Skocz do zawartości

Finished 2D: Jap


yookeer

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 20
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Osobiście widziałbym tego samuraja odwróconego do widza plecami. Mogłeś pokusić się o jakiś mocniejszy akcent na pierwszym planie. Możnaby pograć trochę kolorami nieba, niekoniecznie jakiś kiczowaty wschód, ale trochę zróżnicowania by niezaszkodziło.

Ogólnie jest całkiem nieźle. Według mnie dałeś radę z oddaniem pustki i atmosfery ilustracji. Jest przestrzennie, pusto, zimno i mroczno. Nie ma robotów z czerwonymi oczami a mimo to jest fajno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sprytne_OKO

Witam,

Widze, iz autorowi sa dobrze znane prace Lukasza Pazery. Powiedzialbym, ze jest wrecz nimi zafascynowany. Do tego stopnia, ze wykorzystal jedna z nich jako baze, na ktorej ta praca powstala (po nalozeniu oby dwoch prac widac identyczne fragmenty). Tutaj prosze link: Postcard form The Zone IV

Ja rozumiem zerznac kolorystyke, jak sie nie ma wlasnego pomyslu; czasami kompozycje, ale w moim odczuciu to juz czysta przesada. Prawa autorskie to jedyne dobro i bron jaka my artysci posiadamy i uwazam, iz autor powyzszej pracy konkursowej zdecydowanie przegial pale! Nie pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o kurde :P a już oddałam głos, bo kolorystyka super i w ogóle chciałam sie własnie nad tą bielą pozachwycać :P

a tu taka krzywa akcja... znaczy nie jestem w stanie ocenić czy faktycznie jest jak pisze Sprytne_OKO, ale patrząc na format, kompozycje i kolory, jak i własnie zastosowanie bieli, myślę ze jest to bardzo prawdopodobne (nawet sobie porównałam w PS) swoją drogą nie znałam lukpazera, ale właśnie przeglądam jego galerie i jest zajebisty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna sprawa. Teraz mi głupio za to co wcześniej pisałem.

Inspiracja dość widoczna, chociaż co do stopnia wzorowania się - ciężko powiedzieć. Prawdopodobnie chodzi głównie o kolor, ale to dość kluczowy element tutaj.

W sumie - trzeba być sprawiedliwym i powiedzieć że jest to powszechne zjawisko w dzisiejszych mediach. Jedni kradną od drugich, czasem robi się taki łańcuszek że już nikt nie wie kto od kogo i właściwie kto był pierwszy. Przykładowo - niedawno oglądałem kadry z filmu "Metropolis" z roku 1927 i okazuje się że futurystyczna wizja miasta jest w popkulturze właściwie taka sama od ponad wieku. Dlaczego ? Bo "Metropolis" także nie było pierwsze, opierając się na wizjach i projektach takich ludzi jak chociażby Antonio Sant'Elia. Z resztą - co tu daleko szukać. Iluż to "Beksińskich" narodziło się po tym pierwszym, oryginalnym.

Sukces ma wielu ojców... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczyiscie nei bede sciemnial bo nie od tego mnie tutaj

 

oczywiscie w pelni sie ta praca inspirowalem i od neij wyszedlem zalezalo mi wlasnie na tej pustce teraz pozostaje pytanie czy na az tyle mogle sobie pozwolic czy juz nie.

 

watek zostawiam do waszej dyskusji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to praca konkursowa, do ktorych podchodze jak podchodze i raczej nie staram sie by byly przepelnione mną, dlaczego ciekawi mnie czy Wy tak nie robicie i oczywiscie skoro z pracy zostaje klimat i kolorystyka czyto jest az tak paskudne jak opisaliscie.

 

Wydyaje mi sie, ze powoli przez to ze z plagitem mamy tyle do czynienia to powinno sie zaczac o tym rozmawiac, dlatego zostawiam tez ten watek i jakbyscie mogli to mi odpowidzcie na ostatnie zdanie -jakbyscie mieli obraz caravaggio sciagnelibyscie ramy i potraktowali jako podmalowke zostawiajac tak jak ja tylko przebijajacy klikat czy to bylby plagiat? Oczywiscie organizatorow poinformowalem o owej pracy wiec sprytne oko moze czuc sie spokojne!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Przypisanie sobie autorstwa całości lub części cudzej pracy, jej deformacja lub edycja bez zezwolenia autora podlega karze grzywny, ograniczeniu wolności lub pozbawieniu wolności do lat 3"

 

Jakieś pytania ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymyślanie kompozycji obrazka i palety kolorów, które to elementy tworzą wspomniany 'klimat', to lwia częśc pracy nad obrazkiem. Ty te elementy po prostu ukradłeś. Jakbyś napisał od razu czym się 'inspirowałeś', wkleił oryginalną pracę, zapytał autora o pozwolenie, to ok, można sobie poeksperymentowac, jako eksploracja i studia nad cudzą twórczością. Ale dawanie tego na konkurs? Przegięcie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojj lodzkie asp rozwija tego sie nie czepiamy!

 

Co do kradziezy barw i klimatu - dlatego napisalem do organizatorow, tematem byla inspiracja.

 

Dla mnie praca owego autora byla na tyle zajebista, ze byc moze przesadzilem! Wszyscy macie photoshopy mozecie nalozyc obie prace na siebie i stwierdzic ile tej pracy nalezy do mnie.

 

leszku nie widziales moich ostatnich prac dlatego na dniach moze wrzuce cos jeszce na forum bys zmienil zdanie.

 

i jeszcze Małysz skonczyl na 4 miejscu.......

 

ok mysle ze wszystko :)

Edytowane przez yookeer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam w takim razie i bije sie po plecach.!

 

Dlatego wlasnie nie usunalem, bo nie ejstem ciulikiem ktory zrzyna z czyichs prac.

 

Od razu widac, ze moja jest znacznie gorsza warsztatowo. Bije sie w piers i przepraszam za przemilczenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to wcale nie przesadziłeś, jednak traktowałbym tą prace jako ćwiczenie, jak już budujesz palete kolorów to rób to lepiej na pdst. zdjęcia a nie czyjejś pracy, to tak jakby ktoś za ciebie zrobił 60%roboty... czyli poszedłeś na łatwiznę ;D

jak dla mnie ten konkurs to śmiech na sali, głosowanie jest cały czas aktywne, czyli im później dałeś prace tym masz mniejsze szanse xD ...

a ja pozdrawiam xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz nie bede psial, co o tym wszystkim mysle, kosci zostaly rzucone.

 

Ale mam dla ciebie rade odnosnie palety, jesli nie masz wiekszych pomyslow, to zawsze mozna zeskanowac swoje wlasne obrazki, swietnie spisuja sie akwarele, stary papa Mullins tez czasem z tego korzysta.

Ew zawsze mozna skubnac kilka kolorow ze zdjecia, wrzucic je na wirtualne plotno i pomieszacze soba, wtedy to juz nawet nie jest paleta ze zdjecia, tylko ta twoja zmodyfikowana.

 

A na koniec powiem jedno, innych mozna oszukac, ale nigdy siebie samego, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojjj przegięcie, krzyżyk na drogę stary, naprawdę praca mi się z początku podobała. Dla ćwiczenia nie mam nic przeciwko takim akcjom, ale do pokazów publicznych to już przesada. Popieram pomysł Icecolda, mieszaj spontanicznie kolory na kartonie a potem zeskanuj. Masz wtedy z takiego setapu miliardy barw z których tylko altem brać do bieżącej pracy.

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności