Skocz do zawartości

Teczka 2D: Rychu


Richard Hade

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

mnie sie wydaje ze Icecoldowi chodzilo raczej o kobitki, bo jakies takie delikatnie pociagniete - nie jak wszystko. Ale jak mowisz ze nie to zobaczymy po nastepnych rysunkach :D:D:D

 

praca numer 1. w "troche starsze" (de)best jakos tak artystycznie wyszlo bardzo, jakby reszta tez byla na takim poziomie można by mowic "łaaał :D" :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł? W sumie to bez pomysłu plus trochę inspiracji Andrew Jonesem. Testowałem nowy tablet na CreativeRoadshow i tak wyszło. Później trochę dopieściłem w domu.

 

Kobitki malowane są z refek - broń Boże po fotkach!

 

Icecold, daj znać o który element tak naprawdę Ci chodziło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona: Masz rację, trzba te plakaty trochę (bardzo) uspokoić i wprowadzić ogólny ład, chociażby w tle, które teraz jest tak samo jak reszta malowane, przez co gubi się sens całości. Akurat krzykliwość w ujęciu Szekspira to coś co chciałem osiągnąć - przyciągnąć przeciętnego widza.

 

A teraz kolejny maz, tym razem widok na lodowiec (z refki):

lodowiec.jpg

lodowiec_ref.jpg

Edytowane przez Richard Hade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest tych błędów sporo. Skupiłem się bardzo na malowaniu, a nie wierności z oryginałem. Bez odejścia od pracy na godzinę i świeżego spojrzenia nie ma siły, żeby wyłapać błędy.

Proporcję jak nic poleciały po lewej stronie.

Przy tej pracy nauczyłem się kilku rzeczy, przede wszystkim tego, że tablet A5 zaczyna mnie na maksa wkurzać, gdy chodzi o synchronizację oko-ręka.

W miarę zadowolony jestem z włosów, reszta...hmmm, pod krytykę ;)

 

Dorzuciłem refkę. Tak, luźna inspiracja Scarlet ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio, podoba.

 

Ale tak jak mówisz, te szarości nie są ok. Ogólnie wydaje mi się, że twarz jest zbyt blada, mało żywa - dlatego, że nie użyłeś większej ilości ciepłego koloru, albo zbyt mało koloru w ogóle, przez co wyszło troszkę monochromatycznie. Spróbuj zasugerować się tymi zestawami kolorów skóry i może podreperować ten portret z którymś z zestawów barw. Zapisz obrazek i pobaw się eyedropem, poeksperymentuj z różnymi zestawami.

 

http://fc00.deviantart.net/fs71/i/2010/219/0/0/Skin_Color_Swatches_by_DeviantNep.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak na moje oko:

przestrzen kosmiczna zawsze wydawala mi sie bardziej sterylna a uciebie jest jais taki bałagan ktory w sumie nawet pomniejsza przestrzen

na statku na 1 planie i na planecie mogłoby sie w cieniach pojawic troche wiecej zimnego blekitu

w sumie nie widac jeszcze zadnej walki tak jakbyniebylo na nia pomyslu

skoro ma byc walka to pewnie tez i jakies story, a tego tez nie widac

mam nadzieje ze pomoglem a nie zniechecilem

pzdr i powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całkiem fajne to ostatnie. myślę że gdybyś na samym końcu dopasował kolory, mógłbyś wyciągnąć z tego obrazka jeszcze więcej. troche za dużo airbrusha miejscami, ale to już pewnie wiesz. i przez te wachania nasycenia koloru, troche zabrudziłeś kolory. najlepiej koloryyt skóry wyszedł na stopach. na twarzy troche za bardzo łososiowo. a reszta ciała w partiach cienia jest szarawa.

ale ogólnie fajna pracka. jedna z Twoich lepszych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No fajne ciałka malujesz ;) tylko wszystko jednego koloru jest i okrutnie pobrudziłeś gościa.

 

On z natury czy z foto jest?

Może to cuś pomoże:

http://www.stanprokopenko.com/portfolio.php

http://www.oil-painting-techniques.com/portrait-paintings.html

To ostatnie całkiem mi się przydało przy malowaniu portretu brata.

Trochę to taka ściąga,ale w połączeniu z myśleniem i obserwacją myślę że rozjaśnia sytuacje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednego koloru? a jaki ma być zielony?

Jest bardzo dobrze idziesz w dobrym kierunku :)

 

Jak to zielony, nie powiesz mi chyba że Twoja skóra ma taki sam kolor na dłoniach co na twarzy i tak samo od wewnętrznej i zewnętrznej stronie dłoni.

Kolor zmienia się w zależności od natężenia światła,no ale jeśli masz lepszą teorię to prosze bardzo. :)

 

No i ofc flipuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor pobrudzony nie jest od tego że położył taką czy inną barwę tylko od tego że jest półprzeźroczysta i tworzy kontrast przy zdecydowanie położonych światłach

 

chudek skóra nawet zielona może być dużo mocniej działa oświetlenie na kolor niż kolor bazowy przedmiotu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolor pobrudzony nie jest od tego że położył taką czy inną barwę tylko od tego że jest półprzeźroczysta i tworzy kontrast przy zdecydowanie położonych światłach

 

Dzięki bo całkiem inaczej sobie to tłumaczyłem, no ale wole polegać na wiedzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale się rozgadaliście ;P. Wrzuciłem pod obrazkiem refkę dla zainteresowanych.

 

Co się tyczy kolorów to ćwiczę i dłubię, w końcu będzie czysto ;). Z drugiej strony przyznam szczerze, że kurcze trochę mi się podoba tak jak jest, z szarościami i plamami. O ile będę to robił w pełni świadomie, to się martwić nie będę, póki co jest pół na pół ;)

 

Swiezy: dzięki za linki, przejrzę wieczorem, ale już widzę, że wyciągne coś ciekawego z tego.

 

Coyote: możesz trochę rozjaśnić temat, bo przyznam się szczerze, że nie za bardzo rozumiem o co Ci chodzi z ta półprzeźroczystością barwy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coyot ma rację, mazianie po tle i bez docisku maksymalnego. W tym przypadku w ogóle nie używałem niebieskiej palety. Kolory są z ciepłych barw brane, a wrażenie niebieskości to chyba właśnie z tła i jak w filmiku Gnomona Color&Light zamiast niebieskiego stosuję czerwienie z niską saturacją :)

 

Wniosek: uważać na tło, a najlepiej zrobić podmalówkę :). Dzięki za uwagi :D

Edytowane przez Richard Hade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności