Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Scena przygotowywana swego czasu na konkurs na blender.pl, ale ledwo ją zacząłem i z paromiesięcznym poślizgiem dokańczam. W skrócie - robot górniczy nawalił i pojawia się poważny problem. Koncept:

2cy30u8.jpg

I to co jest zrobione:

2whf0xu.jpg

Stan faktyczny jest taki, że widoczne 6 nóg nie istnieje (pracuje na jednym segmencie i połączyłem dla zobrazowania przyszłej wielkości i kształtu)

Za to napęd jest gotowy do rigu i noga też już się kończy. Jaskółki latają nisko, teksturowanie zapowiada się ciężko.

 

Całość tworzona w Blenderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

zacząłes mocarnie

tylko nie wiem czy ten robot powinien spadać tak całkiem do góry nogami.. to mu odbiera troche skali. Małe przedmioty tak lubią sobie wirować w ruchu. Takie wielkie usrojstwa zwykle spadają bardziej dostojnie. Zresztą jeśli to jakiś szyb to zanim by sie obrócił o 180 zostałaby z niego kula pogietego złomu wg mnie. Zakładając że w ogóle dobrze to widze na tym etapie

Detal super

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update, model nogi niemal skończony, dojdą tylko węże w paru miejscach (przy siłownikach i między 1 i 2 członem). Doszedł też rig tego co jest, chyba najciekawszą częścią są drivery na 1 członie:

 

show.php?id=4576

 

Jeszcze rzut oka na siatkę:

 

show.php?id=4577

 

I renderek dla zabawy i pokazania zmian w modelu:

 

2h4gtqh.jpg

 

@mookie: w zniszczenia prawdopodobnie się pobawię, ale później.

@pabulo: jeżeli "odpadł" od ściany to mógł się w ten sposób obrócić, specjalnie się nie tłukąc (poza tym cała scenka będzie trochę z przymrużeniem oka, jak nietrudno się domyślić).

Edytowane przez freeqstyler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witac,

przyznam, ze robi wrazenie. wyglada bardzo fajnie. Nie znam sie na gornictwie, ale nie robi on wrazenia maszyny gorniczej. sztolnie sa z regoly dosc waskie, ogolnie te maszyny gornicze sa bardzo mocno zbite i maja ksztalt parowy: ]. Ty spewnoscia masz robota, ale czy on jest gorniczy?

Przemysl jeszcze koncepcje. Przynajmniej w moim odczuciu to sie nie klei.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemysl jeszcze koncepcje. Przynajmniej w moim odczuciu to sie nie klei.

 

Nie napisał że to jest robot górniczy z naszych czasów. Może to być robot w przyszłości :)

 

Ogólnie proponuje go po uszkadzać trochę. Skoro ten robot ma spadać, chyba że chcesz pokazać scenę jak on zaczyna lecieć w dół, jednak nie uzyskasz wtedy tego klimatu co chciałeś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszkodzenia dojdą, na późniejszym etapie prac. Na koncepcję robota proponuję spojrzeć nieco mniej przez pryzmat dzisiejszego górnictwa, jest to moja wariacja i o brak przemyślenia też nie należy się obawiać. Render na dziś, czyli węże między pierwszym i drugim członem razem z rigiem. Animacja węży to automat - ograniczyłem się jedynie (chociaż i tak ustawianie wszystkiego trochę potrwało) do stworzenia gęstego szkieletu dla każdego z nich i umieszczenia obiektów Empty jako IK Solverów w pobliżu otworów w nodze.

2sbpyy1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli idziemy do przodu, prace nad modelem nóg zostały zakończone (dojdą uszkodzenia, ale na to jeszcze jest czas), pozwoliłem je sobie zduplikować i na stałe już połączyć. Dodane i zrigowane zostały węże przy siłownikach, zacząłem też robić frez:

 

2mxpojn.jpg

oho26t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedno, chce powiedziec, ja tak chce umieć w blenderze :)

nie wyobrazam sobie jak to ma działać, ale podoba się, możesz może pokazać mały rysunek tego co chcesz osiągnąć z tym robotem, ogolnie jak on działa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności