Skocz do zawartości

Teczka 2D: Czekoladowe kredki


Boalibu

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry dzień panie i panowie, po milionach lat w końcu postanowiłem założyć teczunię w nadziei, że trochę krzyków zmotywuje mnie do dalszej pracy. Wrzucam trochę mych starych prac, oraz te trochę nowsze. Zdaję sobie sprawę, że być może będą to najlepsze pracki jakie kiedykolwiek widzieliście, ale nie bójcie się ich krytykować.

 

Kolejność mniej więcej od najstarszych:

 

2ntut0m.png

 

amb3hk.png

 

8yidcn.png

 

qp3ti1.png

 

zy7qx1.png

 

1677cbb.png

 

9bf3us.jpg9aoisy.png

i1fgag.png

 

2v3j0n7.png

 

v4t5e8.png

 

r1ljs2.png

 

24edqw0.png

 

2h81k09.png

 

bokser z Harmony:

 

i6w55w.png

 

Niedokończone wektory:

 

2hcko3r.png

 

2i0xg1x.png

 

24ozj0z.png

 

33wa2ph.png

 

ndveag.png

 

i na koniec trochę paintowego realizmu:

 

eqw2e8.png

Edytowane przez Boalibu
miniaturka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiem (czyt. napisze) tak, niektorych prac nie moge załapać, są mowiąc dosadnie zbyt proste. 3 praca od góry i 2 od dołu mi się podobają. Szkoda tylko że robiąc tak fajne wzgórze i dokładną trawe, uprościłeś tak straszliwie drzewo:P Robisz te prace jakby cie ktos poganiał:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te najstarsze (pierwsze) prace mi się podobają najbardziej, mniej więcej aż do niebieskiego ptaka. Mają jakiś taki niewinny dziecięcy urok. Zwłaszcza całkiem pierwsza praca, i ta zielona z czerwonym kwiatkiem.

A te dalej to już tylko straszą brakiem warsztatu, źle rozrysowaną perspektywą i niezgraną kolorystyką. Ćwicz, i rysuj też z referek albo jeszcze lepiej z natury, a nie tylko z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że to co ja uważam za gorsze, odbierane jest jako te lepsze :)

Aniu, mógłbym wiedzieć dlaczego uważasz, że kolorki nie są zgrane? Bo jak dla mnie pasują do siebie idealnie, nie wiem, nie znam się za bardzo, za mało doświadczony jestem i trochę ślepy : )

Co do poganiania, racja, za mało cierpliwości we mnie, najlepiej jakby jedno machnięcie myszką wystarczyło do stworzenia zadowalającego mnie efektu.

Cóż, pozostaje mi dalsze ćwiczenie mych skromnych umiejętności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie jestem specem od malowania, to tylko takie moje odczucia, więc korzystać z ostrożnością.

 

Czerwona rakieta spadająca z nieba - kolory tu akurat ładne i pasują do siebie, ale niebo nie odbija się w rakiecie, przez co ona nie ma związku z otoczeniem. Masz tak w kilku pracach - brak związku kolorystycznego między obiektami (przez odbicia, podfarbowane cienie itp).

 

Ośmiornica - to samo. Pływa w fioletowej wodzie, a na tych białoniebieskich ramionach ani śladu fioletowego.

 

Żółta kulka z okiem - to samo (brak różowego na kulce i na marchewce), oprócz tego ten żółty jakoś kompletnie nie pasuje z różowym. Może gdyby kolory nie byłyby tak nasycone, byłoby lepiej.

 

W pierwszym nieskończonym wektorze kolory są ładne.

 

W następnym, z kwadratowym robotem, brakuje jakiejś przeciwwagi do odcieni brązu.

 

Ośmiornica i koszulka są ok.

 

Ten niebieski stwór - znowu brak wzajemnego oddziaływania kolorów, i tu jakoś kolory nie pasują do siebie, trudno mi określić dlaczego, chyba jest zybt dużo odcieni tego samego koloru różniących się tylko trochę. Gdyby odcień nieba bardziej się różnił od odcieniu stworka, a trawa bardziej od zębów, byłoby lepiej. Byłoby też lepiej gdyby niebo miało ten sam kolor co stworek, ale to że w vektorach używasz kolorów które są prawie, ale nie całkiem, takie same, jakoś mi przeszkadza.

Oprócz tego cieniujesz zmieniając tylko jasność, mi się bardziej podoba cieniowanie z lekką zmianą również koloru i nasycenia. Popróbuj.

 

Ogólnie w wielu pracach używasz bardzo nasyconych barw. W drugiej ośmiornicy (tej wektorowej) użyłeś bardziej stonowanych barw, i moim zdaniem to wygląda lepiej (może nie w każdej pracy - na koszulce mocne barwy są ok - ale w wielu innych pracach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie! Kolejny bardzo skromny apdejt, tym razem koszulkowy wzór.

UnFQL.png

 

I tutaj mała prośba (i chyba reklama, jak coś to usunę tę część posta ;p), jakby komuś się spodobało, albo i nie, i chciałby zagłosować na ten wzór żeby w przyszłości móc taką koszulkę zakupić i dać ją swoim prawnukom w prezencie pod choinkę to podaję linka http://www.threadless.com/submission/367331/Viking_s_Skull

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności