Skocz do zawartości

Mig 3 wczesna wersja


jatat

Rekomendowane odpowiedzi

W.jkaworski dzięki za komentarz

A i owszem do luków podwozia też dotrę.Poziom szczegółów większy już nie będzie bo nie ma potrzeby ani dokumentacji nie ma. U mnie jest podzielone jak piszesz tylko co mnie spotkało:

1- dokumentacje publikowane w internecie i w popularnych pismach są do bani po porównaniu ze zdjęciami to ja nie wiem na podstawie czego oni to rysowali i tu zaczyna się kołomyja coś robisz a to nie jest takie albo jest w innym miejscu, proporcje urządzeń itp.

2- teraz to już musztarda po obiedzie ale wydaje mi się że są dwie drogi pierwsza to wykonać wstępny blokowy model wnętrza kabiny i dopiero gdy wszytko pasuje robić szczegółowe modele podzespołów i zamieniać z blokami, lub wykonać własną dokumentację jako podkład stosując wyrenderowane rzuty modelu kadłuba Ten model jest modelem szkolnym mam zamiar wykonać jeszcze jeden model w ramach nauki. A tak na marginesie w swojej kapitalnej książce rozdział o dokumentacji powinieneś zrobić na czerwono tak aby wszystkim pozostało w głowach że jeżeli na papierze się nie zgadza to w modelu będzie jeszcze gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 133
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Zobaczę, czy czegoś w książce nie podkreślić :). (Niedługo opublikuję jej finalną wersję, nad rozdziałem o kabinie pracowałem tej jesieni, więc pełna empatia dla Twojego wysiłku - niedawno przechodziłem to samo). Do rysunków kabiny i podwozia trzeba zawsze mieć podejście "niewiernego Tomasza" - liczą się tylko zdjęcia. Taktyka, jaką przyjmuję, jest najpierw starannie rozmieścić we wnętrzu kabiny wręgi i podłużnice (i trzy razy sprawdzić proporcje z różnymi zdjęciami!). U Ciebie to rury kratowicy - można je potem traktować przy analizie zdjęć jako swoisty układ odniesienia, ułatwiający szacowanie rozmiaru i położenia. Potem wykonuję wszystkie "podstawy": coś, do czego inne rzeczy są przymocowane (wychodzi z tego rząd "pudełek" z każdej burty). No a jak fundamenty mam dobre, to łatwiej idzie dalsza robota ze zdjęć...

Aha, może przyda Ci się pilot? Jakby co, to model ze szkieletem (plik *.blend, musiałbyś eksportować) można pobrać z samoloty3d.pl. Musiałbyś mu tylko zmienić krój kurtki i hełmofon na taki z WWS...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kliment ale to twoja wina było robić takie cusie?

Smku wszytko co może wpaść w łapy zdjęcia, instrukcje, rysunki i ztego robie własną dokumentację tylko słaby jeszcze jestem w samolotach i nie wiem czy to wszystko zgadza się z tą wersją miga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twardziel jesteś, rozpoznałem sprzączkę uprzęży pilota - taką samą dłubałem w moim Ła-5F... Ładnie Ci wyszła radiostacja, przypuszczam że to ten wczesny model, który był także montowany w Ła-5 w 1943r, i którego żadnych referencji nie mogłem znaleźć (poza sekundowym ujeciem w sowieckim filmie instruktażowym na You Tube). Będę wiedział, do kogo się uśmiechnąć o dokumentację, gdy zabiorę się za poprawianie tego szczegółu w moim starym gracie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ten schemat miałem, ale nie widać było, jak te ustrojstwa wyglądają z boku. Poza tym schemat jak to schemat: mogli coś narysować inaczej , niż było, bo to rysunek poglądowy. Pomagałem sobie rysunkami kabiny Jak-a, ale to też rysunki - margines błędu na fantazję kreślarza jest w przypadku takich szczegółów szeroki. W dodatku nie było wiadomo, w któych miejscach te "pudełka" ze schematu były przymocowane. (Na tym schemacie jest radioodbiornik "Malutka", który był wmontowany w tablicę przyrządów, oraz odbiornik, który znajdował się jak w MiG-u: za pilotem....). Prosiłem o pomoc wydawcę monografii Ła-5 i Ła-7 (Miroslav Bily). Podrzucił mi to co miał - zdjęcia RSI-4 z Ła-7, ale to były zupełnie inne "pudełka", które nijak nie mogłem ich dopasować do schematu, a także półek z tyłu kabiny.... Ot, takie typowe dochodzenie do prawdy i półprawdy. Znali je od lat ludzie opracowujący plany modelarskie, a teraz na modelarzy 3D się przeniosło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się mam schemat i rysunki izometryczne RSB-3 bis z radiem UC-1 i dobre zdjęcie odbiornika dvina.Podesłać czy masz. Rosjanie piszą że na migach montowano RSB-1 do RSB-3 ale wydaje mi się żę 3 montowali w ostatnich seriach. RSB-1 rysowałem ze zdjęć gdzie są same prawie czarne plamy wyglądem odbiornika posiłkowałem się z RSB-3 i tak wyszło jak wyszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieźle

Zmniejszyłbym trochę połyskliwość tego niebieskiego (rury wyglądają jak polakierowane "na błysk")

Może dodaj trochę chropowatości do tego czarnego materiału paneli?

 

Cieszę się, że ciągniesz model dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki w_jaworski troszkę ją zmniejszyłem bo nie wchodziła w łoże ale to chyba zbyt wąski kadłub bo wiele podzespołów musze przeskalowywać ( prawdopodobnie przekroje kadłuba należało by zweryfikować ),znalazłem rysunki manipulatora i juz wymieniłem, teraz próbuje rozrysować radiostacje US-1 mam tylko rysunek izometryczny ale nie mam odnośnika do żadnego elementu konstrukcyjnego aby ustalić skale pokombinuje z wielkością zacisków na kable to może coś wyjdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach udało mi się odnaleźć zdjęcia zestawu radiowego nadajnik-odbiornik stosowanych w rosyjskich myśliwcach. Z kiepskich zdjęć zrobiłem referki ( jeszcze są do poprawki ) dla zainteresowanych PDF i na dziś nadajnik, odbiornik za tydzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super! Już pobrałem ten PDF i obrazek (z nim można łatwiej zrozumieć rzuty). Choć to RSI-1, to gabaryty i pokrętła tego pudełka wydaje mi się pasować do pewnego urywka filmu, na podstawie któego koncypowałem RSI-3 z mojego Ła-5F.. (to były jedyne materiały, które wtedy znalazłem). Przyda mi się na pewno, gdy siądę do poprawek mojego Ła-5.

 

Jesteś wielki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki podsyłam RSI -3 zmiana w nadajniku w czerwonych ramkach w odbiornikach od wersji 1-4 nie ma zmian w płytach czołowych a przynajmniej nie można dostrzec na tych rozmazanych wojennych fotach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To CAD a zdjęć szukałem długooooooooooooo są to foty wraków bo tylko takie oddają prawdziwy wygląd urządzeń a przy okazji znalazłem wszytko do wnętrza kabiny jak rozrysuje poszczególne podzespoły to zrobię nową kabinę bo to co jest dostępne to mówiąc bardzo delikatnie jest całkowicie do bani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, ty szybciej modelujesz niż ludzie posty piszą :-)

Co tu komentować, nie znam konstrukcji samolotu na tyle żeby się na ten temat wypowiadać, natomiast modeling idzie ładnie. Po twoim podejściu do rzeczy widzę że zgodność z rzeczywistością będzie zachowana na poziomie wyższym niż normalny.

 

Dawaj dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności