Skocz do zawartości

first kitchen project


Mimar

Rekomendowane odpowiedzi

wrzucam co mam na razie.

pierwszy jako taki projekt który mam zamiar (musze) skończyć.

Z góry dzieki za wszystkie rady konstruktywne, przydadzą się.

 

kitchen3.jpg

http://img830.imageshack.us/f/kitchen3.jpg/

 

Co do samego projektu. Brakuje jeszcze okapu, kuchenki na wyspie, No i na ścianie będzie umieszczona zabudowana szafka na piekarniki, mikrofalówke itp.

 

Po za tym przydałyby się jakieś kuchenne akcesoria, tylko za bardzo nie chce mi sie robić ich, bo z modeling nie jest moją dobrą stroną, a zależy mi na czasie.

może znacie jakieś fajne darmowe strony z takimi rzeczami?

Edytowane przez Mimar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

trochę za bardzo skompresowałeś obrazek, poza tym zaszumienie zabija i trudno szczegóły dojżeć.

 

kuchnia twojego pomysłu czy wygląd ustalony? zastanawia mnie użyteczność tych luk na końcach szafek i wyspy gdzie logika sugerowałaby zapełnienie tego tą ostatnią szafką.

I lodówka... ja bym jej nie wstawiał tak po środku, ale to tylko moje osobiste odczucie.

 

zamierzasz robić uchwyty? bo wydaje mi się, że jedna szuflada takowy posiada, czemu nie reszta?

 

jakiś czarny pasek wylazł na oknie po lewej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak pomysł jest mój. za bardzo na projektowaniu sie nie znam, bo dopiero zaczynam. Projekt jest jeszcze do zmian, wszystko można zmienić. wyspa zainspirowała mnie jako taka, ponieważ w pierwszej wersji mial nad nią znajdować się okap w kształcie liery L, więc tak juz zostało.

co do tej zabudowy przy ścianie zgodze się, że mogłaby tam się znaleść na dole szafka, ale na razie zostawie i zobacze co z tego wyjdzie. a lodówka ;/ ogolnie pomieszczenie nie bedzie oświetlane tylko z jednej strony bo kuchnia jest otwarta, więc zasłaniać bardzo nie bedzie reszty (tak jak mowie, za bardzo sie na tym nie znam, a projekt jest jeszcze do korekty)

 

co do kompresji, ten render o ile pamiętam jest w low, albo w medium robiony i to może być powód. a co do zaszumienia, nie wiem jak go usunąć. poprosiłbym o rady;)

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z zaszumeineim zależy czym świecisz (głównie zwykłe vray light potrafi dać dużo szumu), w wielu przypadkach wystarczy tylko zwiększyć subdiv, a medium powinno starczyć na taki render.

 

oświetlenie też możnaby trochę ożywić, ale z tym można poczekać.

 

jak już wolisz mieć te luki w szafkach to radziłbym je później czymś ozdobić, bo same niespecjalnie wyglądają.

 

Czekam na UPa,

keep goin'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały up. dodałem pare rzeczy, lecz nadal brakuje w kuchni życia i jakiś kuchennych akcesorii ( nie chce mi sie ich robic sam. bo zajmuje to dużo czasu, a ja nie mam jego aż tyle) jakby ktoś znał jakieś fajne strony z takimi modelami bylbym wdzięczny.

attachment.php?attachmentid=74193&stc=1&d=1283286763

oczywiście opinie mile widziane i korekty :)

dzieki ufol za porady :) ciesze się, że ktoś tutaj zagląda i podpowiada

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha nikt nie ma czasu na modelowanie;) Jednak warto go znaleźć i wymodelować porządnie elementy które się często powtarzają w wizkach i je potem wykorzystywać właśnie by oszczędzić czas...więc do dzieła:D żeby cię zmotywować może znajdę jutro w pracy chwile i podrzucę ci mój flagowy czajnik:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem, że byłoby lepiej, jakbym wszystko zrobił sam :)

ale teraz mam straszne zamieszanie i zupełny brak czasu, na bawienie sie w modelowani :)

dlatego skończę ten projekt i zacznę robić typowe studia w 3ds maksie;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://3dmodelfree.com/ a no jest też ten serwisik z modelami.

Proponuję walczyć do oporu, najpierw spróbuj zrobić WŁASNY model, potem pobaw się gotowcem, sięgnij po to jako ostateczność. Zależy mi na tym abyś podniósł swój skill ;)

 

Polecam też zrobić jakąś kuchnię, której projekt został już wykonany, przejrzyj katalogi takie jak np. Dobre Wnętrze itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedidan: to nie jest projekt na zamówienie, lecz na zaliczenie, więc nie muszą być to koniecznie moje modele, ważne, aby projekt był mój. Zależy mi na czasie, więc stąd są te nie moje modele. A modele ściągałem właśnie ze strony którą mi podałeś :) choć i tak dziękuje za podarowany mi czas:)

Dunuś: Dzięki za link:) tej strony jeszcze nie widziałem. co do projektów kuchni z katalogu :) to jak już wyżej wymieniałem, że jest to na zaliczenie;/

ale na pewno jak skończę z tym projektem pobawię się nad jakimś konkretnym modelingiem i studiowaniem projektów wnętrz z katalogów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stworzyłem nową :) dokładniejszą i ładniejszą według mnie szafkę pod ścianę

Wrzucam, bo mam pewien problem :) chcialbym, aby szare fronty odbijały światło, ale żeby nie było widać odbicia, tylko taki jakby rozymy obraz ;p cos takiego matowego;/ no i świeciłem hdri, zeby odbicia uzyskać, ale nie do końca wiem, czemy pojewiło mi się to na rederze w tle. kiedyś robiłem i takiego czegoś nie było;/

attachment.php?attachmentid=74597&stc=1&d=1284796429

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Och ta okropna czerń i szarość... Bardzo zimno i nie fajnie to wygląda moim zdaniem.

Ciemny jestem i nie rozumiem gdzie masz problem z tymi odbiciami? Odbicia rączek mają być bardziej rozmazane? Jeśli tak to sam czekam na odpowiedź :)

 

Pzd. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli Zaczyna fajnie wyglądać. Mógłbyś zmniejszyć reflection na okapie i podłodze.

W tej wersji podoba mi się ten odcień brązu na drzwiczkach po prawej pod ścianą. Mogło by być trochę więcej miejsca na palniki (jakieś takie stłoczone są.

Ogół fajny.

 

Czekam na kolejne up'y, Daniel :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dodaje ostani chyba render na dzisiaj:) do poprawy: tekstury drewna, wykończenie blatu(albo opcja, która jest na wyspie, albo klasyczny blat: co wolicie). czekam na rady :)

mam pytanie, jak usunąć ziarno na frontach ?

dzięki wielkie jedidan za motywujące komentarze:)

attachment.php?attachmentid=74613&stc=1&d=1284840550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no... Co do blatu to nie wiem, który lepszy ale co się stało z okapem? Wszystko jest elegancko kwadratowe, a tu BUM coś takiego. Wolałem poprzedni. Pamiętaj o zrobieniu zlewu i powiększ te palniki. :)

 

PS. Fajne krzesła.

 

Daniel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chciałem zrobić taki kontrastowy ten okap (nie wiem czy wyszło)

poza zlewem, mam jeszcze w planach zrobić po lewej stronie stół jadalny, z krzesłami i oświetleniem, aby zapełnić tą lewą stronę:)

mam nadzieje, że ładnie to wyjdzie: stolik na tle jakiegoś krajobrazu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym okapem nie wyszło. Całkiem niedawno zamawialiśmy kuchnię do siebie do domu więc jakby co, przejrzałem setki projektów i jestem w temacie :)

Może i się mylę ale on po prostu się gryzie. Jeszcze przez to że tak mocno odbija otoczenie to tworzy się tam taka zapaść. (wiem, wiem- tragizuję) A co do stołu to znalazłeś brakujący element. (a nie wiedziałem co mi nie pasuje) ;)

 

pzd. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem tło za oknem(wiem, że na górze się ono trochę rozciągnęło), usunąłem okap, aby nie rzucał się za bardzo w oczy. Dodaje poza renderem ustawienia. proszę o rady:) aby projekt wyglądał realistyczniej:) chociaż wiem, że tekstury drewna leżą, ale muszę poćwiczyć jeszcze unwrap map:) i mam nadzieje bedzie lepiej.

97cc2d15.jpg

ba19ad4d.pngfd93878f.png2ed753c7.png95febbe1.pngbc7a7989.png6f3a07c5.pngac7041fe.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie. Jaka opcję powinienem zmienić, aby w szklanych frontach szafek i panelu po lewej stronie, odbijało się nie vraylight, tylko plane z krajobrazem. Dołączam dla lepszego zrozumienia render.

z góry dzięki. pozdrawiam

attachment.php?attachmentid=74652&stc=1&d=1285012308

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do reflection dodajesz Bitmapę (krajobraz), a jak nie zadziała to baw się

. Ale reflection powinno rozwiązać problem.

 

Daniel.

//Coś może nie działać bo ja używam mentala ;P

//A tło dałeś na BG czy zrobiłeś pół okrągły plane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sądzę, że jak dodam do reflection dodam bitmapę z krajobrazem, bo nie będzie widoczne nic, co jest przed nim (konkretniej ramy okna, blatów, podłogi)

chodzi w tym o to, że zamiast światło które się odbija powinno przechodzić przez vraylight i dochodzić do plane z krajobrazem. a tak się nie dzieje. nie wiem jak uzyskać taki efekt ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie. Jaka opcję powinienem zmienić, aby w szklanych frontach szafek i panelu po lewej stronie, odbijało się nie vraylight, tylko plane z krajobrazem. Dołączam dla lepszego zrozumienia render.

z góry dzięki. pozdrawiam

 

W opcjach vray light wyłącz Affect reflections.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Jeśli ćwiczysz tylko rendering, nie mam do tej pracy nic, mimo że kuchnia jest typowo studyjna - taki wydzielony kawałek w wielkim hangarze. No ale są takie, więc się nie czepiam.

 

Jeśi chcesz ćwiczyć wizualizacje architektoniczne, zacznij może od początku, bo to co dałeś powyżej jest słabe, i nie mówię tu o estetyce ani o guście.

 

1. Popełniasz podstawowy błąd - nie trzymasz skali. O ile krzaki mogły takie wielkie wyrosnąć, o tyle hokery na pewno się nie skurczyły. Skala jest dużo ważniejsza niż "fotorealizm". SKALA SALA SKALA!!!

2. Szacując wysokość pomieszczenia po wysokości blatów, to graniczna wartość dopuszczalna do mieszkania. A przecież masz taki hangar...

3. Projektowo słabo. Dla mnie kuchnia jest najważniejsza w całym domu.

- kawał drogi z kuchenki do zlewu - wyobraź sobie, że zaczyna ci kipieć garnek z makaronem

- analogicznie piekarnik

- brak blatu roboczego przy lodówce (jeśli lodówka jest między oknami) - przynosisz torbę z zakupami i co? Albo wyjmujesz produkty na śniadanie?

- analogicznie piekarnik

- po co rozdzieliłeś blat roboczy tymi szafkami? To zbędne utrudnienia pracy.

 

ZAWSZE przed rozpoczęciem roboty przemyśl co chcesz zrobić.

 

Mam nadzieję że się nie zrazisz, te uwagi to tylko dla Twojego dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za komentarz. Dużo mi dał do zrozumienia, aczkolwiek jest pare drobnych rzeczy jakie chciałbym sprostować.

Piekarniki teraz często chowa się w zabudowanych szafkach osobno pod ścianą. Ta szafka dzieląca blat przy ścianie to lodówka zabudowana. Zrobiłem ją dlatego tam, ponieważ pod ścianą z piekarnikiem było by zupełnie gorzej. za lodówką jest blat z szafkami na zastawę stołową, pod blatem jest zmywarka. Często stosuje się kuchenki na wyspie, to jest coraz częściej wybierana opcja, ponieważ podczas gotowania ma się kontakt z salonem, który w moim projekcie znajduje się na przeciwko. Co do usytuowania wyspy, przyznam się, że przesunąłem ją troche od zlewu, ponieważ kompozycyjnie mi nie grało :) ale wiem już, że nie powinienem się tego trzymać.

Co do ogólnego projektu kuchni to plan początkowy był, aby zrobić z niej dosyć dynamiczną kompozycję. dwie trzy równoległe słupy i kontrastująca bryła pod oknem.

 

Dziękuję za akceptację renderu :) a kuchnia zapewne mimo mojej obrony i tak będzie oceniana przez panią profesor w szkole

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje za komentarz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli lodówka nie jest między oknami, a obok zlewu...

Wywal ją na koniec ciągu, pod okno. Na środku bez potrzeby zawala miejsce.

 

Nie czepiam sie że piekarnik jest w zabudowie, tylko że cholernie gorącej blachy, która cię parzy w pazury, nie masz gdzie odstawić.

 

Jak dla mnie nie musisz sie bronić.

Nie wiem na jaki predmiot ta wizka, ale pewnie wystarczy.

Co innego jeśli to miałby być projekt do realizacji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na szczęście projekt jest jako zaliczenie projektu wnętrza. Chodzę do liceum do klasy architektonicznej. To jest moja pierwsza wizka w tym programie. Jeśli chodzi o projektowanie to dużego doświadczenia nie mam. Raczej chodziło mi w tym projekcie, żeby ładnie wyglądał. Co do lodówki to boję się, że będzie za nią strasznie ciemno, ciemniej niż jest teraz.

tak przy okacji, jak mogę zrobić oświetlenie pod szafkami wiszącymi w kształcie halogenów, bo LightIES są jedynie punktowe, a widziałem gdzieś inne rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

3. Projektowo słabo. Dla mnie kuchnia jest najważniejsza w całym domu.

- kawał drogi z kuchenki do zlewu - wyobraź sobie, że zaczyna ci kipieć garnek z makaronem

- analogicznie piekarnik

- brak blatu roboczego przy lodówce (jeśli lodówka jest między oknami) - przynosisz torbę z zakupami i co? Albo wyjmujesz produkty na śniadanie?

- analogicznie piekarnik

- po co rozdzieliłeś blat roboczy tymi szafkami? To zbędne utrudnienia pracy.

 

ZAWSZE przed rozpoczęciem roboty przemyśl co chcesz zrobić.

Jak pokazałem ten projekt wczoraj mamie to powiedziała to samo :D

 

Co do lodówki to teraz też jest ciemno, zrób tak jak pokazywałem ze światłami,

nie wiem co trzeb zrobić w vr ale w mr dałbym zwykłe omni.

 

pzd. Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki. wszystko rozumiem, ale chyba już nie chce mi się zmieniać głównych założeń projektu :) może kiedyś powrócę do tej funkcji i zrobię porządną ergonomiczną kuchnie, ale na ten czas chciałbym poprawić styl i realizm. co proponujecie:) ponaglam pytanie co do tych haloogenowych świateł? jak je mogę zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, widziałem już gdzieś ten tutorial, ale nie moge w nim znaleść informacji na temat tworzenia światła w dowolnym kształcie (chodzi mi konkretnie o stworzenie podłużnych lamp pod szafki wiszące). Nie wiem czy da się uzyskać taki efekt ze świateł punktowych ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za pomoc, widziałem już gdzieś ten tutorial, ale nie moge w nim znaleść informacji na temat tworzenia światła w dowolnym kształcie (chodzi mi konkretnie o stworzenie podłużnych lamp pod szafki wiszące). Nie wiem czy da się uzyskać taki efekt ze świateł punktowych ;/

Pod szafkę wiszącą spokojnie możesz dać vray light, plane dłuższy i węższy (wielkości świetlówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no racje:) dzięki za odpowiedz.

na razie będę mieć przerwę w robieniu projektu, ponieważ padł mi system i muszę ratować swoje dane. Mam nadzieje, że odzyskam swój projekt, bo trochę nad nim siedziałem i szkoda by było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za rady:)

mam tylko pytanie, czy może orientujesz się w rodzajach drewna, które by pasowały do takiego 'skandynawskiego' projektu, bo szczerze mówiąc to nie wiem, czy taki typ tekstury na szafki i podłogę pasuje ( podłoga na pierwszym renderze jest bardziej dopracowana)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny up.

zbiliżam się już ku końcowi. potrzebuje jeszcze zrobic rzuty tej kuchni i wszystko pojddzie do druku. komentujcie co jeszcze można mniej wiecej poprawić. Oczywisćie brakuje tutaj jeszcze takich rzczy jak akcesoria, zlew, ale juz glowne rzeczy sa przedstawione.

z góry dzięki wszystkim którzy mi pomogli w tej pracy:) dlugiej pracy :D

87c37e19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności