Skocz do zawartości

polskie książki o anatomii


matizlob

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, znacie może jakieś godne polecenia polskie książki o anatomii? Mam listę ze świetnymi tytułami zagranicznymi, ale słabo z moim angielskim, wiadomo - mogę to tłumaczyć, ale zajmuje to wszystko dużo czasu i odbiera przyjemność z czytania :) Książka o anatomii potrzebna mi jest głównie do stworzenia dobrego rigu i animacji postaci, z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

dziękuję Wam ogromnie za pomoc, dwie warte uwagi książki, a ja tak długo szukałem i nic hehe :)

 

zaciekawiła mnie bardzo anatomia dla artysty, barcsaya, mimo, że jej koszt jest niesamowity, 300 - 350zł w antykwariatach, to może jednak warto :)

A wiecie może co zawiera w sobie? Jest to anatomia dla artystów, boję się troszkę, że większość tej ksiązki poświęcona jest dla ludzi zajmujących się rysunkiem, ja potrzebuję tylko i wyłącznie do rigu i animacji postaci, ewentualnie do dopracowania proporcji ciała odzianego w ubrania.

 

Tak więc mam do Was jeszcze jedno pytanie, czy książka ta zawiera dużo rzeczy które przydadzą się w animacji postaci? np. zależności między mięśniami, między kośćmi, to jak kości mogą się obracać, to jak mięśnie wpływają na skórę itd? Czy warto wydawać 350zł na tą książkę z punktu widzenia animatora?

 

Jeszcze raz z góry Wam dziękuję! :)

Edytowane przez matizlob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pól roku intenywnego treningu na siłce, rok wspinania, plus akrobatyka i będdziesz wiedział jak działają kości i mięśnie ;)

a tak na serio to posiadam "Sarah Simblet - Anatomia dla Artystów" i jest ciekawa... ale nie wiem czy absolutnie potrzebna do rigowania. Mi się przydała bardzo, aczkolwiek nie riguję na co dzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam ksiązke Barcsaya jak wroce do domu - czyli w piątek - to postaram się odpowiedziec na Twoje pytania i moze wrzuce kilka screenow to sobie sam ocenisz czy warto

p.s. zagadaj jeszcze do Klicka bo on kupił inną książke o tej tematyce - nowsze wydanie i z dużą ilością zdjęć (w książce Barcsaya są tylko rysunki ) - aaa polecam też ksiązkę Burne Hogarth -Dynamic Wrinkles And Drapery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy warto wydawać 350zł na tą książkę z punktu widzenia animatora?

 

Warto coś takiego mieć w swoich zbiorach (nie wiedziałem że ta książka jest tyle warta, dostałem ją 'w spadku' :D ). Ale myślę, że w internecie jest sporo PDF'ów, z których wydrukował byś to co Ci potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności