Skocz do zawartości

Prośba/Pytanie o kulkę 3D


Bunch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Z grafiki 3D jestem noga. Nic nie umiem.

Tworzę film, do którego zaplanowałem jedną scenę, jest to tor lotu kuli.

Niestety takiej nie umiem stworzyć.

 

Możecie wskazać miejsce skąd mógłbym pobrać taką właśnie animacje?

Najlepiej na całkowicie zielonym tle lub czarnym. Łatwo wtedy wyciąć obiekt.

Bardzo dużo widziałem animacji pocisków itd. Mi chodzi i najprostsza kulkę. Najlepiej w dużej rozdzielczości.

 

A jeżeli nie wiecie gdzie takie coś widnieje w internecie to...

Czy mógłby mi ktoś zrobić taką kulę?

Chodzi o śrut BB do wiatrówki. Więc nie jest to skomplikowane. Zwykła, srebrna obracająca się kulka, z lekkim odbiciem tła jeśli da się takie zrobić (aby było widać że się obraca). Jeżeli znalazłby się ktoś tak miły i wykonał ją dla mnie, obowiązkowo podziękowałbym na napisach końcowych.

 

Dziękuję i CZEKAM na Wasze odpowiedzi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ściągnij Blendera, i sam to zrób - będziesz miał pewność, że wszystko jest tak jak sobie życzysz ;)

Wątpię w to, że ktoś wykona to wszystko za ciebie od tak..., ale na bank otrzymasz pomoc i wskazówki jak to zrobić samodzielnie. Jak pisałeś nie jest to skomplikowane, więc powinieneś szybko sobie z tym poradzić.

Nom i nie będziesz potrzebował żadnego green sreena, bo wszystko można wyrenderować od razu z kanałem alpha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij Blendera, i sam to zrób - No ale sęk w tym że nie umiem. Nie znam się na tym. I dlaczego ktoś nie miałby wskazać mi miejsca skąd pobiorę taki plik? Albo go zrobić, przecież to chwila dla sprawnego fachowca. Jak można renderować z kanałem Alpha to świetnie. Mniej pracy i lepsze efekty.

 

Zatem kto mi pomoże? Albo da gotowca, albo powie jak to się robi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Skończ już z głupkowatymi wiadomościami Nezumi nie wnoszącymi nic do tematu (tak tak, wiem - ty tak na serio).

 

A na poważnie to słuchaj ty ważny koleżko pełny etnocentryzmu. Jeśli nie chcesz mi pomóc to się tu nie udzielaj bo spamujesz temat. Spam - niechciane wiadomości a Twoje takie są.

Zadziwiający żałosny etnocentryk!

Edytowane przez Bunch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czy może ktoś mnie poinstruować jak zrobić tę kulkę? Albo zwyczajną, taką która się będzie tylko obracała. Alba taką by pasowała na ujęcie gdy po wystrzale obracamy kamerę w miejsce celu pocisku.

 

A jak nie, to czy ktoś może zrobić i wyrenderować ją dla mnie?

Przecież dla Was to jest 60 sekund pracy. A dla kogoś kto nigdy w życiu nie pracował na programie 3D to będzie katorga, nic nie zrobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij blendera i poczytaj tutoriale o robieniu kulki 2 min nawet dla całkowitej lamy. I nie wyżywaj się na userach. Mamy tutaj ostatnio wysyp takich gó...ch wątków i forum zaczyna wyglądać jak śmietnik. Zrobienie kulki nawet dla ludzia bez znajomości 3d to nie problem, więc nie idź najprostszą drogą tylko trochę popracuj mózgownicą kolesiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na takiej, że np kiedyś nie byłbym w stanie zrobić animacji przemieszczającej sie liny jak np. w filmie Indiana Jones a teraz takie coś robię w minutę czasu. WIęc skoro sami pootwierdzacie że to jest łatwe, to mam racje. I o to też proszę. Ale WY musicie dołożyć swoje trzy grosze i traktować nowego użytkownika jak jakies dziecko neostrady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już potrafisz zrobić przemieszczającą się linę, to nie widzę problemu. Tworzysz kulkę przyciskiem Sphere, przymocowujesz ją do końca liny, a linę robisz taką cienką żeby nie było widać (albo niebieską żeby się zlewała z niebem). Teraz wystarczy przemieścić linę jak w Indiana Jones.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tworzę film, do którego zaplanowałem jedną scenę, jest to tor lotu kuli.

Niestety takiej nie umiem stworzyć.

 

 

zabrzmiało pięknie. Czy mógłbyś przybliżyć nam temat tego dzieła ? Może gdy ktoś ujrzy potencjał lub drzemiący w Tobie talent chętnie poświęci te marne 60 sekund na partycypowanie w powstawaniu masterpiecesa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności