Skocz do zawartości

pytanie do "Wrocławiaków"


bombelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Chciałbym zapytać osoby mieszkające / żyjące we Wrocławiu, ile trzeba zarobić aby wyżyć tam przez miesiąc (wliczając wynajem pokoju lub mieszkania) ? Tak się składa że szukam robótki a z tego co widzę na sieci wiele ofert jest właśnie z Wrocławia :) Czy ktos kto sie orientuje w cenach / kwotach mógłby mi coś doradzić lub w jakiś inny sposób się wypowiedzieć ?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 9
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Myślę, że jako grafik we Wrocławiu za minimum 3000 zł na rękę pracować się nie opłaca. Jest to nienormowana praca, często w weekendy. A wbrew pozorom, może być monotonna i mało rozwojowa, ponieważ poziom dyktuje gust klienta.

 

Jeśli nie jesteś w stanie jeszcze zaoferować umiejętności za taką pensję, to poszukaj pracy w innej branży. Czas po pracy i w weekendy poświęć na rozwój umiejętności i portfolio.

 

Jeśli dobrze znasz angielski i/lub niemiecki, nie będziesz miał problemów ze znalezieniem pracy od przysłowiowej 8-16.

 

Jeśli nie znasz żadnego języka obcego w stopniu umożliwiającym funkcjonowanie zawodowe to bardzo trudno będzi Ci się utrzymać we wrocku na godziwym poziomie. Czyli mieć pieniądze na czynsz, opłaty i jedzenie, bez przysyłania słoików przez rodzinę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnie. Kawalerka tak jak pisze bartoszw1982 ~ od 1000 do 1700zł (zależy gdzie).

 

Polecam przejżeć takie serwisy jak Gumtree i dlastudenta.pl

 

Pokoje można znaleźć od 500zł+opłaty w zasadzie (ale trzeba szukać, a nie brać "pierwszy z rynku").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem przyjezdny, a nie rodowitym wrocławianinem. Z doświadczenia wiem, żę tańsze oferty są brane na pniu. Pokazuje się na stronie ogłoszenie. Po 2 sekundach wykrecasz numer. Umawiasz sie na spotkenie za 2 godziny, bo tyle czasu trwał mój dojazd do wrocławia. Okazuje się, że 15 minut temu był student i już je zajął. Wracasz do domu i jesteś ok 100 zł w plecy za dojazd i jakieś jedzenie. I tak sytuacja może powtórzyć się kilka razy. Najtańszych ofert opłaca się szukać jak już jesteśmy na miejscu.

Z mojego doświadczenia, najlepiej szukać w Autogiełdzie. Z tamtąd mieszkania i pokoje są do wzięcia najdłużej, ponieważ studenci szukają głównie w internecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Czy za 3000 mógłbym pracować, pewnie że bym mógł aczkolwiek z powodu wrodzonej skromności nawet nie brałem na początek takich kwot (obecnie siedzę sobie jako grafik za połowę podanej kwoty, niestety w obecnym miejscu pracy nie mam zbyt wielkiej możliwości na dalszy rozwój, a po pracy... no cóż, czasem można coś klepnąć na boku no ale ileż można siedzieć przed kompem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jest tak źle. za 600-700zł da się wynająć pokój bez większego problemu. najważniejsze żeby nie szukać w okresie, w którym studenci zmieniają mieszkania. czyli koniec semestru letniego, początek semestru zimowego.

 

tak na dobrą sprawę najtaniej wychodzi wynajęcie całego mieszkania w kilka osób. wtedy można trochę potargować wysokość czynszu. w przypadku pojedynczego pokoju jest gorzej bo zwyczajnie nie ma zbytnio z czego zejść.

 

Pozdr.

Dawid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności