Skocz do zawartości

[Obiekt] Rekonstrukcja płaskorzeźby anioła


claude

Rekomendowane odpowiedzi

Dla przypomnienia sobie zbrusha robię taką małą fuszkę.

 

Płaskorzeźba anioła. Jedyne zdjęcie jakie pozostało.

aniol4358683.jpg

 

I moja robota, jeszcze nie wszedłem wdetal. Ciekawe co o tym sązicie?

aniolr.jpg

Edytowane przez claude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To jest mission impossible. Jak zrobisz wierną kopię to oberwiesz za to że brzydkie bo refka jest brzydka. Jak zrobisz ładnie to oberwiesz za brak wierności oryginałowi.

 

No właśnie nie wiem czy starć się upiększać bo to zrobiła jakaś rzeźbiarka przedwojenna, prawdopodobnie wyzwolona z pod jarzma realizmu.

 

Może trochę spróbuje podrasować ale za bardzo nie mogę, bo moja praca ma być swojego rodzaju kopią rekonstrukcją.

 

Dzięki za komenty, posiedzę nad ogólnym kształtem jeszcze trochę ale tak naprawdę zabawa będzie jak zacznę wchodzić w fakturę która jest obficie pokazana na oryginalnym zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to ponieważ widzę zbieżność z referencją Paco również słusznie zauważył.

Dodatkowo te "fale" na suknie są na refce równolegle wzgędem siebie a claude zrobił tak że się schodzą, głowa troszę przekręcona o zbyt mały kąt - więc nie rozumiem czemu sądzicie że chcemy ją upiększać?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem to ponieważ widzę zbieżność z referencją Paco również słusznie zauważył.

Dodatkowo te "fale" na suknie są na refce równolegle wzgędem siebie a claude zrobił tak że się schodzą, głowa troszę przekręcona o zbyt mały kąt - więc nie rozumiem czemu sądzicie że chcemy ją upiększać?.

 

To było stwierdzenie ogólne i odnosiło się do postu dac77, więc nie wyciągaj pochopnych wniosków. Mam wrażenie, że zrobiło się na forum jakoś nerwowo i ludzie szukają zaczepki.

 

Co do moich uchybień to je poprawie. Dzięki za korektę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie głupie pytanie. Czemu nie nałożysz na tą bryłę tego zdjęcia i nie poprawisz błędów?

 

Akurat tak robię. Dokładnie nie nakładam na bryłę tylko robię prześwit przez nią. Dlatego ogólne proporcje muszą być dobre gdzieś w detalach może coś uciekło kwestia czasu. Dodatkowo interpretacja zdjęcia jest ważna i sposób w jaki układają się cienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To było stwierdzenie ogólne i odnosiło się do postu dac77, więc nie wyciągaj pochopnych wniosków. Mam wrażenie, że zrobiło się na forum jakoś nerwowo i ludzie szukają zaczepki.

 

Robiłem rzeczy co do milimetrów z refek, może dlatego szukam "zaczepek"

w postaci wychwycenia błędów po 10 sekundowym porównaniu refki z pracą, a skoro to jest -rekonstrukcja- to czułem się zobowiązany:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bbandi - mam małe pytanie co mnie denerwuje od kilku dni. Używałem kilku sposobów podkładania referek ale ostatnio zaczołem używać image plane. Wydaje się to dobry sposób bo nic się nie przesuwa względem siebie nic nie trzeba poprawiać. Mam jednak głupi problem bo referka robi się szara gdy włączam transparencje. I słabo widać szczegóły, które przecież są takie ważne.

Szlag mnie trafia, że tak wiele razy w zbrushu jakaś drobna funkcja źle działa i mimo godzin spędzonych na szukaniu rozwiązania nic z tego nie wychodzi.

Normalnie bez transparency referka jest jasna i wyraźna.

 

tak normalnie

transparencja22109168.jpg

transparencja%202.jpg

a tak po włączeniu transparency

transparencja.jpg

Edytowane przez claude
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ZB nie pracowałem, jednak propaguję tradycyjne metody "ręcznej pracy" rozkładanie siatki nawet każdego wertexa (tyczy się dokładnych obszarów) oglądanie milion razy refki ze wszystkich stron i nauka, nauka. Niestety też tak miałem że siedziałem w malinach, dużo prób czasem już miałem dość, ale jeśli jesteś wytrwały to końcu przyjdzie to czego oczekujesz i znajdziesz rozwiązanie problemów. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności