Skocz do zawartości

Problem: projekt logo - pomocy


Vehr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ,

am mały problem nie mam pomysłu na własne logo dla freelancera. Gdybym wymyślil jakieś fajne to może by zostało. A że moje nazwisko Tomek Michalski z niczym się nie kojarzy to mam problem.

Proszę was o jakieś propozycje

 

Pozdrawiam Tomek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Tak jakby byl na swiecie jeden Tomek Michalski... Ludzie maja twoje logo rozpoznawac, kojarzyc z tym co robisz ale nie koniecznie od razu po samym logosie. Wezmy logo Orange (http://www.brandsoftheworld.com/search/124157446/233932.html). Kojarzy ci sie z telekomunikacja? Bo mnie ni cholery - ale jest rozpoznawalne, latwo je zapamietac wlasnie przez ta prostote, przez to ze jakos tam jest inne od calej reszty. Logo Adidasa to trzy paski w roznych wariacjach - teraz ci sie kojarzy bo znasz firme ale wyobraz sobie ze oni zaczynaja i nie wiesz z kim masz do czynienia.. Trzy paski to mogloby byc cokolwiek. Przyklady mozna mnozyc - wcale nie jest tak ze grafik ma miec w logu pedzel a elektryk blyskawice. Ja mam szczura ale nie handluje zwierzetami ani nie przeprowadzam deratyzacji. Wydaje mi sie ze logo powinno przede wszystkim dzialac - i tak jednym bedzie sie podobac a innym nie - wazne zeby je zapamietali.

Nie ograniczaj sie do jakichs tanich stereotypow - stworz cos oryginalnego, cos co nie bedzie kolejnym "mam na imie Tomek Michalski, wiec dam pokrywajace sie "T" i "P"to wszyscy od razu beda wiedziec..". Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek znam ten ból ;), najgorzej jest zrobić coś dla siebie samego, ale powiem jeszcze bardziej przekornie, grunt to zacząć. Do swego logo podchodziłem kilkanaście razy, i nadal coś wymyślam w między czasach. Dlatego też proponuję żebyś wziął sobie na początek kartkę i ołówek wypisał wszystkie motywy jakimi się zajmujesz z jednej strony, interesujące typo z drugiej strony, ulubione rzeczy ect ... i kombinował, z zestawianiem. najdalej po 500 szkicu będziesz miał już ideę, którą później można dalej bezlitośnie liftingować ;).

 

//Pozdr.

W razie czego służę pomocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. To szczur?? Myślałem, że opos. :)

Ranisz mnie .... :D

 

Ano szczur. Swego czasu zauwazylem logoska ktorego zrobil Levus na swojej pracy ze steampunkowym snajperem. Spodobalo mi sie bardzo ale zostalo juz uzyte przez Levusa tyle razy ze nie sposob go bylo podkrasc. Myslalem wiec nad swoim i tak narodzil sie ten ... opos

 

Tak czy siak teraz juz bardzo sie zwiazalem z moim szczuroposem i plynie z tego moral taki, ze nie ma co wstydzic sie podpatrywac motywy ktore nam sie podobaja i sie inspirowac. Inspirowac, powtarzam, a nie rznac zywcem motywy i sklejac w jedna calosc.

 

Co do wiecznego poprawiania pracy polecam posluchac tego:

http://www.motionworks.com.au/2010/02/bod-17/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Zastanów się co chcesz promować takim logotypem:

- markę?

- firmę?

- siebie?

- swoje usługi?

Co jest główną "wypowiedzią" czy też "brand essence" logo?

 

2. Zacznij robić to sam. Myślę, że wszyscy chętnie ci pomożemy, tylko musi coś od ciebie wyjść. Wydaje mi się, że skoro chcesz rozpocząć działalność jako grafik, to proszenie innych o zrobienie dla siebie logo, jest trochę... no... mało honorowe :P

Prędzej czy później w swojej pracy będziesz musiał spotkać się z najtrudniejszym klientem - ze sobą. Lepiej zrobić to teraz niż później :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności