Skocz do zawartości

Model 3D (kosciol wszystkich Swietych Gliwice)


Wacman

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, mecze ten \"projekt\" juz troszke. Model wykonalem go w AutoCADzie i mam pewne problemy jak ciekawie przedstawic go w Maxie. Mowiac szczerze milo by bylo uslyszec kilka opinii i wskazowek (pojawi sie jeszcze kilka szczegolow wnetrza - dzwon, schody na wierze i takie tam)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 18
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

dobra ... mialy byc obiektywne i konstruktywne uwagi ... ale chwilowo nie dam rady ... jestem pod duzym wrzeniem ... i samego pomyslu ... jak i modelu ... jego prezentacji ...

 

nawet bez tekstur rzuca o ziemie ...

 

respect

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW! Dzieki za tyle komentarzy - jestem zszokowany, myslelm ze mnie tu wysmiejecie ze tu taki badziew podsylam... to moja pierwsza wizyta na tym forum. Co do pomyslu to taki sobie - to moja praca semestralna historii... w CADzie sam model robilem 3 dni - goraco polecam ten program do robienia modeli tego typu budynkow - dodalem teksturke cegiel i podparlem te sygnaturki na dachu. Jakos mi sie tak monochromatycznie podoba...

ale nie wiem - chetnie poslucham sugestii :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny model :)

Miałeś jakieś referki, rzuty, przekroje itp? może zdjęcia bo chciałbym zobaczyć.

A co do prezentacji -moze drugą połówkę z samej siatki zrobić??? albo przynajmniej część konstrukcji (słupy i więźbę dachową)

chociaz jest super i spokojnie można tak zostawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem pod wrazeniem!

Musisz jeszcze zrobisc te swietliki dachowe - 7 w zygzaku na glownych polaciach i po dwa na tylnych. Widze to na zdjeciach, ktore kiedys tam robilem:)

 

Co do sposobu prezentacji - BW jest swietna, ja bym sie nie pakowal w zadne kolory. Pomysl z siatka dla drugiej polowy nie jest zly - moglaby lagodnie przenikac z wypelnionych powierzchni - szczegolnie na widoku na sklepienie byloby to dobre wrazenie - te gwazdki i tonacja nieba dobrze tam graja...

Zastanawiam sie jak modelujesz - ACIS czy Surfaces albo jedno i drugie? ACISy po konwersji przez 3ds maja wyswietlone wszystkie trojkaty wiec o tyle gorzej, ze w przypadku planowanego renderingu WIRE musisz Optymalizowac i ukrywac niepozadane przekatne (...)

 

Ciekaw jestem dalszych postepow - powodzenia

pozdro

Marek

 

Swoja droga mialem kiedys okazje chodzic po \"strychu\" podobnego kosciola - niesamowite przezycie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ja to to zrobilem :P

Najpierw dorwalem rzut, przekroj podluzny i elewacje od prof. Winnickiego z Wydzialu Architektury, na i ch podstawie wyrysowalem 2D rysunki, a potem zaczlaem wszystko extrudowac i powstala brylka 3D. sklepienia wykonalem za pomoca Surfaces (w CADzie robi sie to tak samo jak w MAXie - 4 ksztalty - masz Surface\'a) Co do materialow na podstawie, ktorych to robilem to bardzo pomocny okazal sie Proboszcz (strasznie pomocny, niesamowity czlowiek :) ) Tutoriale do CADa?? hm... mowiac szczerze to do 3D w CADzie uzywam tak naprawde 17 komend. AutoCAD jest o tyle swietny do skomplikowanych modeli budynkow, ze pozwala na nieograniczone stosowanie operacji Boole\'a - mozesz wycinanac i laczyc ze soba obiekty ile dusza zapragnie - w MAXie po kilku wycinaniach powstaja bledy, a Union nie zadzialal mi jeszcze nigdy. Pozatym do takich modeli wymagana jest moim zdaniem hirurgiczna precyzja - tego MAX nie jest w stanie zapewnic. Modele robie w CADzie - renderuje w MAXie. 3D VIZa niecierpie. Jesli interesuja Was inne moje modele zrobione w CADzie to dajcie znac - AutoCAD to naprawde swietny program...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za wskazowki - pomysle nad ta siatka :] tylko ze to jeszcze troche roboty - uff... chyba bede musial przerwac prace na jakis czas bo sie mie sesja zaczyna - 3ROK na moim wydziale fuj fuj fuj. Co do swietlikow w dachu to beda beda :) podobnie jak schody na wieze, platwie przy konsrukcji dachu, no i dzwon;

DIIING DOOONG!!! lawek chyba jednak nie zrobie :P. Co do wiezby dachowej kosciola to mialem okazje na niej byc - niesamowite, naprawde niesamowite. A tak w ogole to jest z Bielska ale studiuje w Gliwicach :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności