Skocz do zawartości

unwrap UVW - wyrównywanie vertexów


Bro

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Kolejne pytanie co do maxa - istnieje sposób na szybkie wyrównanie vertexów w Unwrap UVW ?

Chodzi mi o to aby zaznaczjąc np 5 vertexów o równych "wysokosciach" wyrównac je do najwyzszego bądź najniższego.

 

uvw.jpg

 

Pozdro

BRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 12
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Metody podane przez Wraya przecież są proste ;)

 

1. Możesz zrównać werteksy do jednego poziomu poprzez skopiowanie i wklejenie odpowiedniej współrzędnej (możesz tak wyrównać kilka werteksów na raz)... albo snap i odsunięcie w odpowiednim kierunku z wciśniętym shiftem.

 

93286793.jpg

 

81840073.jpg

 

2. Jak masz coś przekręcone, to możesz najpierw wyrównać jakiś element na oko poprzez rotate, potem wyrównać weteksy które mają być w poziomie. Następnie te wyrównane werteksy freezujesz (prawy przycisk myszy), zaznaczasz całość i dajesz relax. I voila, masz wyrównany cały element.

 

53649313.jpg

 

3. Jest jeszcze stich selected w tools. Zaznaczasz edge, dajesz stich i Ci przyklei odpowiedni element (ten który w siatce przylega do zaznaczenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No napewno musi być jakiś prostrzy sposób ;)
Możesz sobie jeszcze wyrównać te wierzchołki na oko za pomocą Freeform Mode (obok Scale) z wciśniętym Shiftem. :)) Nic innego (prostszego) nie przychodzi mi do głowy. Edytowane przez Wray
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady - ale ciągle brakuje mi rozwiazania z majki gdzie załatwiałem wszytko jdnym kliknieciem ;)

 

Bardziej jednak polecam UVTools. Wystarczy zaznaczyć vertexy i kliknąć jeden guzik.

Pozdro

 

 

CO masz na mysli - to jakiś dodatkowy plugin ?

 

Pozdro

BRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności