Skocz do zawartości

BMW E36 coupe


DamiX

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zacząłem robic model BMW E36. Narazie mam zarys przodu. Chciałbym abyście Wy samochodowi wymiatacze pomogli mi nieco z tym modelem, wytykali błędy etc.

 

Są jakieś błędy w tej siatce?

 

Z góry dzięki :).

 

claybmw11.jpg

claybmwsmooth11.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 34
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja specjalistą nie jestem (bardziej doświadczeni niech mnie poprawiają), ale wydaje mi się że coś sie dzieje po prawej stronie na dole nadkola. Jest też pare trójkątów, raczej nie powinno ich być, oprócz tego narazie dobrze ;) Powodzenia dalej, sam zabierałem sie za samochody, ale jak dla mnie to jeszcze nie ten poziom :P No i przy okazji Wesołych Świąt! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki :). Ja detac***e osobno części tj zderzak osobno, grill osobno, maska osobno. Trójkątów jak na razie nie ma. Martwię się natomiast tym, że teraz po nadaniu shella na maskę, chyba źle wygląda to łączenie jej z nadkolem. Co sądzicie?

 

Za gęsto? To może przeszkodzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

calosc jest baaaardzo krzywo, profil zagięcia nadkola przedniego, cały zderzak, halogen, grill nie jest taki płaski, maska załamuje ci się w połowie dlugosci za ostro. Próg boczny masz z wersji M a zderzak przedni z standardowej. Halogen poza tym że jest krzywy to jest za mały, listwa pod światłami ma kontynuować linie zagięcia na masce czego nie widać, kończy się kontynuując tą linie na nadkole czego też nie ma. Miejsce gdzie kończy się maska i zaczyna nadkole, masz tam wybrzuszenie do góry jak się patrzy z przodu, czego stanowczo na całej długości nie powinno być

 

Tutaj masz zaznaczone miejsca które są źle:

bemem.jpg

 

generalnie siatke masz nieprzemyślaną, wpierw pogłówkuj zanim zaczniesz modelować

Edytowane przez Orangegraphics
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi jest wymodelować ogół a potem szczegół, bo jeszcze bardziej boję się o topologie siatki..

Właściwie to jest jak z grą na jakimś instrumencie. Trzeba przemulić podstawy.

Robienie samochodu to dosyć ciężka sprawa. Ja, zanim udało mi się wymodelować jako tako bugatti, podchodziłem do samochodów dokładnie siedem razy. Za ósmym się udało.

 

Siatka jest ważna ale jej nie widać na końcowym renderze. Poza tym kiedy modelujesz z bryły to łatwiej jest przewidzieć rozłożenie siatki. Także model nie jest taki pogięty jak w przypadku robienia z nadkola. Nie sugeruj się moim samochodem bo ja tam trochę namieszałem. Ale np. znajdź na http://www.blendercookie.com tuta o smoku. box>lp>hp (to że jest on do blendera to nieistotne. Zobacz sam proces) Weź sobie box'a i zacznij dodawać krzywe. Cały samochód składa się z różnych lini. Wybierz te główne/charakterystyczne.

 

pzd. Daniel

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Jedidan12 za odpowiedź. Wydaje mi się to trudne, ale mimo wszystko spróbuję do tego siąść jutro, bo dzisiaj czasu nie mam. Zawsze to jakąś nową technikę poznam.

 

Dzięki Tobie też Kubajaniak, napewno zobaczę tego pdfa, tylko jak siądę do normalnego neta ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś zrobi samochód według tego tuta, to niech wrzuci na forum. Ja kiedyś się złapałem, ale nie wiedziałem jak tu linie poprowadzić i dałem sobie spokój po 10 minutach :D ale to były początki z modelowaniem samochodu. Może niedługo spróbuje jeszcze raz.

 

Pozdro

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobilem 3 autka ale cierpliwosci i znajomosc dosc niska programu (na ten czas) sprawily zee dokonczylem troche na szybko... Teraz mecze głowami :D by opanowac topologie.

 

Wtedy jeszzcze nie wiedzialem nic o topologii.:

 

http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash2/hs490.ash2/76312_123878947671952_100001495426061_163721_1056953_n.jpg

76312_123878947671952_100001495426061_163721_1056953_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bubatti Veyron 16.4, które teraz robię jest właśnie w tej technice tylko jak już pisałem w między czasie zrobiłem parę bardzo inteligentnych rzeczy, a teraz muszę poprawiać.

 

btw. Seba, co to za soft? (nie śmiać się) :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z boxmodelingiem na razie dam sobie spokój.. Próbowałem, ale ciężko z tymi liniami.. Tymczasem kolejna próba robienia z nadkola polymodelingiem... I jak? Lepiej?

 

41130884.jpg

 

89706504.jpg

Edytowane przez DamiX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zrobić splina i końce linii umieścić w takich miejscach jak pokazałem Później zamienić wierzchołki na bezier corner i tak ustawić tą linie żeby pokrywała się z blueprintami i w miarę z siatką modelu. Później dosuń wszystkie wierzchołki do tego spline i powinno zadziałać. Ja tak robię modelując teraz Mitsubishi. Tu masz obrazek o co mi chodzi 89706504asda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm nie do końca rozumiem.. Jak ma mi to pomóc w pozbyciu się gęstej siaty przy zderzaku?? Lepiej mi by było zdetachowac zderzak i wtedy chyba nie muszę się przejmowac zgodnością edgeloopsów z nadkolem? Mogę wtedy usunąc te zagęszczone edge loopsy czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalnie nie daje gotowych rozwiązań ale prosze:

 

clay01.jpg

 

To jest moja bazowa siatka z której dziergam swoje e36. nie mówię że jest idealna, ale chodzi o sposób kształtowania modelu.zwróć uwagę że na początku chodzi TYLKO o złapanie głównej bryły.

 

musisz pozaznaczać egdeloopy kształtów samochodu oraz loopy które potem będziesz rozdzielał aby zrobić podziały blach.

 

Zwróć uwagę np na:

 

- 2 loop od góry na drzwiach, leci przez całą długość auta, to będzie to przetłoczenie delikatne

-loop od przetłoczenia na masce, idzie po masce, następnie dalej gril, zakręca pod reflektorem, dalej pod migaczem, na nadkole przechodzi, leci po całym i kończy się dopiero za nim

-gęsto położone loopy na tylnim rogu, u góry, od słupka tylniego do lampy tylniej. jest ich tyle aby potem mieć zagęszczoną bardziej siatkę tam bo są tam złożone kształty przetłoczeń delikatnych.

 

 

Nie rób tak gęstej siatki, od ogółu, do szczegółu, jak w rzeźbieniu.łatwiej również proporcje złapać.

 

Ja robiłem bez zderzaków, ale tobie polecam zaczecie od razu również z nimi i z szybami bocznymi. rysuj ich kształty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności