Skocz do zawartości

Muzeum motoryzacji


sloowik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,

jest to mój pierwszy post na forum i zarazem pierwsza praca jaką pokazuje na światło dzienne(poza uczelnią). Na forum jestem od 2009 roku ale do tej pory tylko czytałem i uczylem się maxa i v-raya.

 

Jest to projekt muzeum motoryzacji zlokalizowany w Krakowie przy ul. Pawiej naprzeciwko Galerii Krakowskiej. Projekt wykonany na dyplom inżynierski.

 

Wizualizacje zrobiłem przy pomocy:

-3ds max 2011

-V-ray 2.0

-Photoshop

-Lightroom

 

Proszę o ocenę, co i jak pozmieniać aby nadać większego realizmu.

907a9a8118028231.html

Pozdrawiam:

Słowik

Edytowane przez sloowik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja uważam, że ładnie jedziesz. Koniecznie dopracuj sprawy techniczne tj materiały i oświetlenie, no i renderuj do większych rozdziałek.

 

Kadrowanie czasem kuleje, a aspect obrazka 1000 px x 300 px nie jest chyba dobrym rozwiązaniem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oryginale rozdzielczość wynosiła 3000px x 900px , a aspect taki ponieważ wizualizacja wypełniała cały dół planszy 50 x 70 cm.

 

W załączniku widok jednej z plansz.

 

Dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam:

 

Słowik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie bryła budynku bardziej przywodzi na myśl kościół, czy ogólnie budynek sakralny, nie muzeum, a tym bardziej nie motoryzacji. Wnętrze monumentalne i to aż za bardzo. Dużo pustej przestrzeni, całość jest nieczytelna i dekoncentruje. Sposób ekspozycji samochodów 'od czapy', po prostu, sprawia wrażenie 'żeby tylko było'. Brak widocznej 'ścieżki zwiedzania', odwiedzający w końcu zgłupieje gdzie był, gdzie jeszcze nie. Moim zdaniem przede wszystkim leży koncepcja i w tym wypadku cała reszta jest już drugorzędna, bo złą koncepcję ciężko będzie obronić nawet dopracowaną prezentacją.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności