Skocz do zawartości

Daylight - problem z refleksami


PLS

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spróbowałem pobawić się Daylight przy oświetleniu exterioru. Daje nawet fajne efekty ale mam jeden problem, którego nie mogę przebić. Przykład zobrazowałem - kula nałożony ma materiał Arch & Design, identyczne ustawienia na obydwu obrazkach. Do kanału Environment (w materiale A&D) wrzuciłem hdr'a dodającego jakieś refleksy kuli. Przy normalnych światłach refleksy są widoczne (1), przy Daylight refleksów pochodzącym z kanału Environment nie ma (2). Czy jest na to jakiś środek?

 

kule.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 6
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Simple_man nie bardzo mogę znaleźć to o czym piszesz;] Nie pomyliłeś może czegoś? Tak czy siak replaye dla Was Panowie bo działa sposób Stycznia (wcześniej stawiałem dookoła plane'y ale nic nie odbijało, z kulą jest inaczej:) Dzięki bardzo - choć ciekaw jestem jeszcze Twojego sposobu Simple_man.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem w taki sposób, tyle że background robił mi się biały. Zapewne zdało by to egzamin, tylko trzeba coś ustawić żeby zlikwidować właśnie tę biel. Na wolnym czasie pogrzebie w tym jeszcze - chyba, że ktoś zapoda wcześniej jakimś rozwiązaniem;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, więc tak aby tło było jakie chcesz polecam wykorzystać jako mapę tła: "Environment/Backgroud switcher" następnie kopiujesz mapę jako instance do edytora map i odpowiednio w reflection wrzucasz swoją HDR'kę a w Background co chcesz (albo nic i wybierasz kolor).

Jeszcze co do tego problemu odbić, jak ktoś by się uparł co do odbicia w kanale environment to w fotograficznej kontroli ekspozycji w rolecie physical scale zaznaczyć opcję untitles, bądź zmienić na logarytmiczną kontrolę ekspozycji, którą moim zdaniem lepiej sprawuje się w metodzie nr 3, czyli HDR jako Environment sceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności