Skocz do zawartości

Sztuka konceptu: Czyli jak ułatwić życie modelarzom.


Tomur

Rekomendowane odpowiedzi

Niech to bedzie wątek gdzie bedzie mozna zamieszczac koncepty oraz prace pozwalajace na wykonanie modeli 3D lub też animacji.

Wzorem innych forów mozna sie pokusic takze o ukierunkowywanie tematów.

 

Np: Jednoosobowy czołg bojowy :)

 

 

assult.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 35
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to garść moich concept art\'ów...

Miniaturki:

1. Przyszlościowy skuter antygrawitacyjny...

38247.jpg

2.Smok...

38240.jpg

3. Robactwo ala Starship troopers...

38238.jpg

4.Hmmm...zamiast helikoptera ??...:P

32464.jpg

5.Kto ją w tej probówce samą zostawil !?!...

32043.jpg

6. Śmieciaka...polska śmieciarka...:P

31702.jpg

7.To się narodzilo, jeszcze jak robiłem \"Nuke Cannon\'a\"...:P

20808.jpg

No i trochę inne concepty:

8. To jest postać z Myth\'a II + parę bajer...

27011.jpg

9.A to dal kolegi \"Osy\"...:P

27608.jpg

 

Więcej informacji i większe skany na stronie: http://www.digart.pl/pokaz.lista.php?userid=falcrum

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał DruG

Twoja praca raczej nie ulatwia zycia, nic na niej nie widac, zero szczegolu. To doodle, nie concept.

 

Wezme twoj komentarz pod uwage.:)

Nie mogles po prostu powiedziec nabazgrane :p tylko jakies \"doodle\"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem fachowcem, wrecz odwrotnie... nigdy nie nazwalbym sie fachowcem (przynajmniej z takim dosw. jak mam teraz) ale jeszcze mam na tyle... swiadomosci zeby wpasc na to ze wiekszosc artow, szczegolnie rzeczy nierzeczywistych/przyszlosciowych rysuje sie z wyobrazni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraznia wyobraznia ale czasem skazenie podswiadomosci jest na tyle duze , ze obiektywnie nie jestesmy sami wladni ocenic w czasie rysowania czy \"cos\" jest podobne do istniejacego obiektu.

Dopiero po opadnieciu \"napiecia\" spostrzegamy ze to juz bylo :p.

 

Ostatnio kontempluje prace Odd\'a. Ciekawe jak to zadziala na podswiadomosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ta \"świnia\" (myth) i ta wywotka byla wzorowana ( i dość znacznie przeksztalcona) na pawdziwych ( istniejących obazach...reszta to wytwór mojej wyobaźni...

Oczywiście trzeba mieć coś co będzie podstawą...najczęściej zaczyna się od podstawowej figuy, którą gdzieś \"po drodze\" zobaczysz, a następnie uszczegułowienie jej do danej roli, któa ma pelnić...tak jest w moim przypadku...

Dodam, że \"concept art\" to jeden z moich ulubionych gatunków gafiki...:)

 

Może coś niedługo jeszcze dodam...

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe w rysunku fantasy tez zaczyna sie od prostej formy, dodajac na poszczegolnych etapach szczegoly :) mi sie akurat Twoja pracki podobaja, zwlaszcza ten taki samolcik, on byl tworzony na podstawie jakiejs perspektywy, czy cus ?? (malo sie znam w zasadzie na rysunkach, ale bardzo mnie to ostatnio wciaga i jestem rad wszelkiej wiedzy, ktora zamierzam wykorzystac w praktyce w sumie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metoda na \"podstawowe bryły, a następnie ich \"uszczegółowianie\" wykorzystuje się w każdym rysunku, czy też malunku...

Co do samolotu...to jest projekt na konkurs concept art\'erów z www.digart.pl na przyszłościowy pojazd policyjny...Sam do dziś się dziwię jak ja go narysowałem...

Otóż szukając weny twórczej (pomysłu na ciekawy i niespotykany pojazd) nakreśliłem kilka okręgów ( coś na kształt jaja...) i powoli bawiłem się w dodawanie kabiny, silników, skrzydeł...właściwie to sobie ćwiczyłem, ale jak zobaczyłem, ze całkiem fajny z tego pojazd wyszedł, to rozpocząłem rysowanie od nowa, już dokładniej i na czystej kartce ( specjalny papier artystyczny). I tak powstał concept...

Przyznam się, że rysując ten concept, perspektywę obrałem \"na oko\"...Dobrze jest widzieć perspektywę, nawet bez linii pomocniczych ( w wyobraźni)...dzięki temu naprawdę można szybko i dobrze wykonać dobry rysunek :)

Jak uczy Feng Zhu w swoich filmach( baaardzo polecam...mam wszystkie płyty i jestem z nich bardzo dumny :) ), koncepty najlepiej rysować rozpoczynając od głównych zaysów pojazdu, a następnie odrysowanie już kontur pojazdu, a następnie dodawanie szczegółów...

Ja używam tylko ołówka, ale przydałby się jeszcze cienkopis i markery ( najlepiej o różnej tonacji czerni i szarości...). Mam to wszystko, ale rysując coś co mi się podoba, trochę boję się użyć \"ciężkiej artylerii\"...:P choć efekty po poprawieniu tymi przyżądami są naprawdę dobre...

W \"magazynku\" ( tak nazywam miejsce z moimi pracami) trzymam też dziesiątki szybkich conceptów, które robiłem dosłownie w kilka minut...nie zawsze mam czas, aby wykonać dobry concept nie tylko, jako dobry pomysł, ale też dobry technicznie...bo właśnie idea tego co przedstawiamy na concepcie jest najważniejsza...

 

PS. daawno nie pisalem równie długiego posta....mam chyba natchnienie...idę coś zapojektować...:P

 

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram taki watek !!

FAlcrum, zaskoczyles mnie :)

Tiger1313 swietny statek, dajmny na to ze ktos chcialby go zrobic w 3D. Dalbys rade namalowac z innych ujec? To samo pytanie do innych. Belzebub, tez extra pracki. Ino tez gdybym chcial sobie cos takiego w 3D zrobc to z jednej referki ciezko :(. A szkoda...

 

Pomysl topicu popieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności