Skocz do zawartości

After Effects - brak dźwięku


Kulki

Rekomendowane odpowiedzi

Hej mam mały problem w After Effects. Dokładnie o co mi chodzi.. Mam plik *.wav który Effects na pewno "widzi i rozumie" .. Dźwięk jest puszczany gdy korzystam z: composition/preview i tam z audio preview lub z RAM preview i wszystko jest ok.

Jednak zależy mi na tym aby był też odtwarzany w momencie gdy przesuwam znacznik po timeline tak aby móc sobie pod muzykę ustawiać animację i za cholerę nie chce mi tego zrobić:/

Dodam jeszcze, że ten plik *.wav mam w timeline i mam włączoną na nim opcję "Audio - mutes audio (if any)"

 

Jak ktoś wie jak sobie z tym poradzić to bardzo proszę o pomoc.

 

Dzięki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 19
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Niestety After pod tym wzglądem jest beznadziejny. Żeby odsłuchć dźwięk trzeba odpalić RAM preview. Jedyny sposób (jaki ja znam przynajmniej) to nacisnąć dwa razy L żeby pojawił się wykres dźwięku i synchronizować "na oko" :/

Chyba, że ktoś zna inny sposób bo ja również będe wdzięczny za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirach jesteś wielki! Nie miałem pojęcia o tym patencie z przytrzymywaniem ctrl :) Już chyba z 4 lata pracuje w tym programie a tu ciągle człowiek czegoś nowego się uczy ;) Pewnie nie zda się to na wiele ale zawsze coś ;) Bym dał repa, ale "You must spread..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirach dzięki poszła reputacja:)

 

Macie może jeszcze jakiś patent jak zrobić, żeby nie wywalał komunikatu o tym.. Za mało ramu itp? Tam można chyba coś konfigurować jakieś dyski itp..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje panowie.. Niewiele razy miałem okazję siedzieć na Effects ale muszę powiedzieć, że totalnie nie rozumiem Adobe i czasami mam wrażenie jakby ludzie piszący ten soft robili użytkownikom na złość..

 

Ja nie kumam tej filozofii Adobe:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki mam jeszcze jedno pytanie wiecie może czy jest możliwość ustawienia zakresu generowania preview? Bo teraz mam tak ze jak chcę sprawdzić jakąś sekundę gdzieś pod koniec pracy to i tak muszę całość obejrzeć od początku:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej chłopaki mam małe pytanko i nie chcę zaczynać nowego wątku.

 

Problem jest chyba banalny do rozwiązania albo niemożliwy..

 

A mianowicie mam tło a nad nim wyrenderowany obiekt. Chcę użyć adjustment layer ale tak aby działał on tylko na rzeczony obiekt i nie działał na tło (pisząc tło mam na myśli warstwę niżej).. I nie mogę:/ Czy znacie może jakiś patent jak to łatwo i szybko zrobić? Ewentualnie czy może jest jakaś opcja (której za cholerę nie mogę znaleźć) która pozwolić połączyć ową adjustment layer jedynie z tym obiektem 3D lub jakiś ogranicznik dla adjustment layer działający coś jak "oddzialuj tylko na jedną warstwę w dół" ??

 

Dzięki za info (ewentualne)

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz te efekty ktore chcesz dac na warstwe po prostu, po co to na adjustment?

ew. kopiujesz warstwe nad adjustemnta i potem trk matte na alpha matte przestawiasz dla adjustment layer (jakby co f4 powinno pomoc)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej małe pytanko..

Jednej rzeczy nie rozumiem w "composition settings" ustawione mam 25 klatek na sekundę tymczasem gdy importuje do aftera "ciąg plików" on notorycznie ustawia mi go na 30 klatek:/

Jest jakaś możliwość aby to przestawić?

 

Dzenks z góry:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności