Skocz do zawartości

Tekstura pilne !!!!!!!


metallo

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!!

Man następujący problem. Mam scene w maxie i ze wzgledu na to że bede miał dużo obiektów o różnych materiałach chcę zastosować materiał "Multi/Sub-Object" aby pod jedna kulką w material editor mieć pełno innych materiałów.

Problem jest taki ze jak juz wejde w Multi/Sub-Object i stworze np 5 materiałów to jak chce nałożyć różne materiały na różne obiekty to zawsze nakłada mi sie tylko ten pierwszy material z listy Sub-objektów... wiecie jak to rożwiązać?? POMÓŻCIE PROSZĘ !!!!

 

Z góry dziękuję !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

w editable poly po zaznaczeniu poligonów masz zakładkę Polygon: Material IDs, numery które przypiszesz poligonom mają odzwierciedlenie w numeracji z multi/sub object

 

możesz tez użyć modyfikatora Material, po wcześniejszym wybraniu poligonów z edit poly lub modyfikatora Mesh select, ale w większości przypadków najbezpieczniej jest w nadać ID na stałe w edit poly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Multi/Sub-Object" to materiał za pomocą którego można nałożyć kilka materiałów na jeden obiekt, ale należy wcześniej przygotować na tym obiekcie grupy IDs - czyli podczas edycji obiektu kiedy zaznaczamy polygony w rozwijanym bocznym panelu masz zakładkę "Polygon: Material IDs". Okno Set ID służy do przypisania zaznaczonym polygonom wybranej przez ciebie wartości. Jeśli dobrze się przyjrzysz to w ustawieniach materiału "Multi/Sub-Object" również jest zakładka ID, czyli materiał z ID 1 zostanie nałożony polygonom którym przypisałeś również wartość 1.

Trochę się spóźniłem:p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wykorzystujemy cookies. Przeczytaj więcej Polityka prywatności