Skocz do zawartości

Małe FAQ prośba


dizek

Rekomendowane odpowiedzi

1. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobić VRAY'em takie oto światło

http://vray.us/vray_tutorials/media/step1c.png

chodzi mi oto właśnie aby widok z okna tak nie ślepił i światło ktore przez nie przechodzi jest właśnie takie jak na obrazku :]

 

--------------------------------------------------------------------------

 

2.Kwestia Texturowania za nic nie umiem tego zrobić , gdy robie to z poziomu programu Reder To Texture , tworzą się pliki tga białe lub czarne ;/

 

--------------------------------------------------------------------------

 

3.Pytanie o materiały jest gdzieś zbiór gotowych materiałów vray ? (done)

 

--------------------------------------------------------------------------

 

4.Pytanie o Solidrocks ktoś mi powiedział że to ładnie optymalizuje renderowanie vray , mam to zainstalowane ale tego nie umiem znaleść w maxie prosiłbym o pomoc (done)

 

--------------------------------------------------------------------------

 

5.Kwestia tego filmiku

a) jak on zaaplikował ten grzbiet i szyje aby się ruszała ? coś bipedem ?

b) tego nie widać ale może ktoś wie jak tworzył nowe obiekty używał opcji attach z Edit Poly ?

 

--------------------------------------------------------------------------

 

6.Jeszcze jedno pytanie odnośnie teksturowania , gdy dajmy na to uda mi się zrobić plik , wtedy się go otwiera w photoshopie ? i te pliki normalnie edytuje ? czy w jakiś specjalnych programach do texturowania ??

 

---------------------------------------------------------------------------

 

7.Co to jest rigging czy jakoś tak , oco w tym chodzi i jak to się robi

Edytowane przez dizek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 11
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Zbiór materiałów płatnych (Sigershaders V-Ray Material Presets Pro v.1.5) a z darmowych to znam jedynie v-ray.materials.de do pobrania pojedynczo. Co do solidrocks wchodzisz w Customize-Customize User Interface nast. w zakładke Toolbars. Następnie po prawej dajesz New i tworzysz okienko ze swoją nazwą i po lewej stronie szukasz na liście Subburb Tools. Klikasz i pojawi się wersja SR przeciągasz do utworzonego okienka i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągasz i instalujesz solidrocks nie znając zupełnie podstaw samego maxa, nie mówiąc już o vrayu ?! Rusz za przeproszeniem d**** i sam zapoznaj się z programem. Poczytaj jego dokumentacje, help itp. a wiekszosc pytan ktore zadales same sie rozwiaza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ja nic nie umiałem sześć lat temu, to kupiłem sobie książkę i czytałem do oporu. Na necie nie było tutków prawie wcale, a to forum było o sześć lat archiwizacji postów mniej kompletne, czyli niemal całkowicie puste. Teraz tutków jest na necie kilkadziesiąt terabajtów i to nie tylko po angielsku, jest solidna dokumentacja zarówno na necie jak i w samym helpie (w helpie zresztą zawsze była solidna dokumentacja), a Ty, tak, jak pisze hcpiter i vision3d najwyraźniej nie chcesz ruszyć schabem i tego poczytać. Gdybyś jeszcze zapytał o dobre i przejrzyste tutki, bo śmiecia i w tutkach jest trochę, tpo ok, wskazalibyśmy Ci dobre źródła. Ale skoro Ty zaczynasz na najmniejsza krytykę "pięcioliterować", to spadaj na bambus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko że jak macie pisać takie posty to po co się odzywać ? nie szkoda wam czasu ?

 

ktos ci poprostu musi uswiadomic ze bez wlasnego wkladu nigdzie nie zajdziesz. Tak jak shogun pisze, ci wszyscy "wielcy pro" uczyli sie wszystkiego samegu, jak tobie sie nie chce wpisac w google hasel i poszukac, to nie licz ze ktos cie poprowadzi za reke.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uwazam sie za jakiegos pro tylko nie znosze LENI, jak juz koledzy wspomnieli na samym max3d.pl jest od groma info, tutoriali, wystarczy sie troche rozejrzec... ehh kiedys to by sie reke dalo uciac by miec na starcie to co daje taki portal jak ten (nie wspominajac o dziesiatkach tutoriali, online'owych helpow itp. itd.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności