Skocz do zawartości

Pomocy!! Zbyt długi czas renderingu


Mariano19

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zaczne od tego że jestem początkujący jeśli chodzi o V-Rray Mam problem z renderowaniem w V-Rayu. Przeczytałem i obejrzałem kilka tutorili o v-Rayu, ale nigdzie nie mogę znaleźć dlaczego rendering w moim przypadku trwa tak długo. Mimo że mam identyczne ustawienia jak w tutorialach i tam render nie trwa długo

Przykładowo ta scena w rozdzielczości 640x480 renderuje się w ponad 1h 50 min. Nie wiem gdzie tkwi problem.

pokoik.jpg

 

Posiadam 3d studio 2009. Mój komputer to: Inter Core 2 Duo 2,20 Ghz , 2 GB Ram, GeForce 8600 GTS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to skoro założyłem ten wątek mam jeszcze jedno pytanie odnośnie renderingu. Gdy renderuje scene z jednego ujęcia wszystko ładnie światło jest ok, ale gdy przesune widok troche i próbuje renderować to scena na renderze jest cała czarna nic nie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apaczos: Nie wiem dlaczego tak twierdzisz. Sam dopiero zaczynam z renderingiem ale sądzę że vray jest o wiele łatwiejszy na początek niż mental. Ale to moje zdanie tylko i nie zamierzam się o to spierać.

 

Mariano: Dlaczego taki szeroki kąt ustawiasz? nic nie widać.

Daj sobie claya na wszystkie ściany i normalną ogniskową obiektywu to będzie przynajmniej widać jak rozchodzi się światło.

http://vray.us/vray_tutorials/rendering_vray_interior_tutorial.shtml tutaj stoi jak testować oświetlenie.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apaczos: Nie wiem dlaczego tak twierdzisz. Sam dopiero zaczynam z renderingiem ale sądzę że vray jest o wiele łatwiejszy na początek niż mental. Ale to moje zdanie tylko i nie zamierzam się o to spierać.

 

Chociażby dlatego,że mental już jest a V-kę trzeba dokupić,więc ja osobiście nie rozumiem po co wydawać(szczególnie na początku) lub szukać "innych" źródeł (a jak wiadomo w tych są babole)skoro jest MR,który wcale nie jest zły jak wiele osób sądzi.

No,ale racja niektórzy wolą gruszki inni wolą jabłka,ja wolę zozole:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lucek dzieki:P ale nowy problem mam biorę tego tutka ściągam tą scene i zmieniam image sampler na Fixed no i materiał na VrayMtl no i biore renderowanie. W tutku widze ze czas renderu tego wyniósł 8 sek a u mnie przewidywany czas to 30 min :P Właściwie się zastanawiam czy może to nie przez parametry mojego kompa bo w mentalu też czas renderu jest strasznie długi.

Edytowane przez Mariano19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma bata zebys przy takich ustawieniach mial takie czasy na tym sprzecie

 

ja ci powiem na 99% ... ze masz nielegalna kopie vraya i do tego jeszcze kiepska,

tego typu objawy opisywalo wiele osob na tym forum i na innych forach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy można render w vray podzielić, tzn. w pewnym momencie zapisać i powrócić w późniejszym terminie, chodzi o jedna klatkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie czy można render w vray podzielić, tzn. w pewnym momencie zapisać i powrócić w późniejszym terminie, chodzi o jedna klatkę?

Jak masz więcej jak dwa rdzenie to ustaw sobie koligację,będziesz mógł swobodnie robić na kompie co innego a będzie ci się renderować.

Powrócić do tej samej klatki od któregoś momentu nie można,przynajmniej nic mi o tym nie wiadomo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak chyba nie dziala, zauwazylem ze u mnie render region dziwnie dziala, nie wiem czy to tak ma czy tylko u mnie nawala. mianowicie kiery renderuje obraz i uzywam pozniej dodatkowo render egion to przesuwa mi o kilka pixeli i juz widac ze to jest "doczepiane"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności