Skocz do zawartości

Wiz: domek


jarross

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oglądając te wizki mam wrażenie, że każda jest posklejana z x obrazków. Po chwili przyglądania się widać znane modele. Podejrzewam, że przegiąłeś z sharpen. Pokaż wizki przed postpro (ewentualnie z wklejonymi elementami ale z wyłączonymi filtrami). Do poprawki przydałoby się także dać mapowanie elementów drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no z tym szarpenem to pojechałes..

ogólnie dość pozytywnie. Boli styk renderu ze zdjęciem w tle.. nagły przeskok jakości czy ostrości.

Do tego mapowanie drewna

No i ogólnie za mało kontrastu, słońca. Wszystkie wyglądają jakby słońce właśnie sie schowało za chmurą mimo że masz tam wyraźne cienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac 77 asfalt to chyba fotka dlatego gratulacje autorowi za bardzo dobre wkomponowanie ;) zapowiada się nieźle nie przesadzone idziesz w dobrym kierunku, ale jeszcze sporo pracy przed tobą, tło (to na najdalszym planie z drzewami) raczej zastosował bym ciut lepszej jakości. :)

3 ujęcie the best ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dac 77 asfalt to chyba fotka dlatego gratulacje autorowi za bardzo dobre wkomponowanie ;) zapowiada się nieźle nie przesadzone idziesz w dobrym kierunku, ale jeszcze sporo pracy przed tobą, tło (to na najdalszym planie z drzewami) raczej zastosował bym ciut lepszej jakości. :)

3 ujęcie the best ;)

 

To by autor o tym przecież napisał gdyby to było foto, bo inczej doszłoby do absurdu że ktoś prezentuje zdjęcie budynku tylko ze śrubką w drzwiach wyrenderowaną w 3D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarze, uwagi i krytykę. Drewno wyszło słabo bo inwestor zażyczył sobie by było to drewno klejone i nie mogłem znaleźć dobrej tekstury i czas gonił i nie jestem tak dobry jak np. morphe, itp, itd. Domek i działka, na której stoi wraz z zielenią to 3d i to jest wklejone w zdjęcia (nie wiedziałem, że tak dobrze mi to wyjdzie, że ktoś może mieć problem z zobaczeniem tego-szczególnie na tym forum- ale to chyba nie grzech). Pozostałe domki na drugim planie, zieleń w oddali, asfalt, ogrodzenia, niebo to zdjęcia tejże działki i jej otoczenia a, że jestem kiepskim fotografem z kiepskim aparatem to efekt też nie jest najlepszy. Najważniejsze, że inwestor mógł zobaczyć jak będzie wyglądał jego dom na jego działce wśród sąsiadów. Przepraszam wszystkich (szczególnie dac77 ale w 3d jest trochę więcej niż śrubka i mimo wszystko nie uważam tego za absurd tylko dążenie do tego by laik mógł zobaczyć swój dom na swojej prawdziwej działce) , których wprowadziłem w błąd (na jednym z ujęć zamiast asfaltu jest moja kostka, gdyż ogrodzenie sąsiada było blisko i nie mogłem użyć asfaltu ze zdjęcia).

Edytowane przez jarross
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie chodzi o poczucie urażenia tylko o to że to forum służy również do nauki i porównań. Ja nie zajmuję się wizkami ale gdybym np. uczył się tego i zobaczył ten asfalt to później pewnie spędziłbym kilka dni z Zbrushu próbując go wurzeźbić a potem jeszcze kilka dni robiąc materiał, gdyż nie mógłbym znieść myśli że ktoś potrafi coś lepiej ode mnie. Uważam że dobrze jest pisać o takich rzeczach gdyż dzięki temu wiemy gdzie dzisiaj jest 3D i co się w nim robi a co nie.

 

P.S.

Ten klient to farciaż. Jeszcze nawet nie zaczął łopatą kopać pod fundamenty a już ma asfalt. U nas na podkarpaciu asfalt kładą dopiero po kilunastu latach i to jak wybory się zbliżają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam pochodzę z podkarpacia i długo tam mieszkałem i mam tam rodzinę i w wielu sprawach (np. odśnieżanie) sytuacja jest lepsza niż we Wrocławiu. A jeśli domy stoją od 5 czy 10 lat a wśród nich jest pusta działka to chyba normalne, ze jest tam asfalt a jeśli osiedla się buduje to póki nie będzie większości domów wybudowanych to drogi sie nie robi bo zniszczyć się może.

A tak z ciekawości: jeśli nie robisz wizek i się tym nie zajmujesz to co robisz na tym forum, zabierasz zdanie, chwalisz lub ganisz? To trochę jak ksiądz uczący o rodzinie, dzieciach, itp :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a siedem domów jest tu już tu z 20 lat, tyle że te przepisy inne kiedyś były.

Nom, co najmniej jeden musiał być murowany :D

 

Troche mleczne to wyszło, przez to te deski wyszły jak okleina samoprzylepna. ogolnie git, tez myslalem ze asfalt z tekstury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło całkiem sympatycznie... no po za tym niemrawym światłem i mega sharpem ;)

Już miałem cie opieprzyć, że na wizce (cam_08gots.jpg) inwestorowi robisz dziury w asfalcie... a tu się dowiaduje, że do zdjęcie. Naprawdę ładnie wkomponowałeś :)

 

Pozdr.

 

P.S.

kup sobie lepszy aparat... bo te zdjęcia z otoczenia wyszły trochę komórkowo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności