Skocz do zawartości

drzwi. jak metoda renderingu aby uzystac taki efekt. help me


crv

Rekomendowane odpowiedzi

witam.

 

mam taki problem. probije wyrenderowac cos takiego:

 

111mgw.jpg

 

mi wychodi tak: (to jest lighttracer ze skylightem)

 

222uz.jpg

 

probowalem juz robic to mentalem ale slabo mi wychodzilo. wszystko ma byc na jednolitym tle, bez scen, bez wnetrza tak jak render 1-dokladnie tak.

brak mi rozswietlen i mam nienaturalne cienie. probowalem ustawic bounce w lighttracerze ale lipa mi sie robila bo cienie praktycznie zanikaly. uzywalem juz materialow arch. i standardowych tez.

nie mowie juz o chromie na klamkach bo z tym to juz glowa trace zupelnie. w mentalu jeszcze jakos to wygladalo.

 

moze swiatlo mam zle ustawione-jest pionowo w dol nad drzwiami:)

[probowalem zmieniac kierunek, ale nic sie nie zmienialo:D]

 

jakiej metody do tego najlepiej uzyc? jak myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

troche podzialalem! zostalem przy light tracerze. uzylem skylight i 3 spotlighty(cienie wylaczylem). jeszcze problem z realistycznymi klamkami, ale chyba nie bede sie meczyl tylko w PS wkleje.

w sumie jak by ktos podpowiedzial jak taka klameczke dobrze obteksturowac i odbicia sceny porobic to fajnie by bylo;) teksture chromu mam nawet ciekawa, ale w tej scenie sie nie sprawdza jakos. moze za malo obła klamka jest... jeszcze nie wiem. probuje dalej:)

 

333v.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowiem wlasnie, ze musi miec co odbijac i wlasnie zastanawiam sie jak to rozwiazac, aby mi tu koncepcji nie rozwalilo bo sceny nie chce rozbudowywac. wiec zostane raczej przy wklejaniu w PS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze możesz to oświetlić HDRką będzie się odbijać o scena się nie powiększy. Chociaż ja osobiście wolę budować wyposażenie studia, którego nie widać na scenie ale daje to ładne odbicia i bardziej realistycznie generuje się cała scena.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thx all

 

MR + mia_materials + phisica sun sky to wszystko. Pozdrowienia dla Pana Z.N.;)

Ile za to bierzesz?

 

to moja praca, tu na miejscu! dostaje stala wyplate, ale to juz zachowam dla siebie. ale dzieki za odpowiedz. tak myslalem, ze tu trafie na osobe, ktora to robila:D

 

pozdrawiam serdecznie!

 

ps: kudzawa za duze klamki wkleliles i teraz mam problem;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamki nie były wklejane tylko modelowane i liczone w scenie (na bazie rys. tech.) . To z drzwiami jest coś nie tak, ale co tu dużo mówić jacy "designerzy" takie drzwi. Nawet jak na polskie standardy projektowe to farsa. Nazwałbym to kalkomanią - patrz konkurencja - Klimek i Kluś. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cos w tym jest co piszesz:) czesto mi sie tu cos nie zgadza! :D faktycznie modele slabe...

nie chcialem urazic:) z tymi klamkami, ale serio myslalem, ze wklejone;)

 

teraz ja mam przechalapane ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności