Skocz do zawartości

V-ray Blender 2.53... problem


KrisPOD

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 15
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

O ile nie zmieniło się to w wersji pod Blendera 2.5, to obok przycisku 'Render' powinien być jeszcze 'Export Meshes'. Pamiętaj, że to jest tak naprawdę tylko skrypt eksportujący do VRay standalone więc taki eksport jest konieczny - za każdym razem kiedy zmieniasz w jakiś sposób siatki obiektów (możesz też włączyć autoeksport gdzieś obok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro pojawił mu VFB, tyle, że czarny, to chyba ma Vraya i to w dodatku dobrze skonfigurowanego (inaczej byłby tylko błąd w konsolce Blendera i nic więcej)

 

ale my tu mówimy o 2.5, w nowszej wersji wygląda to inaczej. Nie wiem jak dokładnie jest bo się aż tak bardzo nie interesowałem, ale plugin do povraya mi działa(czarne tło) a zainstalowanego nie mam.

 

wiec nadal będę się upierał ze to brak vraya jest powodem, a jeśli jestem w błędzie to spróbuj bez materiałów renderować(u mnie z renderuje na czarno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, o tym nie wiedziałem, to najlepiej chyba jak poczytasz co ci dokładnie Blender wypisuje w konsoli, na końcu zawsze jest podsumowanie ile trwał rendering i czy były jakieś błędy/ostrzeżenia (no chyba, że to też zmienili w 2.5)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można, tylko faktycznie VRay jest po prostu lepszy (nie żebym uważał, że w YF albo Luxie nie da się osiągnąć tych samych efektów - sam ich używam), widać to przede wszystkim na szybkości. A Licencja V-Raya to nie taki głupi pomysł, za tysiaka można u Everów kupić wersję V-Ray standalone. Dedykowana pod 3dsmax, Mayę albo Cinemę kosztuje już z 3x tyle, a jeszcze sam bazowy soft trzeba mieć.

Od jakiegoś czasu testuję sobie V-Raya na Blenderze (trzeba ściągnąć demo pod Mayę) i o ile nie wróciłbym już do 3dsmax, to V-Raya chętnie bym używał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://chaosgroup.com/en/2/downloads.html?s=v-ray-maya

 

Ale musisz się zarejestrować (zajmuje sekundę więc warto). Wystarczy, że zainstalujesz samo Standalone, na stronie Vray/Blender były chyba jakieś szczegółowe instrukcje odnośnie instalacji. Nie wiem czy to poprawili, ale jeśli będzie ci cały czas wyrzucał błąd licencji to musisz zmienić datę na październik 2007 lub wcześniej - nie pytaj dlaczego, tak po prostu jest;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności