Skocz do zawartości

Teczka 2D: Z natury


biglebowsky

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 381
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

SCORPI: super, czuje, ze niedlugo bedziesz ostro wymiatal

mant-raz: bardzo fajne, szczegolnie pierwsze, szkoda, ze kalkulatorem ;)

Niezle misie BetiiX, ale coz moge powiedziec... been there, done that, wykopane z watku "z drugiej strony ekranu" z 2007

 

jamis.jpg

 

Z dzisiaj, ale bylo wiecej gadania niz rysowania, wiec niedokonczone

 

szkodzinski-14-10-2010b.jpg

 

szkodzinski-14-10-2010c.jpg

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leander ta pierwsza duza pani i misiak fajne :)

@biglebowsky ta pierwsza i ostatnia bardzo fajnie wyszly

@SCORPI swietny gwasz

 

ode mnie znowu muszelka, znowu akwarela i chyba powoli zaczynam cos w tym temacie łapac. aczkolwiek nadal za bardzo nie umiem opanowac tych farbek.

 

35.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biglebowsky: pierwszy ma fajny komiksowy charakter, to chyba tabletem, ciekawa odmiana. Dobra ta podmalowka w ostatnim.

SCORPI: fajne takie quick poses, chyba musze sie zapisac tam na Florianska

nikodem: wrzucaj wiecej, lewy sandal uchwycony, ale czy dasz rade z prawym? W domu sa tez inne fajne przedmioty do rysowania. Kapcie na przyklad. Do dziela:)

BetiiX:technika ciezka, sie nie znam, ale troche "zagniecione kolory", jak to w jakims skeczu ktos powiedzial. A moze to walor zagnieciony, swiatla by sie wiecej przydalo.

 

Dzis mi sie trafila dziewczyna, wysoka wiec na A4 się nie miesci, jak widac. Proby podgladania stylu Henry Yana. Swoja droga rysunki ma swietne, ale zawiodlem sie sporo na jego malarstwie. Facet jakos nie czuje koloru wg mnie, takie nijakie i napstrzone te obrazy.

 

A propos, rozmawialem dzis z jednym profesorem z ASP o roznicy w amerykanskim rysunku a europejskim i ujal to ciekawie, ze tam jest mierzenie a w europie czucie. Amerykanska szkole wrzucilismy do jednego worka z chinska czy rosyjska. No i cos w tym jest, oni chyba za bardzo w to czucie po prostu nie wierzą.

 

szkodzinski-24-10-2010a.jpg

 

szkodzinski-24-10-2010b.jpg

 

szkodzinski-24-10-2010c.jpg

 

szkodzinski-24-10-2010d.jpg

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leander dziewczyna fajnie wyszla,szczegolwnie 2 mi sie podoba. tez bym tak porysowala kiedys.

co do koloru to wiem ze mam straszne problemy i brak wyczucia ale probuje ;) no i zaczynam od przyszłego tyg 'color theory' wiec jest szansa ze się czegoś nauczę (ale co lepsze na poczatek - gwasz, oleje czy akwarele? na A2 brystolu (cardrige paper))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(ale co lepsze na poczatek - gwasz, oleje czy akwarele? na A2 brystolu (cardrige paper))
Nie wiem jakie cechy ma ten papier, ale z mojego doswiadczenia najlepiej sie obywac z kolorem przy akrylach. Co prawda nie zachowuja intensywnosci barwy jak oleje ale szybko schna, kryja duzo lepiej niz gwasz.

 

EthicallyChallenged: ladnie sobie poczynasz z ta rączką

 

z figurki anatomicznej szkic

leander-henryk1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile łącznie zapłaciłeś za figurkę leander? Ja się szykuję na te prostsze wersje, te tylko zblokowane, bez detali. Jeszcze za mało zarabiam na takie łakocie. Mógłbyś zrobić kilak zdjęć całości tego? Zawsze chciałem się temu bliżej przyjrzeć ;]

 

Ale za to z oceną kolorów Henry Yana, to się nie zgodzę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile łącznie zapłaciłeś za figurkę leander? Mógłbyś zrobić kilak zdjęć całości tego? Zawsze chciałem się temu bliżej przyjrzeć ;]
Lacznie zaplacilem ok 1450 zl, tyle, ze oprocz figurki kupilem wall-chart z anatomia za 40$. Wyprosilem za to wysylke tansza "poczta" i zaoszczedzilem 40$. Zdjecia postaram sie jutro zrobic i wrzuce.

 

ale niestety nigdy nie kupowalem nic za granica..nie mam pojecia jak to w ogole tam nabyc.

moze w polszy sie kiedys trafi. ;)

Szukalem na allegro, ale bez sukcesu :) Ja mam ekarte w mbanku i tak kupuje, ew paypal. Dotad kupowalem tylko ksiazki, ktore sa zwolnione z cla i vatu i przy figurce troche mnie zaskoczyli nasi celnicy dodatkowymi kosztami. Warto wiec na firme kupowac, mozna VAT odliczyc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

portrety swietne i podobieństwo jest, szczególnie z tą panią... w moim uchwyciłeś ruch :D fajna sprawa z taką gipsową ręką... podświadomie unikam rysowania rąk stóp ale przysiąde nastepnym razem tylko do nich

a.jpg

b.jpg

c.jpg

d.jpg

e.jpg

Edytowane przez SCORPI
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucam link do spakowanych zdjec modela anatomicznego (3MB): http://wwww.tgfg.pl/tomek/zdjecia/figurka.zip

 

SCORPI: Ostatnie ładnie kontrastuje. Troche satyryczny rysunek wyszedl, ale skrot nogi, bryla swietnie uchwycone. A tej pani wyzej dobrze uchwyciles charakter, ja mam z nia duze problemy, cos ma w sylwetce (a moze wlasnie nie ma nic charakterystycznego) co sprawia, ze ciezko sie rysuje. Aczkolwiek kiedys jej pupa mi fajna wyszla, chociaz czesc osob uznala, ze wyszla meska. Wrzucalem juz do innego watku, ale dam i tu.

 

szkodzinski-25-03-2010.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos wątku to po tygodniu rysowania tej rączki dochodzę do wniosku, że wyższość rysunku z natury vs z 2D polega między innymi (oczywiście nie tylko) na tym, że można się wychylić w prawo/lewo i sobie sprawdzić co jest zasłaniane i przez co. Ogólnie wykonać obrazek jest trochę trudniej niż przez kopiowanie zdjęcia, ale jako ćwiczenie mające na celu zrozumienie form i kształtów w 3D jest niezrównane.

 

Dobra, a teraz kto pierwszy chce mi uświadomić że już ktoś to wcześniej powiedział, a do tego mądrzej i mniej zawile??? ;]

 

hand_stdy_by_ethicallychallenged-d31v9kw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślałem jakby posiedzieć nad taką figurką z takiej masy plastycznej jak np supersculpey , magicsculp itp , całość oparta na szkielecie .No chyba że tej figurce można zmieniać dowolnie kształty i mięśnie się rozciągają ( to by było naprawde coool !)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SCORPI fajne rzeczy wrzucasz :D Co konkretnie studiujesz? Też będę musiał jakoś pozbierać swoje studenckie Twory, ale nie mieszczą się w skaner :D

 

Wielu nie zagląda na główną, a tam kryje się dla Was niespodzianka. Jako, że mamy tu swoisty hyde park w dziale 2D to pozwolę sobie zwrócić Wasz uwagę na to http://www.max3d.pl/news.php?id=1465

Szczególnie chodzi mi o mój, trzeci post i treść newsa, bo tutorial jest większości tutaj znany :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@leander jak zawsze swietne :)

@biglebowsky pierwszy i trzeci wg mnie najlepsze

@KhazadThard niezle wyszla ta herbatka

 

ode mnie pierwsza (od lat) proba akrylami. tanimi i chyba dlatego takie wodniste to wyszlo i wogole.

childhoodtoybrief3.jpg

 

olowke papryczki

46.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

leander zawsze mnie fascynowało jak wyciągasz bryłę... i ciągle nie wiem jak:)

Z ta bryłą to mysle, ze szkopul tkwi w dobrej konstrukcji, a ze u mnie z tym slabo, to uzywam jakis sztuczek plamą, rozmazywaniem, u Biglebowskiego w tych ostatnich fajna jest bryla bez zadnych sztuczek, po prostu dobry rysunek. W Twojej filizance herbaty pewnie zgaszenie lekkie blikow na drugim planie pomoglo by w zbudowaniu bryly.

 

@biglebowsky - dobre rysunki :) Ostatni jak wyjety z jakiej animacji, czuc ruch i lekkie "exaggeration". W kolesiu na kanapie swietnie cieżar pokazany.

 

@BetiiX - fajny Mis, podoba mi sie dobrze oddane wrazenie/faktura futra w niektórych miejscach. Pewnie by to wyszlo jeszcze sugestywniej gdyby uspokoic nieco tlo. W paprykach gumka troche psuje wg mnie. Osobiscie uzywam gumki non stop, ale do olowka rzadziej, bo jakos mi nie gra szeroki slad gumki do detalicznego szrafunku.

 

Kilka z dzisiaj, A4

szkodzinski-27-11-2010-d-m.jpg

 

szkodzinski-27-11-2010-h-m.jpg

 

szkodzinski-27-11-2010-e-m.jpg

 

szkodzinski-27-11-2010-c-m.jpg

 

szkodzinski-27-11-2010-b-m.jpg

 

szkodzinski-27-11-2010-a-m.jpg

Edytowane przez leander
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności