Skocz do zawartości

Angielski


exTolek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

takie stronki sa przydatne jak chcesz sobie znalezc przyklady np. phrasal verbs, jakis pierdol, ciekawostek, moze jakiegos slownictwa, zwrotow itp itd ale raczej sie nie nauczysz angola przegladajac takie stronki...

 

jest to zalezne od b. wielu czynnikow, glownie od twojego nastawienia, samozaparcia, motywacji itp, ale ogolnie kursy online, eskk itp nie maja zbyt dobrych rezultatow z powodu braku fizycznego kontaktu z nauczycielem wlasnie co jest niezmiernie wazne w nauce jezyka obcego(przynajmniej do pewnego poziomu zaawansowania) temat rzeka, niechce sie mi pisac na ten temat teraz...wiem cos o tym bo akurat pisze licencjat z wykorzystania netu i kompa w nauce angola...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał TA

taa..

takich rzeczy nie uczą w szkole, a w grach tak czesto nie występują, pozatym pewnie bym tłumaczył to słowo w słowo

 

Są słowniki idiomów, kup i wkuwaj, często też są używane w amerykańskich filmach, wtedy można złapać kontekst w jakim się ich używa itd... Ja np. często oglądam filmy bez napisów to naprawdę dobry sposób.

 

EDIT: Oczywiście większość z tych słowników jest w stylu słownika języka polskiego, że nie ma tłumaczeń na polski więc trzeba znać choć trochę angielski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał sir_Bols

jesli idzie o angielski to chyba najwiecej nauczyl mnie fallout

Olee :) W falloucie jest mnóstwo idiomów. A ponadto polecam oglądanie filmów bez tłumacza, wiele więcej dają niż Cartoon network. Jak film obejżysz sobie 5 razy to na pamięć będziesz znał kwestie aktorów (i o to chodzi). Btw why, o why i didn\"t take a blue pill :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba będe tak robił.

 

Przy okazji, właśnie gram sobie w fallouta 2 i mam już 2 pseudonimy: slaver oraz grave digger :D. zdobęde jeszcze kilka lvl i zaczne rozwalać dzieci, wtedy zdobęde następny. Bede najgorszym Bohaterem jaki chodził po tych pustkowiach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy okazji taki mały problem nie związany z angielskim.

Mam na komputerze kilku urzytkowników i na swojm koncie nie moge się zalogować na forum max3d.pl. Czy wiecie co trzeba zrobic żeby wszystko działało poprawnie?

 

Przypuszczam, że to coś w IE, ale nie wiem co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki...

teraz przydało by się troche filmów obejrzeć,gramatyki i ide na czat na jakiś angielski serwer :P

Na początku pewnie będzie ciężko ale to będzie dobra i do tego ciekawa szkoła, tak mi sie wydaje. Co wy na to ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności