Skocz do zawartości

Arti - dużo toonków! Warning!


_Arti_

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 16
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Oh God, w którym miejscu mam zacząć...

 

Dobra, przede wszystkim art nr. 3 - Powinieneś więcej swoich rysunków kolorować, całkiem fajnie to wygląda. Podoba mi się również panienka z pierwszego arta (skróciłbym jej tylko podbródek i uwydatnił policzki, ale ja tam się nie znam), zaś dalej w rankingu numery 5, 6 i 2.

 

O i BTW - tablet nie gryzie, wymaga tylko przyzwyczajenia ;)

 

*szeptem, jakby do siebie* Zdumiewające również, że tylko 2 spośród 7 pracek są "ecchi"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już ci w innym miejscu to napisałem,ale powtórzę: rysowanie w ten sposób straaasznie utrudnia naukę.

Generalnie nie rysujesz np. oka, nosa, kształt twarzy, tylko jakieś wyuczone schematy, które niby fajnie wyglądają razem, ale wynikają tylko z jakiejś formy copy/paste i z konwencji.

Dodatkowo, utrudniasz sobie wykształcenie jakiegoś swojego stylu.

Znałem mnóstwo ludzi którzy rysowali takie japońskie postacie, większość z nich mała ogromne trudności np. z rysunkiem postaci z modela - zwyczajnie oni już mieli te schematy tak wtłoczone w mózg że nie widzieli bryły.

 

Swoją drogą popatrz po starych mastersach mang/anime - ci goście byli w większości klasycznie wykształceni.

Tutaj masz gościa trochę większego ode mnie, w tym filmie mówi coś podobnego o anime:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOW!

Ale to mi dziś wypala oczy ._.

 

Niemniej jednak postanowiłem ostatnio znów poruszyć trochę digital paintingu. Jakoś mnożenie macierzy, liczenie całek, schematów kinematycznych i cały ten inżynierski bajzel strasznie przytłacza i ryje mózg...

Plus brak zaangażowania prawej półkuli negatywnie odbija się na moich zdolnościach poznawczych.

Tak i owóż - ? - po 4 latach - w końcu - postanowiłem wziąć się na DP, tym razem z silnym postanowieniem niezniechęcenia się po paru dniach... Jak na razie mija szósty dzień więc jest nieźle, prawie tydzień.

No to do boju!

Tutaj ogólnie zbiór pierwszych wymiocin na poziomie leukocytów roztartych po chodniku (zakres czwartek-niedziela):

http://www.dropmocks.com/mHZP3C - kamyczki w sumie fajne, bo i powstały w niedziele. Porogres! ...

 

No, ale Artuś pomyślał, że można by załapać trochę umiejętności przerysowując czyjąś pracę, w końcu jestem kinestetykiem to i taka metoda nauki dla mnie przemawia najbardziej.

Efektem jest - IMO - całkiem udana twarz Garrosha "zerżnięta" z pracy - Garrosh Hellscream - Wow - + wkład własny

http://www.dropmocks.com/mHbsGj

Ogarnąłem sobie w ten sposób budowanie wstępnego oświetlenia i takie tam, ale próba zastosowania tego w innym miejscu skończyła się ponowną tragedią:

http://www.dropmocks.com/mHVZSb - padlina apetyczniejsza.

Światło leży? Plamy z pędzla wyglądają jak tłuszcz? Kolor pewnie też...

 

Generalnie praca w GIMPie - nie jest zły jak się go ustawi - ale ekran laptopa to tragedia, więc moje prace na Waszych monitorach dobrej jakości będą bardziej nasycone.

 

Krytykujcie i ciśnijcie, im więcej krytyki tym większa motywacja.. ew. szybsze zniechęcenie i powrót do szarej rzeczywistości studenta robotyki :3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym drugim naprawde nie zauwazyles, ze na refce MA JEDNO OKO WIĘCEJ? ;_;

 

Wiem, ale wyglądało to już tak źle, że nawet nie próbowałem z tym walczyć. Nie jestem jeszcze gotowy na fotorealistyczne portrety.

 

niczego nie opanowałeś niestaty. wróć do podstaw nauki rysunku. Mało to relaksujące, bo to po prostu nauka, ale jak chcesz rysować to inaczej sie nie da.

 

Możesz dokładniej rozwinąć co masz na myśli?

Krytyka jest dobra, ale tej nie bardzo wiem jak zinterpretować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo złe podejście. Fotorealizm to jedno i nie tyle jest to kwestia gotowosci ile ze jest to niezbyt przyszłosciowe, ale na tym etapie własnie MUSISZ dopieszczac mocno prace. tymbardziej, ze digital mozesz poprawiac w nieskonczonosc. ja przez długi czas próbowałem iśc w kierunku szybkiego bazgrania, licząc ze naucze sie robic "malarskie" prace z fajnym brushworkiem, ale doszedlem w koncu, ze to jest iluzja, ze te prace mistrzowskie są szybko namaziane. w rzeczywistosci są bardzo przemyslane, i kazde uproszczenei wymagało wczesniej tysięcy dopracowanych prac. na moim i twoim poziomie musimy sie przykładac jak najmocniej zeby koncowy efekt był idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem - w GIMP jest "[" i "]" do zmiany rozmiaru brusha. Fakt, że skala 1-1000 to jakaś niedopowiedziana patologia, ale klawiszowe zmienianie jest na tyle szybkie i wygodne, że chyba nie powinno skreślać programu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Paint Tool SAI miałem do czynienia i jednak GIMP bardziej mnie przekonał. Jedyne co w SAIu ciekawe to obracanie płótna, ale GIMP też niby ma tę opcję tylko nie mogę jej znaleźć...

W każdym razie - Photoshopa też kiedyś próbowałem ale ... nie. GIMP wydaje się być przyjaźniejszy ^.^ i jest darmowy. Czyste sumienie i takie tam... :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności