Skocz do zawartości

Teczka 2D: Maciek_


Maciek_

Rekomendowane odpowiedzi

Tasior, wielkie dzięki za odpowiedź, dużo mi wyjaśniłeś :) Właściwie to zadanie polegało na zrobieniu martwej natury z 3 figur narysowanych w ten sposób, ale mnie poniosło i zrobiłem trochę więcej.. jak będę miał czas to zrobię jeszcze raz od początku tylko z 3 figur bo z tego co mówicie, to się wziąłem za wszystko od końca..

 

hmm.. perspektywiczny.. faktycznie działa :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie za bardzo rozumiem Tonic.. mówisz o tym rysunku z budynkami? Chodzi Ci o to, żebym po prostu stosował linie perspektywiczne, czzy o to, żebym w tym paintingu z budynkami pociągnął domki dalej w horyzont?

 

Chodzi o linie perspektywiczne :) W jaki sposób rysowałeś krawędzie i linie na budynkach? Budynek z prawej strony ma jak na mnie równoległe krawędzie (te wyżej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a no masz racje, faktycznie... wszystkie boki bloku mają takie same rownoległe krawedzie.. tego nie było w planie. POwinienem chyba zacząć stosować chwyty perspektywiczne typu 2 punkty na prostej lini i od nich proste łączące się ze sobą. Problem w tym, że tabletem jest trudno uzyskać takie proste linie jak ołówkiem w rysunku aksonometrycznym..W tej pracy robiłem na oko perspektywę, bez żadnych linii pomocniczych, stąd też błędy.

 

Dzięki za poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze fajnie Ci idzie takie eksperymentowanie kolorem, i tym krzykliwym kolorem jesteś w stanie zgrabnie zakryć niedociągnięcia formistyczne ;D

 

słuchaj, weź troche popracuj w czerni i bieli ;) :) to Ci pomoże z proporcjami :D albo szkicuj gołych ludzi. Refek pełno na necie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

elo

 

wklejam dzisiejszy szkic. Mam problem i może ktos umial by mi pomóc go rozwiązać. Zmniejszyłem do rozmiaru takiego jak tutaj zamieszczam, po czym zapisałem jako jpg. Ale potem przy zamykaniu Ps'a kliknąlem przypadkowo zapisz..(miałem początkowo zapisaną pracę w psd, 3000 coś pixeli 300dpi bodajże)..

 

jest jakiś sposób by to przywrócić? Zachęcam do krytykwoania.

 

UBPlanet-1299535518-U10535.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postaci - najlepiej byłoby porobic szkice, w tej pracy ważna jest dynamika a postacie są sztywne, wydaje się jakby każda walczyła osobno. Postaraj się skupic na kompozycji i samym ustawieniu postaci. Poszukaj refek, wrzucam te z których sama korzystam :)

samuraifightingmanyenem.jpg

draftlens7980331module6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do przypadkowego nadpisania grafiki: szczerze mówiąc na takim etapie to nie jest takie wazne żeby wszystko było w rozdzielczości 300dpi. chyba nawet wygodniej sie pracuje jak szkic robi się na mniejszej rozdziałce, a potem się to po prostu powiększa do wymaganych rozmiarów i sie jedzie z malowaniem i detalem i teksturami.

 

ten ostatni etap fajnie wygląda w pomniejszeniu, bardzo malarsko, ale zdecydowanie brakuje temu rysunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj anatomicznie kucło, radziłbym przerobić schematy głów, proporcje + ćwiczenia z natury najpierw szkic, konstrukcja potem walor i kolor.

Tutaj kilka fajnych linków w pierwszym poście:

http://www.conceptart.org/forums/showthread.php?t=199669

I ogólnie thread spoko.

No i loomis, plus martwa natura, łatwiej się potem ludzi rysuje, jak rozbijasz ich na bryły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności