Skocz do zawartości

Głębia pola


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

Szukałem w googlach i znalazłem interesujący mnie efekt uzyskiwany poprzez "modyfikator" - właściwie nie wiem jak to się zwie - Z Depth. Jedyne co mnie gryzie to to, że trzeba łączyć to w photoshopie. Wolałbym jednak ograniczyć się do samego 3D Studio Max 9.

Czy i jak mogę osiągnąć taką głębię pola? Mam na myśli prosty efekt, że im dalej obiekt tym jest bardziej rozmyty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

W mentalu i vray napewno się da, jeśli chodzi o mentala to w maxowej pomocy jest jak uzyskać ten efekt, do vraya napewno też znajdziesz tutoriale. Jedyny minus to taki, że sceny bardzo długo się renderują. Efekt ten nazywa się Depth of Field (DOF).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz kamerę jaką masz w scenie, w zakładce we właściwościach kamery jest MULTIPASS EFFECT jest dostępnych kilka efektów.

Jest tam Depth of Field.

I teraz to gdzie kamera patrzy to jest środek głębi, co za i co przed nim jest rozmywane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze o zwyklego DOFa ci chodzi...? Bo az nie chce mi sie wiezeyc....

 

 

Jak najbardziej, o najnormalniejszy efekt, że im dalej jest obiekt tym bardziej go rozmywa. Nie chodzi mi tu o skupienie kamery na jednym punkcie, tylko zwykłe rozmyte tło. Taki efekt jest w grach w czasie rzeczywistym, więc myślę, że chyba powinno być coś takiego w mental ray'u.

 

A na marginesie po polsku to się nazywa głębia ostrości. Głębię pola będzie można zobaczyć niedługo na wsiach jak tak dalej będzie lać.

 

Mistrze ciętej riposty =D. No, źle to przetłumaczyłem ,a raczej ta nazwa mi w głowie siedziała.

 

Co do głębi pola to u mnie niestety tego nie ujrzę, bo mazowieckie nie jest zagrożone powodzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności