Skocz do zawartości

Kuchnia - takie cuś


MRmike

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim po długiej przerwie ... postanowiłem zrobić sobie kuchnię. Idzie jak idzie, materiały do wymiany i trochę do wymodelowania jeszcze. Chciałem się zapytać odnośnie mental raya. Jak ładnie oświetlić wnętrze sztucznym światłem. Czego użyć i jakie ustawienia zastosować ??

 

img962o42926939j42926939.jpg

 

Co myślicie ??

Edytowane przez MRmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 38
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

witam!

ja osobiście świecę directional light i ew. doświetlam omni light z odpowiednimi ustawieniami GI chociaż nie wiem czy jest najlepszy sposób. na zapytanie do kogoś bardziej w temacie dostałem taką odpowiedź:

 

jeśli mogę Ci poradzić coś do światła to koniecznie daylight ustawiony manualnie (pod obrazek, by światło ciekawie przez okno wpadało) mrsun mrsky po 0.07 multiply - do tego w oknach światło photometyczne typu rectangular - czyli w kształcie prostokąta i ustawione po daną scenę. Poza tym pod "8" (enviroment) ustaw sobie kontrolę ekspozycji i polecam mr photometric exposure - z tego co pamiętam. Tam się ustawia burn - przepalenia, jasność, kontrasty i gammę. Musisz mieć GI aktywne i FG - ja tam robiłem. w światła GI ustawiaj automatyczne przeliczanie.

 

chociaż widziałem prace z takimi ustawieniami (miazga) to mi nie do końca to wychodziło:P polecam także tutorial, żeby ogarnąć trochę GI (wrzuciłem Ci na sendspace):

 

http://www.sendspace.com/file/lhj8ng

 

A co do pracy to na pewno te materiały do wymiany. Tiling się nie zgadza i ja bym dał większy reflect i glossines na kafle i nie wiem czy proporcje lekko się nie sypnęły:) Co do kompozycji i reszty to trochę mało tego :) Pozdrawiam i powodzenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo (a jestem tutaj nowy) to np. w mayce fajnie wychodzi z ustawionym sky system'em oraz z area lightem w oknach. Pod swiatelka wypadaloby jeszcze podlaczyc portal light z mentala aby samplowalo po ENV no i do kamery podlaczyc photographic expouser. Dodatkowo zalaczamy GI i FG. No ale tak jak wspominalem jestem tutaj nowy i nie mam az tak duzego doswiadczenia jak inni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie

 

pokombinowałem trochę, dałem inne materiały tylko nie zgadzają mi się na okapie bo jakieś takie mało świecące. Dodam może coś na środku jeszcze, ale zastanowię się co. I jak teraz to wygląda waszym zdaniem ?

 

22255689.jpg

22255689.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem co się da żeby wyglądało to jak najlepiej. Nie wiem jak wyszło, do was należy opinia. Podłogę zmieniłem nie wiem czy na lepsze, kolor tylnej ściany i usunąłem czerwony kolor ze sceny bo mi średnio podchodził. Dodałem na suficie lampeczki jeszcze. Co teraz myślicie w tym ??

 

43909382.jpg

Edytowane przez MRmike
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to kolorki są OK, cieniowanie też. Jeżeli to ma być jakaś plastyczna wizka to może spróbuj zapalić jakieś sztuczne światło pod górnymi szafkami. Na potrzeby realizacji projektu jest aż za dobrze :)

Kadrowanie jest złe. Lewa strona jest rozciągnięta i widać za dużo podłogi Jak zniżysz kamerkę to będzie mniej podłogi i będzie bardziej dynamicznie. Z drugiej strony teraz wygląda to jak zdjęcie z katalogu IKEA - czyli chcemy pokazać jak najwięcej.

Tekstura podłogi nie podoba mi się. Jeżeli te białe linie oznaczają podział płytek to chyba ich skala jest za duża. Płytka miałaby ponad 2m długości.

W Photoshopie można jeszcze trochę więcej wyciągnąć z tego obrazka.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez ciekawie ;p czym kombinujecie w szopie ?? podloge jeszcze moge zmienic ... ale powoli mam dosyc ;p meczy mnie to renderowanie ;p a i wiecie moze jak zrobic zeby tesktury tak nie bladly w scenie ?? bo za kazdym razem musze je przeciemniac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co zrobił Forgate nadal dużo lepsze. A z wersji, które Ty zrobiłeś najlepsze jest na końcu drugiej strony. To co zrobił Forgate to na pewno wyostrzenie, a później przeskalował obrazek 2x żeby naprawić AA (poszarpane krawędzie). Na pewno też zabawa z balansem kolorów. Najlepiej jakby sam się przyznał :) Kontrasty tonalne też ma lepsze.

Najważniejsze, żeby Tobie się podobało. Praca jest już całkiem niezła. Teraz to tylko przybajerzanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze na podloge jakis niewielki puchaty dywanik

do kuchni ?!

 

ujęcie takie naprawde slabe - same meble nie prezentuja sie tak, ze nalezy stanac frontem i podziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności