Skocz do zawartości

3ds max ciecie powierzchni (conect)


Bro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Pisze z pytaniem odnoscnie cięcia powierzchni w maxie - jak mozna to zrobic nie psujac mapowania?

 

Na przykładzie prosty prostokąt gdzie chcialbym puscic ciecie powiedzmy u gory.... uzywam narzedzia connect ktore przy przesunieciu ciecia podnosi automatycZnie mapowanie.

Jest jakis sposob na to aby zrobic to ciecie ale nie ruszajac mapowania ?

 

ciecie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 13
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

najpierw na tego boxa dajesz modyfikator UVW Map, ustawiasz opcję Cube/Box, ustawiasz go wedle woli (Gizmo, scale, tiling) a potem dodajesz z menu modyfikatorów modyfikator Edit Poly (nie Editable Poly z menu rozwijanego prawym przyciskiem myszy i Convert To !!) i możesz jechać dalej, a jak sie przesunie to nie szkodzi, na liście modyfikatorów UVW Map przeciągnij wyżej nad Edit Poly - UV Map zostanie zastosowany po zakonczeniu edycji poly = zero przesunięcia.

Jeśli przydało się to możesz podziękować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzmy ze jest OK - problem w tym ze prostokąt to był jedynie przykład ... co mam zrobic jeżeli mam już zrobiony obiekt i zmapowany. W majce moglem to robic kiedy tylko chcialem w twoim rozwiązaniu niestety nie moge

 

Pozdrawiam i mam nadzieje na jakies rozwiaznie tego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są techniki na przenoszenie mapowania między obiektami o różnych topologiach. Zależnie od softu różnie to działa. Ale da się na pewno w Mayi, XSI, Maxie a dalej nie sprawdzałem. Czyli technika by wyglądała tak, że gdy masz zmapowany obiekt, to sobie go kopiujesz i lecisz dalej z modelowaniem. Zmieniasz podziały, dodajesz cięcia. I potem przenosisz to prawidłowe mapowanie. Czasami to jedyne wyjście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No aż mi się wierzyć nie chce że nie ma rozwiązania na to - w majce robilo sie niemal identycznie i nic sie nie dzialo. Może jednak ktoś zna jakieś dobre wyjście z tej sytuacji

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm,u mnie nie przesuwa sie mapowanie na boxie jak slide przesuwam edge,tak jak pokazałeś w pierwszym poście.Jak ciachnę connectem a potem przesunę move to jeżdzi mapowanie,na slide stoi w miejscu.Może coś zmienili w nowym maxie...

Spróbuj wrzucić modyikator unwrap,skopiuj go.Collapse to editable.Pociachaj co tam chcesz i paste modyfikator,często się udaje;)

 

Pozdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności