Skocz do zawartości

Pojazd3d : Audi S3


Boomagz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 22
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Moim zdaniem troche Ci sie to miejscami krzywi. Zwróć uwage na miejsce od klamki do przedniej krawędzi drzwi. tam coś nie do końca gra chyba. Jesteś pewien że te wszystkie wielokąty ładnie sie powygładzają? Niezbyt dobrze widać na obrazkach w tej chwili

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zrobiłem próbny render. Zostało mi jeszcze kilka detali.

Z chęcią usłyszę wasze opinie i korekty!

 

 

s31vy.jpg

 

 

P.S. Mam mały problem z Vray Displacement map, mianowicie jeżeli go używam to czasami renderowanie idzie wyjątkowo wolno. Gdy sprawdzam menadżer zadań to zużycie procesora wynosi około 12%...

Podczas normalnego renderowania wynosi 100%.

Może ktoś wie jak temu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że masz za płaskie (wręcz idealne) powierzchnie drzwi, nadkoli , słupków itd.

Nigdy nie są one równe jak stół. Przez to źle rozkładają się na nich odbicia.

Popraw też materiał szyb, brak choć po części widocznego wnętrza zabiera sporo realizmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Refleksy wygladaja naprawde fajnie, przednie swiatla tez juz ladnie wygladaja :) tylko kadr troche chyba ci zjechal powinno byc raczej na odwrot, wiecej u gory mniej na dole tla ale to szczegol:) i chyba kola sa za gleboko w nadkolach? I wsumie.. ale to kwestia gustu, za duza jak dla mnie perspektywa kolo z tylu jest za male w porownaniu do przedniego dziwnie to wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też to dziwiło ale Audi s3 i a3 po prostu tak mają widziałem mnóstwo zdjęci i tak jest z tymi nadkolami tylne jest niżej osadzone.

Koła ustawiałem zgodnie z blueprintem.

Co do kadru to jeszcze będę robił kilka renderów i ujęć (może jakiś outdoor) wszystko zdążę poprawić!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj też ustawić kamerę na ogniskową 50-60mm. Te wartości są najbardziej zbliżone i naturalne dla ludzkiego oka. Jeśli teraz masz dużo szerszy kąt to może się wszystko zbyt deformować i uwypuklać przód. Stąd może wrażenie że tylne koła są dużo mniejsze i w złej pozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, jestem po szkole fotograficznej :D

Co prawda używałem ogniskowej 35mm i perspektywa robi swoje ale nie ma zbyt dużej różnicy między 35 a 50, renderowałem na obu i na obu widoczna jest różnica wysokości w nadkolach.

 

Tak przy okazji wrzucam zdjęcie na którym zaznaczyłem różnice w wysokościach... żeby nie było :D

 

65559181.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj chyba sie nie zgadzam z twoja teoria o roznicy w wysokosciach. To jest zludzenie spowodowane ostra linia na boku ktora spada w dol ku przodowi. Tyl jest nizszy doslownie o grubosc tego wyplaszczenia, u ciebie wydaje mi sie ze jest wieksza roznica :) I takie moze glupie pytanie (ale to pewnie wina takiech nastawow kamery) czy kola sa rownej wielkosci?

 

16158612.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze robię Audi s3 z roku 2008 a nie z roku 2011 więc może być różnica.

Po drugie dokładnie zaznaczyłem 2 równoległe linię które wyprowadziłem z tylnego nadkola, wyraźnie widać ile brakuje z obu stron.

Po trzecie wysokości nadkoli 1 a 2 są różne dlatego mogą być jakieś złudzenia.

Na koniec dodam jeszcze ze wysokości między końcem nadkola a brzegiem opony też są różne co potęguje złudzenie jeszcze jak dochodzi do tego perspektywa to już w ogóle.

 

Tak wielkości obu kuł są identyczne.

 

43530848.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności