Skocz do zawartości

Pomysl na pomoc dla freelancerów


intoxicate

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy koledzy.

 

Nie porównujcie mi proszę tego do Zróbcie mi MMORPG/Robimy MMORPG bo żal się robi.

 

Zgadzam się ze wszystkimi, którzy piszą, że pomysł MÓGŁBY wymagać dużego nakładu pracy, finansów, biznesplanu i wogólę. Dodatkowo są inne strony skupiające freelancerów i ktoś na tym kase trzepie. Spoko, fajnie.

 

Nic konkretnego i konstruktywnego tak naprawdę nie napisaliście - tzn nic co by mogło nam pomóc w realizacji tego pomysłu - szkoda.

 

Parę rzeczy, które musicie wziąć pod uwagę:

- To ma być portal TYLKO z Polskimi Freelancerami. Dlaczego? To chyba jasne.

- To ma być portal worldwide. Ludzie z całego świata będą widzieć polskich developerów.

- Na portalu ma być prosta lista freelancerów. Jak jakiś developer dogada się z freelancerem i będzie się komunikował telefonicznie pry następnym zleceniu - to chyba dobrze, że dzięki takiej stronce go wogólę znalazł.

- Zgadzam się z tym, że telefoniczne/google/kontakty załatwianie outsourcu jest OK - ale o to chodzi w portalu by właśnie zoptymalizować opcje wyszukiwania/dzwonienia.

- Ktoś powiedział, że ryneczek jest niewielki - nie wiem skąd coś takiego ale rynek gier komputerowych jest większy od rynku filmowego. Target początkowy będzie gamedev bo to jestem samemu w stanie ogarnąć podrzucając tylko (tak tylko!) linki znajomym.

- Jak przekonamy pracodawców? Nie będziemy nikogo przekonywać, pracodawca dostaje portal i ma szybką opcje do wyszukania freelancera. Może to zrobić na innych stronach, może to zrobić bezpośrednio z mojego kontaktu na takim portalu. Co zrobi? Oczywiście poszuka w portalu jak i w innych portalach. Nie potrzebnie teoretyzujecie. Ludzi bardzo dobrych, którzy nie są nigdzie zarejestrowani jest masa. Zgodzę się z tym, że aby być freelancerem trzeba zapierniczać, ale to nie ma nic do tego tematu i wg mnie dyskusja o tym jest po prostu bez sensu

 

Podziwiam wasza slepa wiare w sile chciejstwa. "Saaaamo sie rozkreci", "z palcem w duuuuupie taki panel napisze", "jeden dzien mi to zajmie - MAX!" i tak dalej.

Powiedz mi gdzie Ty tutaj widzisz, że ktoś coś takiego pisze? Ktoś mówił że to będzie łatwe? Dla mnie rozreklamowanie takiego portalu jest łatwe. Powiem więcej, na mojego głupiego bloga - gdzie nigdzie go nie reklamuje mam średnio 500 unikatów. Pracuje z wieloma wydawcami, znam jeszcze więcej ludzi w branży, nie martwię się o to czy taki portal się rozkręci bo wiem jak wygląda rynek i ile firm/ludzi szuka kogoś do zlecenia - telefonicznie/we własnym zakresie kontaktów/na portalach/w ogłoszeniach.

 

Panowie, rady ola-f'a na prawde nie biora sie znikad

Gdzie tu widzisz rady?

 

Odrobina realizmu z pewnoscia projektowi nie zaszkodzi.

Dude, jesteśmy na etapie teoretyzowania. Rozumiem, że aby to było realne musimy generalnie zagadać do moderatorów Max3d - wyrzucić topik, zebrać nakłady finansowe, zrobić znacznie lepszą stronę od freelancers.com, zrobić budżet plan. No niestety tak nie zrobie. Ja podchodzę do tego realnie, może dla kogoś realność oznacza całkiem coś innego niż dla mnie.

 

Swoją drogą realność i podejście pesymistyczne to jest to co robie na codzień w pracy - starając się podchodzić do projektów tak by nikt nie miał crunch time'u - który ostatnio dość często zdarza się w branży właśnie dlatego, że ktoś nie myśli realnie i nie daje sobie z tym rady. Więc naprawdę nie musisz mi przypominać o tym by podchodzić do tematu realnie, bo crunch time w projektach które prowadzę zdarza się bardzo rzadko.

 

Slowo daje ze nie wiem w czym ma polegac ta wyjatkowosc projektu

W niczym. Portal skupi w sobie polskich freelancerów i da możliwość szybkiego wyszukania osoby do zlecenia.

 

Tyle, ze chyba u podstaw lezy chec zarobienia kasy, prawda?

kasa kasa kasa, trudno uwierzyć, że raz może o nią nie chodzi? Prosta piłka - freelancer poświęca 10 minut na rejestracje i tyle. Może dzięki takiemu portalowi uda mu się zdobyć jakieś zlecenie, a może nie.

 

Zreszta tak szczerze to ja nie rozumiem o co Wam chodzi. Jest Ofca, który udostępni server (może też mu nie zależy na kasie), jest programista, który oprogramuje serwis (jego korzyść to folio) i jest chętny grafik na zrobienie layoutu - pewnie dlatego, że chciałby zrobić coś miłego dla innych i może czuje, że coś z tego kiedyś może powstać konkretnego.

 

- w czym to niby ma sie roznic znaczaco od freelancer.com (poza tym ze ma miec mniej opcji, mniej zleceniodawcow, mniej uczestnikow i byc projektem niszowym. Chodzi o roznice "na plus".).

Tym, że będą w nim tylko Polacy. To, że będzie łatwiejszy w obsłudze jest akurat plusem. To, że nie każdy będzie mógł się na takiej stronie pojawić. To, że znacznie łatwiej komuś będzie wyszukać/znaleźć osobę. To, że nikt nie będzie pobierał prowizji za Twoje zlecenie. To że będzie od ludzi dla ludzi.

 

- skad macie zamiar brac zleceniodawcow, pominawszy spam na skrzynke intoxicate'a?

Patrz wyrzej.

 

- czym sie rozni ten projekt od setek innych, ktore zaczely sie z masa optymizmu, nadziei na przyszlosc i przekonania ze "jakos to bedzie, samo sie rozkreci"? Projektow ktore nigdy nie zostaly ukonczone badz wloka sie latami i konca nie widac.

Tym, że prawdopodobnie będą tworzyć go osoby, którym się po prostu chce w odróżnieniu od tych, którzy wolą narzekać i rozkminiać jak tu zmienić świat albo stworzyć coś 'realnego'.

 

- skoro nie zalezy wam na czasie, pieniadzach, jakosci wykonania (eee tam, bedzie sie poprawiac w trakcie) - moze mi ktos powiedziec jakim cudem to ma zadzialac i stanowic konkurencje dla stron z grubymi tysiacami odslon dziennie?

Gdzie ktoś pisał, że będzie w złej jakości wykonania i będzie się poprawiać w trakcie? Nie lubię jak ktoś ocenia coś czego jeszcze nie ma...portal nie ma konkurować z zadnymi komercyjnymi stronami. Jestem ciekaw czy Wy to wogólę rozumiecie... :|

 

- w jaki sposob ten nikomu nieznany projekt, na poczatku odwiedzany przez kilkadziesiat osob ktore o nim beda wiedzialy ma byc lepszy od dzialu "ogloszenia" na max3d.pl (znanym odwiedzanym przez mase osob)

Czemu ma być lepszy? Słuchaj taki portal zwiększa szanse osób, które zajmują się freelancem w polsce na dostanie zlecenia. Zwiększa też szanse znalezienia odpowiedniego freelancera zleceniodawcą. Dodatkowo zmniejsza ich nakład pracy w wyszukiwaniach.

 

Słuchajcie - dajcie nam po prostu robić, wiemy już, że jest to wg Was nierealne i podchodzimy do tego jak do 'zróbcie mi mmorpg' (żal tak swoją drogą) wiemy też, że powinniśmy zrobić biznes plan i najlepiej zainwestować czas w coś innego - wszystko wiemy, a teraz bardzo proszę byście o tym już nie wspominali - ten temat jest zamknięty, Wasze uwagi do nas już dotarły.

 

W weekend ogarnę plan i odezwę się do zainteresowanych na priva. Jeśli jest jakaś osoba, która chciała by dodać jakiś pomysł do tego portalu, albo przyczynić się czymś innym - piszcie, ale proszę Was nie piszcie już jak to jest nierealne i że nic z tego nie będzie bo się burdel tu robi niepotrzebnie. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiedz mi gdzie Ty tutaj widzisz, że ktoś coś takiego pisze?

Tutaj:

Spokojnie to będzie mikro i wiem, że samo się rozkręci.

 

Ktoś mówił że to będzie łatwe? Dla mnie rozreklamowanie takiego portalu jest łatwe.

Eeeee... No widzisz, sam sobie odpowiadasz.

 

Gdzie tu widzisz rady?

Ostrzeganie to tez rada, prawda? "Uwazaj bo moze nie byc tak latwo jak ci sie wydaje".

 

Dude, jesteśmy na etapie teoretyzowania.

Na tym etapie wszystko jest proste. Problemy pojawiaja sie podczas realizacji, dude.

 

może dla kogoś realność oznacza całkiem coś innego niż dla mnie.

Ja po prostu nie zakladam ze wszystko pojdzie latwo i "samo sie...", to wszystko

 

 

W niczym.

Uhm. Czyli nie bedzie w niczym szczegolny ale za to mniejszy. To powinno pomoc... o_O

 

kasa kasa kasa, trudno uwierzyć, że raz może o nią nie chodzi?

Akurat w tym momencie chodzilo mi o to ze freelancerzy freelancuja dla kasy a nie zeby wypelnic sobie wolny czas. Czas spedzony nad tym projektem mogliby przekuc na kase zarabiajac w tym czasie. Oczywiscie jesli ktos wierzy w powodzenie tego projektu bedzie to w jego przypadku proba inwestycji na przyszlosc. Ja to widze troche tak, jakby konstruowac samemu samochod chcac w przyszlosci byc taksowkarzem, ale zycze powodzenia.

 

Może dzięki takiemu portalowi uda mu się zdobyć jakieś zlecenie, a może nie.

Nie wiem jak to brzmi w twoich uszach - w moich "strata czasu". Sa gotowe, dzialajace portale na ktorych tez mozna znalezc zlecenie albo i nie. Nigdzie nie przedstawiasz zadnego powodu dla ktorego chocby teoretycznie pojawil sie sens robienia nastepnego. A nie, przepraszam - tu beda tylko Polacy.

 

Zreszta tak szczerze to ja nie rozumiem o co Wam chodzi.

O nic - pytasz o opinie. Wybacz, ze nie wyglada mi to na pomysl stulecia.

 

Słuchajcie - dajcie nam po prostu robić, wiemy już, że jest to wg Was nierealne i podchodzimy do tego jak do 'zróbcie mi mmorpg' (żal tak swoją drogą) wiemy też, że powinniśmy zrobić biznes plan i najlepiej zainwestować czas w coś innego - wszystko wiemy, a teraz bardzo proszę byście o tym już nie wspominali - ten temat jest zamknięty, Wasze uwagi do nas już dotarły.

Zeby uniknac nieporozumien zaznacz na drugi raz od razu, ze chodzi ci tylko o aplauz i zaakceptowanie a w razie krytyki bedzie foch. Jeszcze raz przepraszam ze w ogole sie odezwalem.

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff, zużyłem chyba prawie godzinę na zapoznanie się z wątkiem zamiast w tym czasie siedzieć na freelance.com i szukać dewizów ; ) Idea jest jak najbardziej pozytywna, jak tylko się wykiełkuje, z przyjemnością obejrzę wyniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekawy co z tego wyniknie. Wydaje sie fajnym pomysłem, ale bez naprawde dobrej reklamy nic z tego nie będzie. Dlaczego?

Mamy już takie portale jak gumtree, oferia i to właśnie tam zleceniodawcy będą szukać freelancerów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności