Skocz do zawartości

LeonDrago... update 21.05.11


leondrago

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze skubie sobie i skubie ale jakos to wszystko mi sie nie podoba... nawet jesli cos wychodzi w miare dobrze to calosc malo interesujaca jest.... dlatego jestem tu aby sie troszke poduczyc i o jakas pomoc prosic... Jakos mi nigdy kompozycja nie idzie... Jakos na dniach moje wypocinki powrzucam... aha no i z gory za pomoc dziekuje :D

 

concep4new.jpg

 

convoynewsmall.jpg

 

 

spacecraftscenefinal2.jpg

Edytowane przez leondrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Też mam czasem problem z kompozycją - co umieścić, gdzie po co i w jakich relacjach. Jeszcze sam nad tym dość wnikliwie nie pracowałem, ale jak już do tego dojdę, to myślę, że starałbym się to pokazać tak jak opisała by to bardzo ciekawa książka. Tzn, zanim wykonasz jakikolwiek szkic może opisz sobie to co chciałbyś pokazać w kilku słowach/zdaniach. Od ogółu do szczegółu. Wyobraź sobie to. Rysuj i wracaj do opisu na bierząco. Będziesz miał pewien rdzeń historii który nie powinien się wywrócić. Ja bym się chyba tak za to zabrał. Ale warto posłuchać rad jeszcze innych użytkowników.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde fajnie, że tacy ludzie wrzucają swoje prace! Bo też bym coś wrzucił a jak patrze na te wszystkie piękności to mi szczena opada;p ja powiem tak od siebie, że zawsze zaczynałem rysować na wzór czegoś, w taki sposób możesz fajnie powiększyć swoje umiejętności manualne ;) np. proponuję zajrzeć na tą stronę http://www.elfwood.com/ znajdź prace, którą się zainspirujesz...i spróbuj ją przerysować na papier ;) potem spróbuj narysować jeszcze raz tosamo z pamięci ;) zobaczysz efekt, bedziesz z siebie zadowolony ;) czekam na następne prace!! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie ze to na tym powinno polegac... w sumie to juz kilka dobrych lat jestem na tym forum, ale jakos nigdy (pewnie przez nadmiar pracy) nie mam czasu tak na powaznie zabrac sie za rysunek i digital... w sumie szkoda. Ale teraz szukam czegos innego i moze jakos wiecej czasu na swoja pasje znajde. Dzieki za wpisy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

convoy.jpg

 

spacefx.jpg

 

underwateru.jpg

 

Ok wrzucam te prace do teczki jako niedokonczone bo ktos mi juz napisal ze to kompozycyjna masakra jest (i musze sie z tym zgodzic)... moze jakby ktos chwile czasu mial to jakies rady jak to zmienic.... ale to tylko jak wolna chwile znajdziecie :D Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłużę się ostatnim z twoich artów żeby spróbować Ci doradzić. Generalnie stosujesz mechanicznie najbardziej oczywistą i najnudniejszą najczęściej kompozycję - tzn. centralną. Do tego tak, że w ogole nie wykorzystujesz tzw. mocnych punktów kompozycji.

W ogromnym uproszczeniu, są to punkty na obrazku, które człowiek jako pierwsze "omiata" wzrokiem przy oglądaniu czegoś co widzi pierwszy raz. Dlatego w nich musi się zawsze dziać coś. To nie musi być detal. To może być właśnie uspokojenie, jeśli reszta obrazka jest cała zdetalizowania. To musi być rodzaj dominanty wizualnej. Oto twój obrazek z punktami mocnymi:

underwaterumocne.jpg

Nic się w nich nie dzieje kompetletnie

 

Teraz przycięta kompozycja tak, żeby 2-3 punkty mocne były wypełnione czymś bardziej interesującym:

nowes.jpg

 

nowe1a.jpg

 

Generalnie nie bój się przycinać trochę obiekt główny na swoim obrazku. To że chcesz pokazać łódź podwodną nie znaczy że nie mozesz jej obciąć fragmencik ogona albo pokazać tylko połowę skrzydła. To jest ogólnie wszystko w mega uproszczeniu, ale na początek może Ci się przydać. Pozdro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek powiem, że statek ma ciekawy design i dlatego wpada w pamięć. Przestudiuj to co napisał Grzegorz. Zrobiłem szybkiego overka nie zagłębiając się już w kompozycję. Mam nadzieje, że się nie obrazisz.

 

Po pierwsze, jeżeli pędzel zostawia ślad, to ten ślad jest po coś i nie ma tworzyć chaosu. Trzeba umieć to wykorzystać.

 

Po drugie, staraj się korzystać z większej skali koloru. U ciebie jest to jeden kolor (jaśniej ciemniej). Popróbuj sobie jak się kolorki mieszają.

 

Po trzecie, oświetlaj obiekty z dwóch stron (w przyrodzie to tak działa prawie zawsze). To tworzy klimat i lepiej tworzy bryłę.

 

Po czwarte, światło odbija się od różnych rzeczy, i zmienia kolor.

 

Po piąte, nie używaj czerni

 

Po szóste, nie bój się twardego pędzla. Wszystko co ma być na obrazku musisz namalować. Nie ma drug na skróty, przynajmniej na tym etapie.

 

overwoda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem:

 

Po szóste, nie bój się twardego pędzla. Wszystko co ma być na obrazku musisz namalować. Nie ma drug na skróty, przynajmniej na tym etapie.

 

Każdy ma swoje sposoby. Teksturki oczywiście działają, ale to raczej etap końcowy.

 

Linki:

 

http://www.youtube.com/user/FZDSCHOOL

 

http://max3d.pl/tutorial.php?id=99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kompozycje, to nie tylko złoty podział jest w niej najważniejszy, jest tez wiele innych elementów składowych. Status polecił Ci tutoriale z FZD school, tak jest dużo opowiedziane własnie o prawidłowym umieszczeniu obiektów. Poza tym idź do przodu, ćwicz różne rzeczy, nie skupiaj się na starych pracach, chyba, ze chcesz analizować błędy. Namaluj coś nowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ostatnich kilka dni meczylem znowu olowek i chyba zajmie mi to kilka dni zanim sie do niego znowu przyzwyczaje.... Umieszczam kilka z kilkudziesieciu szkicy ktore wykonalem ( wiem nie sa jeszcze dobre, ale pocwicze i sie poprawie :D)

Chcialem wykonac szybki statek do ucieczki przed czyms

dsc1776t.jpg

 

dsc1777u.jpg

 

dsc1778.jpg

 

dsc1779i.jpg

 

dsc1775e.jpg

 

To tylko szkice pomyslów jakie mialem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejas! Przypominają trochę projekty Scota Robertsona (czy jakąś tak). Też się ostatnio bawiłem w wechikuły, ale za wcześnie, żeby je na forum pokazać ;) Wypieść któryś z tych modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taki szybki update... moze moje szkice sa nie najlepsze ale zdecydowalem sie popracowac troszke w digitalu. narazie taki szybki color wash i jak znajde chwile czasu to zabieram sie za nia dalej.... ps. wczoraj prawie kupilem bambo (narazie na aipteku 14000u pracuje), ale troszke wacom drogi jest... jesli ktos znajdzie chwile czasu to powiedzcie mi czy jest sens kupowac bambo fun & touch medium do ekranu 24 cale czy nie.... bo chyba na taki a4 to wiek bede zbieral... :(

 

001od.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... dobrze to slyszec bo intuosa na ebayu mozna dosc tanio wyrwac ... ale czy nie bedzie za maly... teraz mam to cholerstwo a4 i choc moze nie jest jakis super to wygodny w stosunku do ekranu... ale chyba trzeba zaryzykowac....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszerz skalę waloru bo teraz obiekt wygląda jakby był wycięty z jakiejś ilustracji z trzeciego planu i kolorek to bym polecił dać później. Tylne skrzydła coś poleciały w perspektywie/konstrukcji. Za to mega fajnie Ci idą te stateczki ołówkowe. Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kogoś wkurza, to niech wykaże się rozumem i znajdzie sposób na ignorowanie twoich tematów :P Nie jest to trudne. Może zamknąć jedno oko albo poszperać w panelu użytkownika :P Śmiało możesz nawet portret swojej kupy robić i tu zamieszczać. Zawsze jakiś kibic się znajdzie.

Póki co bez zdecydowania. Trochę na gapę oświetlasz. Proste krawędzie a jakoś światło spada tak losowo, tam, gdzie powinno być jaśniej jest raz ciemniej, raz podobnie do zupełnie inaczej położonej krawędzi. Może zbuduj sobie podobny model z papieru, daj punktowe światło i poobserwuj efekty. To byłoby świetne ćwiczenie, a zrobienie tego nie powinno zająć dużo czasu :) miałbyś modelkę na kilka sesji :D

Wywal ten biały. Niech zostanie na wyjątkowe okazje jak urodziny babci albo śmierć kota.

Fajnie też nadać światłu kolor, d tego kolor sceny, obiektu i światło lokacji i masz paletkę :D

 

24328153.jpg

 

 

Tak sobie walnięte, coby od pisania pracy odsapnąć :) Brakowało kontrastów, zdecydowanego światła i mocnych krawędzi. Nie ma się co bać lassotoola i mocnych, pełnokryjących pędzli. Nie wiem czy jest lepiej, chciałem tylko pokazać co mi w głowie grało gdy pisałem ten post ;) Na kolor nie starczyło czasu. Jeśli chcesz psdka to daj znać na pw

W głowie mi się trochę dziś kręci więc mogło wyjść różnie (jutro ocenię), a tak sobie teraz myślę, że fajnie byłoby konkurs jak tsp rozkręcić z overami :D Ciekawy pomysł na ściągnięcie młodej krwi do nas bo ponoć forum nie zachęca do dołączenia, a dodatkowo fajne ćwiczenie dla obserwujących i biorących udział :)

 

rysunki wcześniejsze fajne, ale rób je możliwie większe, gdy chcesz ćwiczyć perspektywę i konstrukcje, bo małe rysuneczki chętniej wybaczają błędy ;) Dziwne, że najmniej ciekawy pomysł wybrałeś na większą pracę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh I jest gitara. Ja to sie chyba boje kontrastow... musze nad tym jeszcze popracowac... A co szkicy to prosze o wybaczenie, ale staram sie jak najczesciej robic.... (80% w pracy stad ten maly rozmiar).... Ok dzieki za wszystko I pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

I kolejny pomysl na kompozycje.... ludziki wziete z neta.... narazie tylko nad ukladem i kolorkami mysle.... chcialbym moze jakies promienie slonca dodac....

takie pytanie czy ten kadlub powinien odbijac jakos niebo czy lepiej go zostawic jak jest??

 

spacecraftscene2.jpg

 

i update :D

spacecraftscene12.jpg

 

ok i to chyba na dzis starczy jutro znowu na 6:00 do pracy :( ....

PS... nawet jesli mi ta praca wcale najlepiej nie wychodzi to i tak sprawia mi duzo przyjemnosci :D

Edytowane przez leondrago
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności