Skocz do zawartości

Nuke 6.0v1 wydany.


SYmek

Rekomendowane odpowiedzi

The Foundry wydało właśnie szóstą wersję Nuke'a.

 

Najważniejsze nowości szóstki:

 

- RotoPaint. Całkowicie przepisany moduł painta & roto. Setki funkcji i udogodnień.

- klucz Keylight w standardzie.

- NukeX, czyli narzędzia optical flow oraz FurnaceCore - okrojona acz użyteczna wersja pluginów Furnace, w tym narzędzia do korekcji odkształceń obiektywu, camera Tracker (wbudowany matchmover!), depth generator, retimer, degrainer, rig-removal i kilka innych.

- dostęp do geometrii Nuka z poziomu Pythona (za pomocą noda *PythonGeo) :)

 

skk.

 

* - od jakiegoś czasu dobijaliśmy się do supportu z prośbami o tę funkcjonalność bez rezultatu. theFoundry twierdziło nawet, że nie ma szans na to, aby w szóstce ta funkcja została zaimplementowana. Ot niespodzianka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

noo, wreszcie. Wyjątkowo czekałem na to nowe roto / paint i 3d trackera bo do kluczowania i tak ostatnio zazwyczaj używam primatte-a.

 

Jak coś jest trudne to Keylight, jak bardzo trudne to Primatte, a jak nadzwyczaj trudne to Roto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak coś jest trudne to Keylight, jak bardzo trudne to Primatte, a jak nadzwyczaj trudne to Roto ;)

 

Bo ja wiem, primatte stopniem skomplikowania i szybkością nie różni się jakoś bardzo od keylighta.

Ale mniejsza o to, i tak ostatnio najważniejszą dla mnie rzeczą stała się obsługa plików RED-a na wersji 64 bitowej;) szkoda tylko, że nie czyta poprawnie ustawień kolorów.

Edytowane przez DaveBorck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności