Skocz do zawartości

kupno samochodu pytanie


Dawcio_m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam;) mam zamiar kupic samochod bylem go oglądac no i on ma rejestracje innego wojewodztwa wiec pytam go czemu takie blachy a on mowi ze auto ma przerejestrowane na siebie ale blachy zostawil stare bo powiedzial ze po co placic za blachy jak mozna jeździc na tych po poprzednim wlascicielu. Wiec czy on cos nie krecil z tą rejestracją? nie bede mial jakichs problemow w wydziale komunikacji? wolal bym miec pewnosc ze wszystko bedzie okey ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

tak. takie coś jest dozwolone jeśli osoba od której nabyło się samochód mieszka w tej samej bodajże gminie (musi być ten sam początek rejestracji co nowy właściciel). ale skoro jesteś z innego województwa to nowe blachy to obowiązek niestety.

Edytowane przez trosiek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to dziwne bo ten koles jest tez z tego wojewodztwa co ja tzn slask a blachy ma z innego wojewodztwa i mowil ze juz tak poltora roku jeździ i ze mozna i juz sam nie wiem. Ale glownie mi chdzi o to czy nie bedzie zadnych problemow z przerejestrowaniem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie tak.

 

Ja też jeżdże na blachach z daleka.

Kupujesz samochód, ale nie musisz go przerejestrowywać.

 

Mój przykład:

Samohód był kiedyś ziomka z Wawy, kupił go ziomek spod wawy.

Nie przerejestrowywał, jeździł na dowód rejestracyjny tamtego i miał przy sobie zawsze umowę kupna.

Ja z kolei kupiłem od tego ziomka spod wawy, też nie przerejestrowuję i mam przy sobie dwie umowy - tych dwóch poprzednich, i moją.

W razie fotoradaru (co w moim przypadku akurat nie wchodzi w grę) ziomek z wawy pokazuje umowę, ziomek spod wawy pokazuje umowę i już mnie mają.

 

Widziałem typów rejestrujących samochody, co 4 umowy przy sobie mieli :d

 

Polecam metodę zwłaszcza przy niedrogich furach, tam gdzie koszt rejestracji podwaja wartość samochodu.

 

Tak więc jeśli to coś taniego, możesz kupować furę, ale weź od typa jego umowę, albo chociaż ksero.

Jak coś droższego, dopłać mu mamony, niech przerejestruje dla pewności, w razie jakby poprzedni właściciel nie żył albo cóś.

 

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkeruj ma racje, jesli to auto warte więcej niż jedna wypłata to kupuj od właściciela (czyli osobe na którą auto jest zarejestrowane). Pozatym uważałbym na coś takiego, że ktoś kupuje auto, nie zdąży przerejestrować i już sprzedaje, zapewne jest z tym samochodem coś nie tak.

 

Po rejestracji nie trzeba zmieniać blach jeśli są z tego samego powiatu i jeśli urzędnicy nie stwierdzą że są zniszczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, ale co w takim przypadku z ubezpieczeniem? ja kazde auto ktore kupowalem szedlem zarejestrowac na siebie. Pozatym kiedys slyszalem ze masz na opłate w US 1 miesiac, a na przerejestrowanie 3 miesiace, fakt, kobitka w wydiale komunikacji powiedziala ze oni zadnych kar nie nakladaja, ale mimo wszystko, jezdzenie z paroma umowami jest chyba troche niewygodne!:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

illy, tylko wtedy, kiedy wartość na umowie przekracza 1000 pln.

 

Poza tym - żeby ubezpieczyć, czy zapłacić podatek potrzebna wam jest umowa i dowód rejestracyjny, nie koniecznie w tym dowodzie musicie być wy.

Ja jeżdżę cały czas z dowodem rej. na nazwisko poprzedniego właściciela i kładę lachę na przerejestrowanie, nie mam czasu biegać po urzędach.

 

A poza tym mój wóz lepiej prezentuje się z czarnymi tablicami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w urzędzie skarbowym nie patrzą na umowę, tylko mają własne tabele z wyceną
Patrzą na umowe, czasami silnik jest do remontu albo auto jest po kolizji i ma uszkodzone kilka elementów, wtedy wycena z eurotaxu byłaby niesprawiedliwa ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w urzędzie skarbowym nie patrzą na umowę, tylko mają własne tabele z wyceną

 

Co im z tabel, jak ja wcale się nie pokazuję w skarbowym, ponieważ podatek od czynności cywilno-prawnych obowiązuje powyżej tej kwoty.

Specjalnie dzwoniłem i się dowiadywałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności