Skocz do zawartości

Dekoracje do wizek


piko84

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem jak wy, ale ja mam uczucie, że ciężko jest dostać jakies dobre zapychacze - dekoracje na meble, półki itd. do wizualizacji.

Znaczy są, ale jest ich na tyle mało (mowa o takich które się nadają), że trzeba by non-stop używać tych samych.

W związku z zaistniałą sytuacją postanowilem sklecić sobie paczuszkę takich modeli.

Docelowo planuję ich... sporo. Chciałbym zrobic ok. 100szt.

Kolejne postaram się wrzucać w miarę na bieżąco.

 

group1.jpg

 

model1.jpg

 

model2.jpg

 

model3.jpg

 

model4.jpg

 

model5.jpg

 

model6.jpg

 

model7.jpg

 

model8.jpg

 

group2.jpg

 

group3.jpg

 

model9.jpg

Edytowane przez piko84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 25
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Fajnie ci wyszły te ostatnie swieczki, te po bokach to kamienie? jak je robisz dajesz tylko bymp czy dis? czu modelujesz oddzielnie? dziwne że wcześniej na to nie wpadłem bo w gruncie rzeczy lubie sie długać w takie coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te kamyczki na bokach to geometria. Bałem się, że przy disp lub bump może nie wyjść za fajnie na rogach. A tak to waży może więcej (zawsze można sobie strzelić z tego proxy), ale nadaje się na pierwszy plan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

7rano chyba trochę za bardzo odjechane jak dla mnie. Szukam bardziej czegoś co da się jakoś zidentyfikować :).

 

Arch daily z kolei bardziej na architekturę nastawiony, ale zawsze mogę przepatrzyć co tam na półkach poustawiane jest - może coś podejdzie.

 

W "międzyczasie" nowe modele.

Edytowane przez piko84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, robisz model i exportujesz go do innego gdzie masz juz ustawioną scene itp i tam renderujesz? (jak tak to jakim plikiem exportujesz .obj czy innym?) może zawsze robisz odzielną scene? bo chyba nie robisz wszystkich obiektów na tym samym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, robisz model i exportujesz go do innego gdzie masz juz ustawioną scene itp i tam renderujesz? (jak tak to jakim plikiem exportujesz .obj czy innym?) może zawsze robisz odzielną scene? bo chyba nie robisz wszystkich obiektów na tym samym?

 

Mam czystą scenkę ze studiem i zawsze zaczynam w niej modelować nowe modele, tylko robię Save As... (model1, model2,...) w ten sposób nie muszę się bawić w ustawianie sceny od poczatku, bo to 3-4 minuty. A 3-4 minuty x 100 modeli to już dniówka.

 

A jeśli miałbym się bawić w przenoszenie jednego modelu do drugiego, to żaden export->import tylko Merge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idą dalej...

Dorobione kilka nowych modeli (nie wszystkie tutaj) i scenka testowa. Wiem że trochę oświetlenie ssie i TV nie jest szczytem możliwości, ale postanowiłem zmieścić się w 3h pracy, a głównym motywem było zobaczyć jak modele wychodzą. W niektórych miejscach trochę z jasno w niektórych trochę za ciemno - render wyszedł trochę za płasko, bo zbytnio nie ustawiałem i musiałem podkręcić delikatnie kontrast.

 

model11.png

 

model12.png

 

render1.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wyglada tylko ja bym troche popracował w ps'ie, mógłbys powiedzieć jak go oświetliłeś bo zawsze mnie to interesuje :D

 

Nic szczególnego, a w zasadzie po najszybszej z możliwych opcji.

Lighty w oknach (nawet niedopasowane dokładnie)+ delikatny target z góry + standardowa kamerka + 30 sekund na podkręcenie kontrastu i wstawienie czegoś w okno.

Wiem że bawiąc się w post-pro dałoby się to podciągnąć, ale cel osiągnięty. Modele sprawdzone i czas nieprzekroczony.

 

Edit: Paczka bedzie najprawdopodobniej do kupienia. A do każdej paczki będzie dodatowo gratis :). Dla braci max3d z pewnością przygotujemy jakieś promocje.

Edytowane przez piko84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:P aż slinka cieknie, czekam na paczusie podoba mi się pare elementów które by pasowały do wnetrza które skrobie po godzinach (po Audi), a tak przy okazji jak robisz roślinke i dajesz jej liście to robisz je plane i nakładasz texturke czy modelujesz? jak to pierwsze to podaj jakieś fajne liście :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności