Skocz do zawartości

Teczka 2D:arlekin


arlekin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od dosyć dawna regularnie zaglądam na forum, ale zawsze gdy myślałem o wrzuceniu czegoś swojego - trafiałem na takie prace, że moje wydawały mi się... hmm... takie sobie. Ale co mi tam. Liczę na konstruktywną krytykę (myślę, że się nie przeliczę). Nie wiem, czy wsztstko zrobiłem dobrze; mam nazieję, że obrazek się pojawi.

Pojawił, ale... jakiś taki rozmyty. Co do "wagi" obrazka, to komp pokazuje co innego, a jak się załaduje, to jest dużo mniej. Jakieś sugestie?

Edytowane przez arlekin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 26
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

masz fajne pomysły, ale jeszcze brakuje Ci skilla, by je pokazać w pełnej krasie: masz pewne braki po prostu w budowaniu formy. za szybko przechodzisz w detal, przez co prace wydają sie nieco niechlujne.

Na Twoim miejscu nie zaczynałabym kolejnych zagmatwanych i trudnych ilustracji, tylko skupiła sie na szkicowaniu postaci w różnych pozach, na cieniowaniu ciała, lub na perspektywie i martwej naturze: bo troche to dziwnie wygląda, ze prace na pierwszy rzut oka wyglądają super, a na drugi rzut oka od razu wyłażą braki w warsztacie :D

 

po prostu widać że mało szkicujesz :)

szkicuj więcej luźnych rzeczy, bez zobowiązań "kończenia grafiki" i zobaczysz że Ci sie ręka zluzuje, i bedziesz swobodniej malować na przyszłość :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza z #4 jest inspirująca. Co do reszty Telthona najważniejsze powiedziała. Brakuje nasycenia jakiegoś. Za mało różnicujesz paletę. Jak będziesz robił te szkice, przy okazji poczytaj o kolorze i spróbuj zrobić z tego użytek. Moim zdaniem więcej braków masz właśnie w kolorze, a rozedrgania i jakieś tam błędy to raczej kwestia tabletowa. Mogę się mylić pokaż rysunki tradycyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka rysuneczków ołówkiem (dosyć stare). W oryginale jest więcej odcieni szarości, ale skanowanie "wypłaszczyło" wszystko. Fakt, że z kolorem czuję się trochę gorzej i - co gorsza- nie bardzo wiem, jak się za to zabrać. Nie pomaga mi też fakt, że na każdym monitorze kolory wyglądają inaczej, a rysunki robione na samsungu nie nadają się do niczego (tragiczna rozdzielczość).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporo tego :)

Ja ekspertem nie jestem, ale tak patrząc po tym upie, najbardziej rzucają sie w oczy dłonie - są dosć nienaturalnie ułożone, i wielkość palców zdaje sie nieodpowiednia - szczególnie u pani w zielonym :)

Bardzo podoba mi się pan na koniu na przedostatnim obrazku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telthona - trudno powiedzieć ak długo rysowałem jeden obrazek; nie liczyłem. te rysuneczki na górze to bardzo krótko- ze dwa w czasie picia kawy. te niżej trochę dłużej, ale rysuję w wolnym czasie wieczorami, nie zarabiam na tym, niestety szybko się nudzę i nie chce mi się kończyć (co pewnie widać, ale skoro rysuję dla siebie, to nie mam ciśnienia). większość powstała w czasie jednej posiadówki wieczornej. wyjątek to okładka, którą dłubałem po trochę kilka dni.

etrom - może i racja z tymi dłońmi, ale nieszczególnie lubię je rysować, a jak zerknę na swoje, to wychodzą jak wychodzą - mam duże łapska :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm.. no właśnie widać, że się szybko nudzisz, bo nic z tych rzeczy nie wydaje się jakoś porządnie wykończona, a trochę szkoda, bo tak luźno szacując ilość i różnorodność tego wszystkiego, mam wrażenie że gdybyś się przymusił to wychodziłyby bardzo solidne i interesujące ilustracje na poziomie.

 

wszystkie grafiki robiłeś dla siebie? Czyli ta gra fabularna to Twój projekt? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności