Skocz do zawartości

Czas renderingu taki sam na q9550 i na Intel dual core 2,8... dlaczego?


lashco

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem... mam problem z czasem renderingu sceny 1600x800 pix, posiadam

 

w robocie: intel core duo 2,8ghz --2gb ram 800hz, MAX 2008 vray 1.5 sp1 32bit

 

w chacie mam: q9550 czyli 4procki x2,83ghz --4gb ram 800hz, MAX 2010 vray 1.5 sp4 32bit

 

czas renderingu sceny z kamery nr02 /ponizej wklejam link do sceny na rapida/ jest praktycznie taki sam w obu przypadkach na komputerze 2procesorowym wynosi 1h30 a na quadzie 1h22min

 

to jest tylko 8 minut szybciej

 

dlaczego te czasy sa praktycznie takie same przy kolosalnej roznicy w mocy procesora... jestem juz sfrustrowany bo myslalem ze mam dobry procek do renderow w domu a tu dupa...

 

http://rapidshare.com/files/424839831/viz_KLODZKO_002.zip

 

ps. napiszcie co jeszcze mam tu podac zeby ktos z Was rozkminil ten problem

 

z gory dzieki pozdro

Edytowane przez lashco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 10
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

ilosc ramu na jednym i drugim kompie bylaby przydatna informacja.

zerknij sobie podczas renderingu czy procesor jest caly czas wykorzystywany w 100%.. bo jesli nie to problemem moze byc wielkosc sceny (nie otwieralem wiec nie wiem) ktora nie miesci sie w ramie.

pozdr

mt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im nowsza wersja vraya, tym dokładniej liczy przy ustawieniu tych samych parametrów.

Podobno.

Poza tym niektóre procesy korzystają tylko z jednego rdzenia, sceny nie oglądałe, nie wiem co tam jest.

 

Nie bez znaczenia jest system i wersja maxa.

 

Przetestuj na tej samej wersji, albo różne wersje na tym samym sprzęcie, do ci to jakiżś obraz sytuacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

64 bity nie przyspieszają samego renderowania. Jedynie wymiana danych z pamięci może odbywać się szybciej w tym znaczeniu, że system korzysta tylko z pamięci RAM, a nie z wirtualnej. Ta część może więc odbywać się nieco szybciej, ale w przypadku takiej sceny jak twoja raczej nie będzie to zauważalne w końcowym czasie renderowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawa jest prosta, wersja v-ray !

ten nowszy renderuje wolniej ponieważ to inny program od starego vray, i przy "niby" tych samych ustawieniach tak naprawdę scena ma różne ustawienia, wiem bo też to przerabiałem na innych wersjach ale też miałem taki problem, jak u siebie wrzucisz vray ten co masz w pracy to render poleci x-razy szybciej

 

ten nowy v ray wcale nie jest wolniejszy ! możliwe że jest szybszy nawet, wymaga poprostu innych ustawień

 

oo znalazłem nawet ten wątek :D

http://www.max3d.pl/forum/showthread.php?t=45163

w tym samym maxie 2008 v ray w wersji rc2 i rc5 to 100% szybszy render :D sam widzisz że test szybkości musi się odbywać w tej samej wersji

Edytowane przez DonKichot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności