Skocz do zawartości

Teczka: moje boje


4lepy

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajny pomysł z z tymi ustawieniami.

Jak dla mnie to mega wysokie parametry masz ustawione.

Ja zwykle renderuję końcowe przy medium i o ok. połowe mniejszych ustawieniach.

Model bardzo ciekawy i dużo mógłbyś pokazać, powalcz jeszcze z prezentacją, tak myślę.

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ta nieszczęsna podstawka :] Mógłby stać na białym studio nawet, lekko skręcone koła i git IMO, ujęcie 2 nie podoba mi sie ze względu na ustawienie kamery. Ale fajnie że jest otwarta kabinka. Zawsze uważałem że te karabiny psują wizerunek batmobilu, szkoda że je dodałeś :P Lakier wyszedł ekstra według mnie, opony bardziej bym zmatowił, tak jak i szybę, nie była ona z tego co pamiętam tak przeźroczysta. I cóż to za taki cienki, biały paseczek na kierunkowskazie? Ustawienia mega, chyba nigdy nic w tak dużych nie renderowałem :O :)

 

Ogólne wrażenie jest świetne :]

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za opinie :)

No wiec tak, miała byc scenka ale po kilku próbach stwierdziłem ze na razie nie ma to sensu, wiec jest podstawka pod model. W jaskini stoi on właśnie na takiej okrągłej blasze ryflowanej :P Ta blacha to jest ten materiał http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=2461 , piszecie ze ustawienia renderu są wysokie wiec czemu mi to wyszło tak paskudnie ?:D

Na światłe biała kreska to jakiś błąd po nałożeniu bumpa(jak robicie reflektory ze wygladaj jakby bump byl w srodku a z zewnatrz wyglada na gladkie?) szybę chciałem zrobić inna ale nie wyszło :D Proszę o kolejne rady i poleci render bez pistoletów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie w ustawieniach renderingu siła renderu, dużo zależy od kompozycji samej sceny i materiałów/ światła. To chyba po prostu trzeba wyćwiczyć, poczytać, itd.

Miałem gdzieś tutka o fajnym studio, jak znajdę to podrzucę.

 

Co do lamp, to może tutaj znajdziesz coś ciekawego, nie wgryzałem się, dla mnie jeszcze nie ten etap, ale spróbuj:

 

http://www.dmmultimedia.com/3dtips_04.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

scena bedzie jak sie nucze roic materialy ;) Wszaelkie tutki ciekawe mile widziane(mapowanie, render, studio)

Jest jeszcze opcja render/setings i tam jest zakladka disp moze tam cos z ta podstawka sie powalczy? :D

Dzieki wszystkim i wesolych swiat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Ostatnio znalazłem sobie taki "statek" http://jamesngart.com/imperialairship.html

no i zaczolem sobie go pomalu dlubac. Plan ogolny jest taki, coby go tym razem doprowadzic do dzialu finisched works ;)

Jeśli ktoś ma uwagi na tym etapie to śmiało pisać, jeśli ktoś interesuje się steampunkiem(bo to ponoć ta konwencja jest ;) ) i ma jakieś ciekawe refki które można by wykorzystać, byłbym bardzo wdzięczny.

A tyle mam do tej pory :P

97431435.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cos w ten desen wlasnie chyba trzeba zrobic. A na zdjeciach ktore widzialem to albo nie ma takiego konta albo jest nie z tej strony co pokazuje zdjecie :D

 

/edit

maly upek

35473146.jpg

Edytowane przez 4lepy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :)

Zacząłem trochę bawić się mapowaniem i materiałami, jakoś mi to słabo idzie na razie :P

97039084.jpg

69684996.jpg

Jak ja nienawidzę tych daszków :D

Jeśli ktoś miałby pomysł z czego zrobić poszycie tego statku i tego żółtego smoka byłbym wdzięczny. bo jakoś nie mogę wykombinować co to może być ;)

I proszę się nie krepować tylko wytykać błędy i beznadzieje, bo po to założyłem ten watek ;)

 

A co to się porobiło na imageshack ze mi obrazki skaluje do 800*600? czy coś złe robię? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszycie moglbyś zrobić np. z niestarannie ponitowanych arkuszy grubego metalu. Jezeli zas chodzi o cały model to jest zbudowany z elementow skrajnie małych lub wielgaśnych(łeb smoka - okno)(wyrąbisty silnik z prawej - malutki balkonik) przez co wydaje sie ze statek pasuje do filmu o guliwerze(malutcy pasażerowe). Jak widać na refce proporcje są z goła inne(lepiej zbalansowane).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daszki będą lepiej wyglądać jak lekko(!) zróżnicujesz kolor niektórych, i ewentualnie powykrzywiasz niektóre.

Powtarza się tekstura betonu na tym budynku z tyłu. No i beton na takim statku?

Tekstura kominów jest za duża. Na głównym ujęciu jest dobrze, ale na zbliżeniu brakuje jakiejś mniejsze struktury na niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedz.

Co do do daszkow to sa one juz jako proxy wstawione bo komp już nie dawal rady. No i teraz pytanie czy da się takie proxy teraz zmapować jeszcze coby dodać drogi kanał uv? Ewentualnie jak inaczej zróżnicować kolor tej dachówki?

Co do betonu to tak jakoś mi to z konceptu wynikło, beton i stal i coś żółtego z czego wykonany jest smok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to poudaję małego górnika :D 4lepy - możesz daszki zróżnicować nakładając (nie wiem jak w 3dsmaxie, ale opisuję jakbym zrobił w Blenderze) teksturę proceduralną (np clouds) o baaardzo małych skokach między ciemnym szarym i jasnym szarym i małych turbulencjach, tryb krycia na overlay ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiał smoka wygląda jak kupa :D może zrób go z desek (nałóż texturke)

 

e tam z desek. ZŁOTY ma być!

 

propnuję matowy gold:

 

http://www.vray-materials.de/all_materials.php?q=gold&Submit=Search

 

to:

http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=2522

lub to:

http://www.vray-materials.de/all_materials.php?mat=1987

 

ten sam materiał na zwieńczenia dachów i różne zółte detale jak rogate twarze na głównych silnikach itd.

 

polerowany złoty to chyba byłaby przesada.

 

świetna robota! jestem pod wrażeniem twoich postępów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności