Skocz do zawartości

Kindle - e-book reader - warty zakup?


Abell

Rekomendowane odpowiedzi

Myślę nad kupnem e-book'a /kindle amazon/. Przydatna rzecz, gdyż wszędzie można zagrać kilkadziesiąt książek, a w moim przypadku prawo budowlane, warunki techniczne, a może i nawet jakiś rysunek techniczny zapisany do pdf'a.

 

Nie chce pytać czy dobry model czy inny lepszy, bo zawsze się znajdzie lepszy, ale chce zapytać czy warto inwestować w e-book'i?

 

W Polsce frima http://nexto.pl oferuje e-czasopisma i kilka ciekawych e-książek.

Jeszcze ale nie polskie to http://amazon.com ma ogromną ilość książek.

 

E-book'i są o wiele tańsze i po zakupie ok 10 e-booków zwraca się koszt Reader'a.

Czy korzysta ktoś z was z e-book'ow? Warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja kupilem niedawno Kindla i jestem zachwycony:) Lekki, wszedzie sie zmiesci, a ksiazki z amazona (niestety, nie wszystkie) mam w ciagu kilku minut.

 

Do tego mozna konwertowac niektore formaty do kindla. Wczoraj wrzucalem na niego RTFa wyslanego przez wydawnictwo. Jednym ze sposobow jest wyslanie pliku na swojego kindlowego maila i za chwile, po przetworzeniu, wysylany jest na Kindla:)

 

Niestey usluga jest u nas platna - 0.99$ za 1MB przeroibonego pliku. W moim przypadku wyszlo jakies 5zl:)

 

Jest wersja darmowa dla tych, ktorzy nie chca placic, lub nie maja wirelessa. Wtedy leci z kompa przez USB.

 

P.S. Ksiazki mozna tez czytac na komputerze, trzeba tylko zainstalowac darmowe KindlePC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie kupowałeś Kindla?

Na allegro jest kilka sztuk, choć myślę, czy by ze stanów nie sprowadzić sobie... no chyba że w Polsce jest gdzieś do kupienia np. Saturn lub inny market :)

 

A jak gałki oczne? Bolą? Sporo osób mówi, że jednak woli zwykłe książki bo to papier, notatki itp. A jak sprawuje się ten e-papier? Wzrok się nie przemęcza? Jednak to ciągle ekran.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzy sie na to tak samo jak na zwykly papier, to nie jest zaden "ekran". Kontrast jest idealnie dobrany, tekst ostry jak zyleta. oczy moga boles chyba tylko od czytania po ciemku, jak przy zwyklej ksiazce;)

 

Takze nie wiem gdzie te "sporo osob" jest;)

 

Kupowalem na Amazonie po prostu, nie chcialem dawac zarabiac cwaniaczkom mieszkajacym w US, bo za te sama kwote mam Kindla i sliczny futeral;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę to ma możliwość odtwarzania wielu formatów pdf, jpg, doc.... Jeszcze genialnym rozwiązaniem jest wbudowany słownik Oxfordu, który bardzo mnie zachęca do kupna Kindla.

 

A jak płacisz za te książki lub magazyny? Rozumiem, że łączę się przez wi-fi lub 3G, wybieram książkę, magazyn i co dalej? Jak wygląda forma płatności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reanimatorjeszcze Cię spytam:

 

-jakiego masz Kindle'a, pytam bo myślę nad zakupem tego mniejszego, gdyż DX jest dla mnie za duży, lecz się boję, że ten mniejszy jest stanowczo za mały... chyba to format A5

 

-i jak wyglądała kwestia z kupnem na amazon.com, tzn. cło, itp..... ile musiałeś dołożyć do Kindle'a by go dostać do domu i czy masz możliwość kupna gazet jak NY Times, itp. bo z tego co czytałem my w Polsce możemy kupić 280k książek-więc jest z czego wybierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupilem Kindla w wersji malej. Tez sie balem, ze bedzie mikroskopijny i nie bedzie sie dalo nic czytac, ale na szczescie jest inaczej:) Rozmiar normalnej, kieszonkowej ksiazki.

 

Dodatkowo mozna regulowac wielkosc fontu i szerokosc kolumny, wiec nie ma chyba zadnego problemu:)

 

 

Jezeli chodzi o clo, to chociaz Amazon podaje informacje, iz jest wliczone w cene sprzetu, to niestety klamie;)

Trzeba doplacic jakies 26euro, chociaz moge zle pamietac.

 

Mowie: za Kindla + sliczne etui + clo + przesylka zaplacilem lekko ponac 1000zl, czyli mniej wiecej tak jak chodzi na Allegro bez etui (i chyba w wersji US, ale nie wiem).

 

 

Wszystkie mozliwosci, poza dwoma experymentalnymi (blogi i email), sa dostepne w polsce, wiec NYTimesa mozesz miec codziennie rano przy swoim lozku;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe....

Mam nadzieję, że to już ostatnie pytanie...no ale może inni się czegoś dowiedzą :)

 

Jak się łączysz z Amazon.com, tzn. wiem, że przez 3G /a mogę przez wi-fi?/, ale kto /pewnie Ty/, komu i ile za to płaci? Pobierają jakąś kwotę transferu danych z mojego konta?

Bo widziałem, że mogę nawet się połączyć z Wikipedią... ale już mniejsza o to.

 

No bo reasumując, łączę się z amazon.com wybieram tytuł i w ciągu tych "60 second" dostaję książkę, gazetę i to jest związane bezpośrednio z moim kontem na amazon.com i pobierana jest opłata, ale co z transferem, bo na ich www jest napisane darmowy transfer, lecz my jesteśmy w Europie i ktoś za to pieniądze chce.

 

hmmm, aż głupio tak Cię męczyć, lecz tylko Ty masz wiedzę na ten temat, który się ujawnił.

Miłego weekendu.

Edytowane przez Abell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, pytaj:) Nie ma problemu:)

 

Usluga nazywa sie bardzo adekwatnie: Whispernet.

 

Whispernet, bo wszystko dzieje sie "po cichu", poza Toba. Nie martwisz sie transferem, oplatami. Amazon ma umowy z operatorami sieci komorkowych i sam sie za to rozlicza. Ty czerpiesz tylko przyjemnosc uzytkowania:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szmout właśnie oglądam... ciekawie się prezentuje... trudno mi określić co jest lepsze. Z tego co widać działają na podobnej zasadzie co Kindle, czyli konto, wybór i download i mam w ciągu minutki.

Nook jest troszkę mniejszy i cięższy, lecz wydaje mi się, że ma większy ekran. Oba mają słowniki i podobną powierzchnię dysku, lecz do Nook'a można dołożyć kartę pamięci, Kindle ma takie tygodniki jak Times, newsweek, a Nook ich nie ma i ogólnie ma mniejszy wybór magazynów... albo nie zauważyłem w ofercie.

A możesz coś jeszcze powiedzieć o Nook'u, robiłeś porównanie z Kindle?

 

Reanimator brałeś pod uwagę Nook'a?

 

EDIT: co jest z tym Nook'iem? Ma on kartę SIM, to ja płacę za transfer z ich księgarni, po co ta karta?

Edytowane przez Abell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe... czemu? nie słyszałeś o nim?

Jeszcze z tego co widzę to chyba Nook ma tylko zasięg USA?

 

EDIT: At this time, nook is not for sale outside the U.S.- a szkoda ładnie się prezentuje wizualnie

Edytowane przez Abell
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Wam jeszcze raz.

Sorki za odkopanie, ale...

Dwa dni temu dostałem Kindla. Zamówiłem 2.02 a już 05.02 miałem go w swoich dłoniach.

Ogólny koszt to ok. 1050 zł:

-Kindle 6 cali - wystarczająco wielki ekran - a obawiałem się że to za mało

-etui

-transport- cło.

 

Na początku jak otworzyłem, patrzę jakiś obrazek i folia, więc pomyślałem - zdejmuję filię z tym obrazkiem - i ku mojemu zaskoczeniu ten "obrazek" to był ekran wyświetlający screenserver... Obraz wygląda super, oczy się nie męczą, a czcionki - super wygląda w każdej wielkości.

Czyta wgrane przez USB lub maila pdf, doc, i inne.

 

Polecam!

Dla zainteresowanych kilka linków z darmowymi ebookami do kindla:

 

http://www.feedbooks.com/

http://manybooks.net/

http://www.e-readerfeeder.com/free-ebooks.html

http://www.freekindlebooks.org/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, nie kupuję książek, naciąłem sie na słabe zakończenia. chodze do czytelni, teraz rzadziej kiedys przynajmniej raz w tyg. głownie dla miesiecznikow, ale wracałem z ksiązkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć. Ja zamówiłem właśnie Kindle Wifi + 3G (tego za 189$). W zasadzie ten wątek i Twoje opinie o nim dużo mi w tym zakupie pomogły. Przypomniałem sobie, że był kiedyś taki wątek.

 

Nie wiesz czy są jakieś polskie bazy książek? Nie jest to dla mnie najważniejsze, zależy mi akurat na pozycjach z Amazona, ale tak z ciekawości spytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Empik z czymś startuje.

 

Ale to coś Empiku kompletnie nie dla mnie. Interesuje mnie główne obcojęzyczna prasa. Słyszałem tez o nim sporo średnich opinii. Ceny książek w Empiku też nie należą do najtańszych.

 

Kindle z tego co czytałem naprawdę jest jak "papier". Czytałem też śmieszne opinii, że niby "czarno-biały", ale warto pamietać o tym, że to nie jest tablet do internetu.

 

W przypadku Kindle jest tak jak napisał Abell - zwraca się po zakupie już kilkunastu książek. No i warto pamiętać, że do zakupionego zbioru mamy dostęp z PCta, Maca, Androida, IPhone'a - aplikacje Kindla są na te platformy i mamy dostęp do swojego konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawiłem się kindlem.

Czarno-biały, wyświetlacz jak kalkulator. Nie jest to sprzęt do przeglądania netu. Na tym się czyta książki, a do tego nadaje się idealnie.Nie męczy wzroku, nie emituje światła. Tekst jest tak wygodny jak w przypadku zwykłych książek. To bardzo ważne. Do czytania nadaje się dużo lepiej niż np. ciężki iPad ze swoim błyszczącym, emitującym światło ekranem.

Jedynie odświeżanie stron wygląda paskudnie i niektórych to drażni.

 

Jeśli się powtarzam to sorry, ale nie czytałem całego wątku.

 

A, no i fajną sprawą jest wbudowany lektor...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad kupnem Knidle DX, ale ciekawi mnie jeszcze internet w tych urządzeniach... czy przeglądarka ma dostęp do wszystkich stron internetowych czy są nałożone ograniczenia tylko do wikipedi i amazon.com ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Il Principe

Też właśnie noszę się z zamiarem zainwestowania w czytnik e-booków, po prostu wydaje mi się bardziej poręcznym rozwiązaniem w podróży (głównie w pociągach, niestety) niż laptop. Wpisy na tym forum, utwierdzają mnie tylko w wyborze upatrzonej Kindli DX :)

 

Tylko zastanawia mnie właśnie ta kwestia ograniczeń przeglądania stron. Naprawdę nie ma z tym problemu? Bo korzystam bardzo często m.in. z czytelni online http://www.ibuk.pl (masa przydatnych materiałów na uczelnię i nie tylko - gorąco polecam!) czy choćby społecznościówek typu facebook i nie chciałbym być ograniczonym do amazon.com i wikipedii..

 

Będę bardzo wdzięczny za dokładne opisanie tej kwestii przez użytkowników,

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzuce 3 grosze bo mam i kindla i ipada. Oba maja swoje wady i zalety, ale zdecydowanie bardziej uniwersalny jest ipad. Akurat w moim przypadku, kiedy czytam czesto w niedoswietlonych pomieszczeniach Ipad wygrywa takze jako narzedzie do czytania. Szczerze mowiac bylem zaskoczony tym jak bardzo sie ta deseczka z ekranikiem przydaje i jak bardzo to jest wszechstronne.

Kindle tez jest fajny, ale nadaje sie sprawnie wlasciwie tylko do tego jednego celu jakim jest czytanie ksiazek . Przegladanie na tym netu jest bardzo mozolne, troche jak na starych komorkach.

 

t.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności