Skocz do zawartości

Win 7: przesiadka x86 -> x64 a klucz programu


Lucas

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakoś nie mogę jednoznacznie tego wyczytać z wygooglowanych stron więc zapytam się tutaj.

Mam zainstalowany Windows 7 Home Premium OEM, podkreślam, że to OEM bo dostarczony od razu z laptopem. Niestety w momencie gdy go kupowałem, nie było możliwości kupienia wersji x64 bo producent obawiał się braku kompatybilności sterowników, dzisiaj już wiem, że x64 spokojnie da radę na tym sprzęcie.

 

Z chęcią bym zrobił upgrade, jak wiadomo możliwie tanim kosztem:). Znalazłem oficjalne linki do pobrania Win 7 do wypalenia i aktywacji posiadanym kluczem (http://www.w7forums.com/windows-7-iso-official-direct-download-links-t2910.html). Tylko nie za bardzo wiem, czy ten myk zadziała w przypadku OEMowej wersji, skoro zmieniam z x86 na x64. W internecie znalazłem jakieś tam pojedyncze informacje o tym, że klucz od x86 zadziała ale jakoś nie jestem pewien. Robił już ktoś może taki manewr?

Edytowane przez Lucas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Wydaje mi się, a w zasadzie mam pewność, że nie da się za "friko" zrobić takiej zamiany. Upgrade też nie wchodzi w rachubę bo to nie jest upgrade. A poza tym na jakiej podstawie uważasz , że linki które znalazłeś są "OFICJALNE"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dynamico: ponieważ są umieszczone na oficjalnym forum Windowsa 7, zresztą kupując Windowsa, tak naprawdę kupujesz licencję i w myśl prawa do korzystania z kopii zapasowej MS nie interesuje z jakiej płyty czy obrazu masz zainstalowany system, widocznie wyszli z założenia, że ktoś może nie mieć nośnika danej wersji (chociażby właśnie kwestia wersji x86 i x64) a jednak powinien mieć możliwość korzystania z tego co zakupił.

 

@wujek_kane: wydaje się to wszystko sensowne, wiem, że tak to działa z pełnymi wersjami BOX, tylko właśnie ten OEM mnie intryguje.

 

@Hynol: pewnie na tym się skończy, problem w tym, że z relacji innych osób na forach wyszukanych przez google wynika, że informacje od konsultantów MS bywają dość rozbieżne;)

 

W każdym razie dziękuję za odpowiedzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klucz zadziała....mi zadziałał..miałem laptopa z pierwotnie vistą i potem upgrade do 7 x86 (ten darmowy za 20€ :) )

jak przeformatowałem na x64 z ISO które miałem z MSDNAA to nie było żadnego problemu..klucza użyłem starego (otrzymanego od HP)..nie z MSDNAA

windows nie krzyczy że jest nieoryginalny i się aktywował..co na to sam Microsoft nie wiem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności