Skocz do zawartości

Kuchnia - świerzak


Papa Pio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam... zabrałem się za robienie pierwszej wizualizacji wnętrza... a przynajmniej pierwszej wykorzystującej więcej niż tekstury koloru... W prawdzie chciałem ją w całości skończyć i wtedy wrzucić ją na WIP do oceny przez tutejszych fachmanów, ale cenne uwagi na trasie wyjdą tylko na dobre...

 

Uprzedzam że nie będzie to szaleńczo dynamiczny wątek bo czasu na grafikę mam jak na lekarstwo... ale chcę i lubię :P

 

Wykorzystuję Blender i Internal Render

 

eksport.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

wydaje mi sie ze najpierw powinienes wymodelowac wszystkie meble i rozne tam pierdoly, potem brac sie za tekstury, bo to tylko czas ucieka testujac materialy, a i tak wyjdzie inaczej niz na koncu.

Poza tym oddal troche kadr na pierwszym i zastosuj korekcje kamery, nie wiem jak to sie w blenderze robi wiec nie pomoge ci. I co to za kran a trzecim renderze w tle ?;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ten kran początkowo był przy zlewie, ale żona stwierdziła że jest niepraktyczny bo jak będą naczynia w zlewie to nie da się napełnić tam czajnika woda... słuszna uwaga... oczywiście kran ten będzie usunięty ze sceny ^^

 

Co do teksturowania to masz rację... to pożera czas bo chce się zobaczyć jak to będzie wyglądało z takim czy innym materiałem, ale obrałem już pewną koncepcję kolorystyczną, której chcę się trzymać... no i teksturowanie to przyjemna sprawa ... kusi :D

Edytowane przez Papa Pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

świeżak... no i masz babko placek... dobra trudno mam kwit o dysleksji... choć walczę z tym dzielnie... Ale kolega Plasti chyba nie jest szczególnie czuły na punkcie ortografii jeśli spojrzeć na "Miasto:" pod avatarem ^^

 

dorzuciłem górną część mebli... za to musiałem przypadkowo skasować mapy z frontu kuchenki i z kurków od gazu... mam nadzieję ze leżą jeszcze w koszu do przywrócenia...

 

Trochę ciemno na tej brązowej ścianie... chyba śmignę jakąś mozaikę nad blatem i kuchenką w kolorze len-brąz

 

kuchnia5a.jpg

Edytowane przez Papa Pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję włączyć GI (Global Ilimination) :)

Zastosuj do oświetlenia sceny jakieś światła typu Area (takie płaskie duże płachty/prostokąty święcące rozproszonym światłem - nie wiem jak to może się nazywać w Blenderku... sam zaczynam interesować się tym softem ze względu na jego, było nie było "cenę")

 

Pozdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że jest coś takiego jak Area chyba się nawet na to natknąłem, tylko, że w formie kolistej... nad światłem i cieniami chcę popracować już na koniec... GI muszę znaleźć, ale to też zostawiam na koniec bo znacznie wydłuży mi to rendering...

 

Wczoraj byłem tak padły wieczorem, ze tylko dorzuciłem tą mozaikę... następny będzie okap albo lodówka... idzie weekend ;]

 

Nooo Blender tym mnie właśnie przywiódł... nie jestem zawodowcem, nie zarabiam na grafice, nie mam 16 k na Max-a... trzeba tylko się przekonać do interface-u... kwestia czasu :)

 

kuchnia7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Okap, lodówka, grzejnik... z pozoru proste sprawki, a tyle z nimi zabawy... grzejnik potraktowałem z bumpa, ale coś złego dzieje się z nim na drugim ujęciu... macie na to jakieś pomysły?

 

kuchnia10.jpg

Edytowane przez Papa Pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uchwyt szafki przy kaloryferze wydaje się być niedopasowany do reszty. Też proponuję włączyć GI. Włącz na niskich ustawieniach i porównaj czasy renderingu. Nie powinieneś długo czekać na render. Sam jestem ciekaw jak to wygląda w blenderze, bo jeszcze się do niego nie przekonałem ale kusi ta ceną ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Drexler - Uchwyt od tej szafki to po prostu przeskalowany w jednej osi uchwyt od szuflady, nie bardzo wiem co mógłbym z nim zrobić. Co do GI to normalnie nie mogę - zbyt często renderuje - prace by się bardzo spowolniły... już teraz czekam kilka cennych minut... (1.8 Ghz i 1 GB RAM - więc szału nie ma)

 

Stół, Krzesła, kalendarz i zegar (ten ostatni coś dziwnie mi tam nie leży)... w ogóle pusto na tej ścianie... zastanawiam się czy tam jakieś pułki sieknąc czy kwiaty... hehe kwiaty (to dopiero jest dłubania)... w każdym razie... kompozycyjne pomysły mile czytane... zastanawiam się czy nie dać jasnego koloru tej ściany a w cyferblacie zegara odwrócić kolory...

 

kuchnia13.jpg

Edytowane przez Papa Pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weekendem powstał czajnik i chochle... rendering dał się już odczuć (ok 10 min)... trochę to przeraża jeśli wziąć pod uwagę, że ma to być docelowo scena do pewnej animacji... ale do czasu animacji prawdopodobnie zaopatrzę się w nowszy sprzęt... 1 GB RAMu szału nie robi...

 

kuchnia15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
hehe, i to cie przeraża?

 

Tylko w perspektywie animacji z nałożeniem motion blur... strach się bać ile przyjdzie czekać na pojedynczą klatkę... oczywiście gdyby chodziło tylko o wizualizację to 10 minut nie robi żadnego wrażenia, ale niestety w tej kuchni ma się dziać... i trochę lać... dyńka pomysłów jest pełna, ale zrealizować to ... uuu... oby do końca roku się udało

Edytowane przez Papa Pio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli już tak bardzo chcesz te materiały pokazywać to popracuj nad nimi a jak nie to dawaj clay render, bo myślę że będzie lepiej wyglądał niż aktualne materiały... dodasz na koniec ładne światło i ustawienia to zobaczysz co znaczy czas renderingu ;p

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt... czajnik jest lustrzasty aż do przesady... muszę rozkminić jak to w Blenderku zmienić... mam już nawet pewien trop... a clay... w żadnym razie... po to robię te rendery żeby zobaczyć jak się to wszystko zgrywa kolorystycznie... no i nieopisana frajda zobaczyć kolejny render z kolejnym obiektem mimo, ze poziom nie jest światowy :D... taka niepoprawność początkujących ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwiatki + widok za oknem... kurcze nie wiem co jeszcze można by tam wstawić... w sensie z mebli... może jakiś plakat na ściane... blat faktycznie przesadzony z tymi odbiciami... muszę to skorygować... no i cienie robią co chcą...

 

kuchnia23.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności