Skocz do zawartości

Pojazd3d: MEGANE CC(NURBS)


RAK

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 29
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

>> Jak na poczatek to sie ladnie model prezentuje :)

>> Odbiegajac lekko od tematu : czy teraz jest jakas moda na modelowanie nurbsem ?? i do tego w rhino.. :)

> A w tle widze ze ci gra porzadna muzyka :) tak trzymaj kolego :) i pracuj dalej !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

No cóz znawcą takim jak Bzyku to ja w tej dziedzinie nie jestem. Ale z tego co widze masz jeszcze przezwyczajenia z maxa (czyt. za dkolanie ukladasz krzywe). Mam tu na mysli okolice lamp, gdzie nagle maska się załamuje. Tam tak być nie powinno (tym bardziej ze nie ma tam continuinty). Radziłbym Ci pociągnąc krzywe z maski troche dalej i użyc trima :) Notabene jakąs dziwną topologie ma siatka maski.

 

Pozdrowienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to rzes sobie model na poczatek wybral :).chym gdzies tam moj sie wala wlasnie a ja sobie renderuje.

dobra do rzeczy: zderzak zrób w calosci od lewej do prawej, ta maska cos mi nie pasi, i jeszcze jedno przód jest latwy wrecz banalny bok jeszcze bardziej ale tył hym to juz wielki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny projekt nurbsowy:P Wszyscy chyba myślą, że TYLKO w nurbsach można zrobić fajne autko. A to nie prawda (wręcz \"bullshit\"). Tu taki mały dowód - polymodelling (nie moje jakby ktoś miał wątpliwości)

http://www.artistpub.hu/content/miscimages/29/2229_l.jpg

Ale rób dalej, w końcu to Ty wybierasz metodę.

PS: Up the ironz !! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podążam w strone choroby psychicznej spowodowanej częstymi restartami kompa(tak co 2 godzinki) ale walcze.

 

a co do muzyki to mnie mamusia (pozdro dla mamusi) wychowała na black sabath, iron maiden ale osobiście to wole children of bodom , motorhead, nightwish.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może mała bitwa z Bzykiem ? ;) mania NURBSowa się szerzy... nieźle :)

 

Kozioo, jakim cudem ja tej Hondy wcześniej nie widziałem??? :|

 

Sikham, lżejsza i wytrzymalsza tak... ładniejsza nie :P ale to kwestia gustu :)

 

pozdrawiam i czekam na updaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze choc jeszcze ktos skonczy model nurbsowy bo jak narazie pare zostalo zaczetaych ale narazie wsumie dwa skonczone.Z czasem bedzie lepiej mam nadzieje :).

 

A kozioo nie porównuj raczej modelów poly do nurbsowych bo to naprawde nie ma sensu

przyklad tego samego co ty pokazales tylko ze nurbsowego HONDA S2000 rhino

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc widze że już pojoles o c chodzi z continuinty. Nie chodziło mi jednak o tą czesc maski. Chodzilo mi o tą linie ktora zanaczylem punketem 1. Tam musisz zrobic continuinty (podobnie pounkty 2 i 3 oraz reszta ktore ew. znajdziesz). Co do pkt 2. mozesz zttrimowac powierzchnie (mniej wiecej tak jak biegna ciemnozielone lnie). Nastepnie dac obcje blend curves (pomiedzy danymi edge\'ami ztrimowanych powerzchni), powstanie cos na wzor zoltych kresek :P. Pozniej dac tylko sweep 2 z A i B z tangency i będzie git :).

 

Obrazek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zipper, ale filet nie zawsze działa jak byśmy chcieli ( wmoim przypadkyu niestety prawie nigdy tak nie działa:P). Poza tym z tego co się zorientowałem, to RAK dopiero zaczyna i nie wiedzial co to jest ctangency, curvaterue etc., wiec nie jest to kwestia filetowania :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności