Skocz do zawartości

Obiekt 3d: SAMOCHÓD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.....

 

 

to juz mój 2 wipek:) chce narysowac autko... jeszce nie wiem jakie ale chce pouczys ssie modelowania siatek... tylko mam problem ...

zamieszczam rzuty mojej siateczki wszystko jak dla mnie wyglada git vertexy te co maja sie pokrywac to sie pokrywaja itd... ale jak dodaje surface to sie psuje jak na 3 obrazku... i nawet zageszczanie siatki nie pomaga...

 

 

prosze o jakies rady triki i inne sposoby na na robienie powierzchni z sietki...

 

aha i czy jak mam siatke ta która jest to czy potem moge za pomoca Create Line na tych liniach siatki tworzyc nastepne? bo jak obrysuje jeszcze raz te siatke to powierzchnie sie pojawiaja.... tylko jakies takie pokrzywione...

 

mam nadzieje ze ktos zrozumie co ja tu naskrobałem:)

 

 

 

pozdrawiam

i prosze o pomoc i porady:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

technoon: ja jeszcze od siebie dodam

zajrzyj do dzialu modeling

tam masz pelno rzeczy potrzebnych do takije pracy, w ten sposob mozesz nie zajsc za daleko, po pierwsze to jakies referencje, zdjeciam printy, bo tak jak to pokazales to wyglada jak model do sklejania (skala) albo tak kamere ustawiles

 

dawaj rendery, i zrzuty z perspective:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak modelowałem to splinami.... a materiał dwu stronny nic nie pomaga... tez nic nie wiidac..:(

 

 

a przy okazji czy 3d studio 5 jest duzo lepsze od 4 ? podobno w 5 jest poly modelin co to jest? i czy jest łatwiejsze od tych siatek itd...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci polecam poly modeling na początek. :-)

Poly modeling to np. jak tworzysz boxa, klikasz prawym i wybierasz editable poly. Wtedy w menu po prawej, masz różne opcje (np. extrude, cut, chamfer...). Potestuj.

 

No i rendery dawaj nie z user kamera bo krzywe jest. :-) Wciśnij klawisz \"p\" (perspective) i wtedy daj renderek. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polymodeling to metoda (z ang. modelowanie kwadratow doslownie)

 

Moze zle nakladasz ta powierzchnie. Kliknij prawym na wszystkich krzywych. Wybierz convert to spline. I dalej da 2-rail surface (w surfaces) tylko musisz w konkretnej kolejnosci klikac na krzywe, najlepiej parami na przeciwko)

 

A o polymodelingu, hmmm poszukaj tutaj w wipach byl watek pt: TUTORIAL samochodu przez Evermotion, moze to cie nakieruje.

 

A jeszcze do splajnow www.onnovanbram.com tam masz tutorial (www.suurland.com tutez)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie jesli ci o surface chodzi to musisz tutoriala przeczytac..ps...niemoze byc takich wolnych pointow..jakich tam pelno jesli robisz surface....tutka przeczytaj ...jest w helpie od maxa....musisz jeszcze raz zaplanowac siatke bo tu pelno trojkatow wyjdzie a dobrze wiadomo jak trojkaty na smoth dzialaja...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisal kozioo surface dziaala tylko na tez powierzchnie ktore tworza 3/4 katy.dawanie materialu 2-sided nic tu nie pomoze. popatrz sobie na swoje zdjecia co zamiesciles. swiatla tworzy 4-kat i na 3 zdj widac powierzchnie :D. tam gdzie jest wielokat powierzchni nie ma

 

http://www.3dtotal.com/team/Tutorials/fiat500/fiat500_m02.asp dobry tutek z ktorego sie nauczylem poly :D polecam

co do spajnow to odradzal bym bo sie dluzej w nich dlubie i jest znacznie trudniej :D ale wybor nalezy do ciebie

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w splacjnach chodzi o to ze musza byc 3 lub 4 katy ktore maja tylko 3 lub 4 vertexy. musisz miec sfuzowane vertexy zeby stworzyc surface\'a. na poczatek nie uzywaj splajnow, najlepiej polymodeling.... pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie chce poly modelingu sprubowea:) ale mam maxa 4 i cos mi nie dizała.. nie moge kopiowac krawedz.... tylko przesówac... i nie wiem o co chodzi....

 

 

a szyba tylna składa sie z 4 wierzchołków i nie ma surface.. sprawdzałem jak si eda nawet mat 2 slides dawałem i nic...

;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAX 4 na pewno to obsuguje bo tak robilem.

Zaznaczesz plane, robisz edit mesh (convert to poly), wybierasz krawedz z opcji, zaznaczasz ja trzymasz shift, myszka przesuwasz krawedz, puszczasz mysz puszczasz shift

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności