Skocz do zawartości

Obiekt 3d: smutna zapałka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkch.

Poczatkowo zapalki mialby byc na stole a w tle zblurowany pokoj i w ogole pelen fotoreal:) Ale potem nie moglem znalezc odpowiedniego zdjecia, wiec zdecydowalem sie na takie ustawienie sceny - mysle, ze korzystniejsze, zachodzace slonce dodaje nutke poetyckosci:)

Soft to oczywiscie 3ds max + vray

 

23w5rmr.jpg

 

a tutaj w nieco wiekszej rozdzielczosci (poczatkowo bylo nawet 3k na szerokosci, ale dupa jestem i po przeskalowaniu nadpisalem)

Edytowane przez jaccunio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 21
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ponieważ poprzednia wersja było w renderach testowych chyba stąd ci się kojaży.

Troche za ciemno i zapałka która jest niby pogięta nie ma śladów ugięcia tzn pęknięć. Draska nie jest wytarta w jednym miejscu tylko po całej długości a u ciebie jest jeden punkt przypalony jeszcze troche popracuj i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Baaardzo fajny pomysł :)

Powalczyłbym z tym jeszcze.

Światło leży za ciemne i chyba za mały kontrast jak na zachód. To co ryba747 + dodałbym lekki bump na drasce i bardzo minimalny na opakowaniu i powalczył jeszcze chwilę z materiałem czerwonej główki i będzie gites :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem se małego posta i duzo fajniej to imo wyglada, nie wklejam bo osobiście tego nie lubie ale jak chcesz moge ci wysłac albo zapostować.

Zapostuj, chetnie zobacze.

 

Dzieki za reszte komentarzy, bump na drasce jest oczywiscie, choc faktycznie, zbytnio go nie widac.

 

Co do swiatla - nie chcialem uzyskac super realistycznych efektow - bardziej zalezalo mi na nastroju i wydaje mi sie, ze dlugie cienie i to slabe swiatlo dobrze to podkreslaja. Jasniejsze oswietlenie zepsuloby kolorystyke imho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie leży. Zapałka pogięta bez złamań - źle. Pudełko - dobrze. Sam kiedyś robiłem pudełko zapałek więc myślę że tak jak u mnie chodzi o parodię grupy użytkowników którzy są przeciwko krytykowaniu przez użytkowników posiadających w swoich pracach jedynie "oteksturowane pudełko" czy jakoś tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł dobry, gestyka zapałki doskonale pokazuje jej uczucia nad ciałem towarzysza który w tragicznym, acz spektakularnym i płomienistym wydażeniu pożegnał się z bytem.

Technicznie można by wyciągnąć więcej.

Jest za ciemno, natomiast wersja indiana nie ma już tego klimatu. Klimat zachodzącego słońca można by uzyskać nie zaciemniając tak, na przykład zmieniając kolor cieni z czarnego na ciemnofioletowy, rozjaśniając ciut bardziej słońce ustawiwszy je jeszcze odrobinę niżej nad horyzontem, wydobyć jakieś jasne brzegi z załamań asfaltu.

Zapałki trochę niestarannie wymodelowane na zgięciach, i szkoda że tekstura podłogi jest lepszej jakości niż tekstura zapałek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość fishinthewater

hahahahah (dobre ola-f :) ).... mam nadzieje ze autor orginalu ma duze poczucie humoru i cie nie zbije za ta przerobke! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

praca spoko ale zla postprodukcja badz jej brak, freedom fighter w dobra strone poszedl z postpro

 

ola-f: no comments...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności