Skocz do zawartości

który monitor wybrać?


KLIK

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ostatnio sporo testów i forumowych opinii szukałem i właśnie organizuję pieniądze na tego. Same dobre opinie i nie jest taki drogi jak na spva. Ale zależy do czego po słyszałem że PVA i sPVA smużą bo nie są tak szybkie jak TN.

 

To jest w tej chwili chyba najtańszy monitor z kalibrowalnym LUT jaki mozna kupić. Minusem jest to że te monitory fabrycznie nie mają kalibracji i trzeba je skalibrować kolorymetrem za 1600zł - w każdym razie podobno spider czy nawet te lepsze kalibratory nie wystarczą. No i co pewnien czas trzeba to odświeżać. Ponadto jeszcze te monitory to coś w rodzaju przebranych resztek innego monitora NECa, który jest dokładnie tym samym, tylko inaczej się nazywa i kosztuje dużo więcej - nie pamiętam który to. Skutek jest taki że te monitory mają dużo skaz jakies nierównomierne podświetlania itp, więc najlepiej wybrać sobie z kilku modeli. Też chciałem kupić ten monitor, ale odpuściłem własnie z ww powodów, nie chciało mi się z tym wszystkim kombinować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki usłyszałem już to samo i zacząłem się zastanawiać nad dellem z ips. Zastanawiam się tylko czy to 10 bitów robi tak wielką różnicę kiedy nie robisz foto i dtp czy powinienem się jesnak zaopatrzyć w monitor 10 bitowy.

 

Czy do tego co robię (zbrush i proste rendery i postpro na pewno nie do druku) wymaga tak dobrego odwzorowania kolorów żeby inwestować w 10 bitów? Jeżeli nie to wolę jednak tego 8 bitowego IPS za to ze 30'' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności