Skocz do zawartości

Działalność z Vat czy bez?


jasam2

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

 

Czy szanowni koledzy pracujący w ogólnie pojętej branży wizualizacji, animacji architektonicznych, itd. moga sie wypowiedzieć na temat jw.?

 

Jestem właśnie na progu założenia działalności i zastanawiam się co jest lepsze: Vat czy bez. I czy na przykład to, czy możemy wystawić fakturę VAT ma znaczenie przy kontaktach z zagranicą?

 

Z góry dziękuję za wkład. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 4
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Jeśli chcesz zając się tym na poważnie i współpracować z poważnymi firmami to oczywiście że z VAT. Każdy podatek ma swoje wady i zalety, jednak VAT jest chyba jednym z stosunkowo lepszych podatków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak moji kumple zakładali firmy po to tylko aby moc dla klientów wystawiać faktury vat. Klienci potem mogą coś tym zrobić wrzucić w koszta czy odpisać itd. Wiec jeśli legal to z vat.Pamiętam ze warto być zryczałtowanym płatnikiem vat wtedy nie wychodzi tak drogo jeśli nie przekracza się jakiegoś dochodu- no ale mogło mi się coś pokiełbasić od dawna się tym nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że z Vat'em. Chyba, że nie będziesz pracował z firmami tylko z osobami fizycznymi - im się bardziej opłaca wziąść rachunek bo nie mogą sobie tego w koszty wrzucić. A firmom jest wszystko jedno czy zapłacą Ci 100 zł na rachunek czy 122 na fakturę - te 22 zł różnicy wrzucą sobie w koszta. A do tego Ty też możesz sobie Vat wrzucać w koszta - czyli masz 22% rabatu na kompy i inne takie :D Zresztą, aby nie być vatowcem nie możesz przekroczyć jakiegoś określonego przychodu rocznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności