Skocz do zawartości

Problem z kolorami tekstur!


Gość Darkkon

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Darkkon

Witam,

Dzisiaj zauważyłem, że przy tworzeniu materiału, konkretniej przy ładowaniu bitmapy, kolory jej różnią się w podglądzie obrazka i w oryginale. Tzn. obrazek załadowany ma brązową dominatę. Zauważyłem, że nie zależy to do formatu (jpg, bmp, psd, tiff) pliku ani też od wersji 3ds maxa (sprawdzałem na 2009 i 2010). Jestem ciekaw, czy ktoś z Was miał taki problem i czy go rozwiązał.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 7
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Jeżeli masz włączone Gamma and LUT correction w preferencjach to problem może tkwić właśnie tam, szczególnie jeżeli masz ustawione różne wartości gammy dla display'a i bitmap files...

Opcja 1 - wyłącz korekcje Gammy...

Opcja 2 - ustaw wszędzie jednakową gammę...

Edytowane przez MF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darkkon

Dzięki za odpowiedź, ale tego już próbowałem i nic się nie zmienia. Dla przykładu zamieszczam screena, na którym widać dokładnie o co chodzi. Po prawej stronie jest oryginał.

 

exampleu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Darkkon

Jeśli chodzi o profile w PS to sprawdziłem, i mam ustawione wszędzie taki sam sRGB, natomiast w asset browserze jest OK, tzn kolory są "prawdziwe" a rendering wychodzi z tymi brązowymi kolorami. Sprawdzałem też mapy wbudowane w 3ds max. Tam zachowanie jest różne, ale nigdy nie są kolory takie same jak w poglądzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności