Skocz do zawartości

Freelancer.com


huzdebos

Rekomendowane odpowiedzi

witka,

Niedawno trafilem na serwis freelancer.com. Zaciekawila mnie forma prowadzenia tego serwisu: ktos wrzuca zlecenie - potencjalni wykonawcy licytuja sie kto wezmie mniej za robote:) - zleceniodawca wybiera jedna oferte - wykonawca robi.

 

Obserwuje te licytacje od jakiegos tygodnia i widze, ze wiekszosc prac zgarniaja ciapaci za smieszne pieniadze. Jak na to poptrzec to Indie sa jakas potega graficzna :P

 

Czy ktos z was mial jakies doswiadczenia z tym? czy udalo sie komus moze wygrac taka licytacje za jakies sensowne pieniadze?

 

pzdrw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Z doświadczenia z tym serwisem wiem, że zlecenia schodzą za psie pieniądze i potem wracają, bo ktoś czegoś nie zrobił albo nie był tak dobry jak obiecywał.

Inna sprawa co częsty syf z płatnościami. To znaczy płacą ale terminy spłat to dla większości zleceniodawców to czysta abstrakcja. No ale takie to już uroki freelancu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam trzykrotnie zlapalem stale zlecenia.

Po pierwsze nie sugerujcie sie tym co inni licytuja - Hindusi i im podobni mysla ze wyrwa zlecenie bo zalicytuja nisko. Ano wyrwa - od jakiegos dusigrosza, ktory ma gdzies jakosc (bo jakby mu zalezalo na jakosci nie zatrudnialby Hindusa za garsc rupii)..

 

Trzeba troche w tych zleceniach przebierac. Konkretny klient nie daje roboty komus tylko dlatego ze rzuci najnizsza cene. Kwestia odpowiedniej PMki do klienta z angielskim na poziomie, pokazanie czegos fajnego w folio. Mnie sie udalo - nie mowie ze zawsze jest rozowo ale dla mnie zadzialo juz 3 razy - za kazdym razem byl to dlugi, conajmniej wielomiesieczny kontakt i wiele zlecen.

Jesli ktos pisze tam ze chce zrobic 120 obrazkow, i zeby mu pokazac jeden w danym temacie na probe - najpewniej sciemnia. 120 osob mu pokaze "na probe" i juz nigdy nikt nie zobaczy grosza a koles bedzie mial robote za darmo. Jesli ktos wypisuje od razu smiesznie niski, nierealistyczny budzet - tez pewnie nie warto bidowac bo to zlecenie skierowane do hinduskiej braci. Zdarzaja sie jednak konkretne zlecenia - klient wyglada solidniej, zaprezentowany przez niego budzet wyglada po ludzku - warto sprobowac (zwlaszcza ze nic to nie kosztuje poza jakims tam niewielkim czasem). Nigdy nie bidowalem do nikogo z innego kraju jak Stany czy Kanada.

Oficjalnie serwis pobiera oplate od kazdego zlecenia - za kazdym razem jednak klient skontaktowal sie ze mna bezposrednio.

Na pewno nie jest tak ze zawsze wszystko zadziala idealnie, na pewno mozna sie naciac - ale mowie, przy odpowiedniej selekcji fajny klient sie znajdzie. Ja z ostatnim znalezionym wspolpracuje juz pol roku i mam zlecenia jedno za drugim wiec niczego tam nie szukalem w ciagu ostatnich miesiecy, ale na pewno da sie. Cenic sie ludziska - nie trzeba dawac cen takich jak daja inni, inaczej kazdy pracowalby za grosze i konkurowal ze "specjalistami" z New Delhi...

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności